DOGE yatırımında hangi seviyelere dikkat edilmeli?

  2021 yılı kripto para birimleri için çok hareketli bir yıl oldu. Bu sene DeFi tokenleri, NFT’ler ve akılı sözleşme platformları büyük ilgi gördü. Dogecoin (DOGE) yatırımı yapanlar için usta analistler önemli seviyeleri açıkladı…

  2021 yılında kripto para piyasasında Dogecoin (DOGE) rüzgarı esti. Piyasada NFT, DeFi ve akıllı sözleşmelerin yükselişine eşlik eden bu altcoin herkesi şaşırttı. İlginç bir durum olarak görülen ve hala “meme coin” olarak adlandırılan şaka amaçlı Dogecoin’in yükselişi dikkat çekti. 

  Son dönemde kripto para piyasasının geneline bağlı olarak bir süredir düşüş yaşayan DOGE’un yatırımcıları, sıradaki hamlenin ne olacağını merak ediyor. Deneyimli analist, yatırımcıların bu meraklarını gidermek için önemli açıklamalar yaptı. 

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  DOGE Fiyatındaki Değişimler

  2021 yılının ilk birkaç ayında agresif bir şekilde ilgi gören Dogecoin fiyatı da hızla tırmandı. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan DOGE bu noktada 0.73 dolara denk geliyordu. Yüksek seviyeyi gördükten sonra 19 Mayıs tarihinde başlayan büyük kripto çöküşü nedeniyle DOGE yükseliş trendi de son buldu.

  Haziran ve temmuz aylarında da gerileyen Dogecoin yatırımcısını şaşırtmaya başladı. Boğa rallisinde elde ettiği tüm kazançları neredeyse geri verecek duruma gelen Dogecoin yatırımında dikkat edilmesi gereken seviyeleri uzmanlar açıkladı. Ticari ilginin azalması ve hacim eksikliği DOGE fiyatını olumsuz etkiledi

  En Başarılı DOGE Stratejisi 

  Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden Saif Naqvi’ye göre piyasadaki düşüş hissiyatının yüksek olması fiyatları olumsuz etkiledi. DOGE grafiğine bakıldığında ilk kez 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altına düşmesi, yatırımcıları tedirgin etti. Ünlü analist, Göreli Güç Endeksi’ne bakarak DOGE piyasasında son birkaç gündür aşırı satım bölgesinde işlem görüldüğünü belirtti. 

  Naqvi’ye göre Dogecoin için yükseliş hareketini destekleyen bazı kanıtlar bulunuyor. Ancak 0.0163 dolar civarında yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor. Ünlü analist konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “200-SMA’nın altında bir kapanış, önümüzdeki günlerde kayıpları artırabilir ve şu anda piyasadaki en güvenli strateji, bekle ve gör stratejisi olacaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle