Memeland (MEME) Token Nedir, Nasıl Alınır? Hangi Borsada Var?

  Binance Launchpool’un 39. projesi Memecoin (MEME), büyük bir yatırımcı ilgisi ile karşılaşmayı başardı. Binance’in, “NFT alanında yükselen bir proje” olarak değerlendirdiği ve listelerinde yer verdiği Memecoin’i yakından tanımanız adına hazırlanan rehber içeriğimiz; Memeland projesi nedir, ne vaat eder, hangi yönlerden farklıdır, Memecoin nereden ve nasıl alınır gibi en çok merak edilen sorulara yanıt veriyor.

  Memeland (MEME) Token Nedir?

  Memeland projesi Web3 odaklı bir girişim stüdyosu ve 9GAG’in ilk NFT koleksiyonudur. Topluluk ile birlikte sosyal ürünler inşa eden ve bunlara yatırım yapan Memeland’in yerel varlığı MEME Token’dir. Memecoin (MEME), tamamen eğlence amaçlı geliştirilmiş ve ERC-20 standartlarına uyumlu bir şaka para birimidir.

  Memeland Projesi ve Whitepaper

  Memeland, topluluğu ile birlikte sosyal ürünler geliştirmek ve geliştirilen bu ürünlere yatırım yapma misyonu ile hayata geliştirildi. 9GAG tarafından 9.999 adetten oluşan bir NFT koleksiyonu olarak ortaya çıkan Memeland, yenilikçi bir misyon üstlenerek NFT’ler, oyunlar ve metaverse içeren özel bir projeye evrildi. Bu projenin yerel varlığı olarak eğlence amaçlı geliştirilen MEME Token seçilirken, işleme başlaması için geri sayım çoktan başladı.

  Memeland son atılımla birlikte dijital dünyanın sınırlarını zorlayarak mizahı son trend teknoloji ile birleştirmektedir. Bu anlamda NFT koleksiyonu yanında blok zinciri üzerinde çalışan sanal alanlar metaverse’i de içeren proje, geliştiricileri ve toplulukları MEME ve NFT’ler aracılığı ile birbirine bağlıyor. Yeni bir şey denediğini ifade eden ve blok zinciri teknolojisi yardımı ile topluluğunu yeni katılımlar ile genişletmek isteyen proje, öncülü Dogecoin (DOGE), Floki Inu (FLOKI) ve Shiba Inu (SHIB) gibi projelerin güçlü yönlerini kendisine almayı seçti.

  Öncülü olduğu mem coin’lerin güçlü yönlerini ele alan Memeland, geliştireceği uygulamaları bir çatı altında toplamak istiyor. Memeland çatısı altında toplamak üzere halihazırda dört adet proje hizmet vermektedir. Seyahat hizmeti holders.com, evcil hayvan odaklı hizmet veren Petsland, video paylaşım hizmeti GMGM.com ve son olarak stake uygulama hizmeti Stakeland bu dört hizmeti oluşturur.

  MEME ürününü piyasaya süren Memeland token’i için, “Tam olarak bir meme coin’dir. Yol haritası yok. Söz vermiyorum. Finansal geri beklenti yoktur. Sadece %100 meme.” tanımlamasını kullandı. Tipik bir şaka para birimi olarak lanse edilse de NFT ve metaverse teknolojisi yanında bir dizi gündelik kullanım alanında yer almak MEME Token’in hedefleri arasında yer alıyor. Dünyadaki her topluluğa sahiplik kazandırma iddiası ile yola çıkan ve Binance Launchpool’un 39. projesi olarak önemli bir avantaj elde eden Memecoin’in misyonu ve diğer detayları için rehber içeriğimize ek olarak https://www.memeland.com/ adresi üzerinden erişim sağlanabilen Memeland ve https://www.memecoin.org/ adresi üzerinden ulaşılabilen Memecoin web sitelerine ya da https://www.memecoin.org/whitepaper adresi üzerinden erişim sağlanabilen proje whitepaper’ina göz atabilirsiniz.

  MEME Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Memeland, ilk kez 2008 yılında 9GAG yaratıcıları tarafından geliştirildi. Sürecin devamında Web3 odaklı bir girişim stüdyosuna evrilen Memeland’da 2011’de düzenlenen 500 Startup ile fon toplanırken, 2012 yılında Y Combinator da projeye dahil edildi. 9GAG 200 milyonluk bir küresel takipçi sayısına sahiptir ve Memeland için geliştiricilerin yayına aldıkları MEME sosyal medya hesapları şu şekildedir:

  • X (Twitter) - @Memeland
  • Discord - memeland

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  MEME Token için geliştirici ekibin hedeflediği kullanım alanları şu şekilde paylaşılabilir:

  • Takas: MEME sahipleri, mal veya hizmetler karşılığında jetonlarını takas etme hakkına sahiptir.
  • Ödemeler: Kamuoyu tarafından mal veya hizmetlerin ödenmesi, borç tahsili veya Memeland Group hizmetlerinin kullanımından doğan ödemeler MEME ile yapılabilecek.
  • Temsil Hakkı: Herhangi bir hisse senedi, tahvil, emtia, vb. finansal enstrümanın veya yatırımın temsili olmak için MEME kullanılabilecek.
  • Oy Verme: Sınırlı olmak kaydı ile MEME kullanıcıları oy verme hakkına sahip olabilecekler.
  • Yatırım: Listeleme yapan kripto para borsaları üzerinden MEME Token alınabilir, satılabilir veya takas edilebilir.
  • Para Transferleri: Sınır ötesi para transferlerini MEME Token ile gerçekleştirebilirsiniz.

  Memeland Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Memeland NFT’den oyuna, metaverse’den dijital varlıklara varan büyük bir çevrimiçi ekosistem kurma misyonu ile pek çok mem parasından ayrılıyor. Asıl ilginç ve benzersiz olan şey ise geliştiricilerin Memecoin’i tanımlarken, “Tam bir meme coin’dir. Faydası yok. Yol haritası yok. Söz vermiyorum. Finansal getiri beklenti yoktur. Sadece %100 meme’dir.” şeklinde kullandıkları ifadelerdir. Bunun yanında iddialı bir giriş ile sektöre adım atmaya hazırlanan Memecoin’i rakiplerinden ayırabilecek temel özellikler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Binance Launchpool’un 39. projesi olarak seçildi.
  • Sadece 42 dakikada 10 milyon topladığı başarılı bir ön satış süreci geçirdi.
  • NFT koleksiyonu olarak ortaya çıkmasına karşın Memeland projesi geliştiricilerce geniş bir çevrimiçi topluluk oluşturabilecek şekilde geliştirildi.
  • MEME Token tam bir meme olarak işaretlendi ve topluluğa eğlence dışında herhangi bir farklı misyon sunulmadı.
  • Aralarında startup hızlandırıcısı Y Combinator’un de bulunduğu önemli bir yatırımcı kitlesinin desteğini almayı başardı.

  MEME Token’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Web sitesinde “MEME Token’i kontrol eden evreni kontrol eder” gibi iddialı bir mottonun yer aldığı ve Binance Launchpool desteği ile adından söz ettirmeyi başaran Memecoin’in artıları ve eksileri şu şekilde sıralanabilir:

  Avantajları

  • Binance Launchpool’un 39. projesi olarak seçildi.
  • 200 milyonu aşkın takipçisi bulunan 9GAG tarafından piyasaya sürülüyor.
  • Ön satışı büyük bir ilgi gördü.
  • Y Combinator gibi büyük isimlerce destekleniyor.
  • NFT, oyun, dijital varlık ve metaverse gibi alanlarda projenin var olacağı söyleniyor.
  • Halihazırda MEME kullanıcıları için dört farklı proje geliştirildi.
  • Binance ile birlikte önemli kripto para borsalarında yer alması beklenmektedir.

  Dezavantajları

  • 69 milyarlık maksimum token arzı oldukça yüksektir.
  • Binance ve birkaç borsa dışında henüz listeleme yapacak kripto para borsalarının hangileri olduğu belli değildir.
  • Yeni bir proje olması nedeniyle yüksek hype’a sahip olması bekleniyor.
  • DOGE, SHIB, PEPE, FLOKI, vb. mem paraları ile doğal rakiptir.
  • Saldırı ve çalınma riskine karşı MEME Token’i donanım cüzdanda saklayabilirsiniz.

  MEME Token Hangi Borsalarda Var?

  MEME Token listelemesini açıklayan kripto para borsaları şunlardır:

  • Binance
  • Bitget

  Memeland (MEME) Token Piyasa Bilgileri

  MEME Token maksimum arzı 69.000.000.000 adet olarak belirlendi. Jeton başına $0,001 fiyatla satılan MEME Token’in Launchpool token ödülleri ise 1.380.000.000 MEME ile toplam arzın yüzde 2’sine karşilık gelmektedir. İlk dolaşan arz ise toplam arzın 5üzde 12,75’ine karşılık gelen 8.797.500.000 MEME olarak belirlendi.

  MEME Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: İşleme açılması adından Binance, Bitget veya MEME listelemesi açıklayan herhangi bir kripto para borsanın web sitesine giriş yaparak ücretsiz hesap açın.
  • 2. Adım: Hesabınızı “Güvenlik” sekmesi altında bulunan KYC doğrulamalarını tamamlayarak aktifleştirin.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Bakiyenize uyarınca geçerli işlem çiftini kullanarak kripto para alım ve satım aracına MEME alım emri girin ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 5. Adım: Gerçekleşen emir ardından MEME jetonunu borsada tutabilir ya da daha güvenli bir saklama seçeneği için donanım cüzdana aktarabilirsiniz.

  Özet Olarak

  Memecoin (MEME) Token; NFT, oyun, metaverse ve dijital ürünlerden oluşan bir ekosistem geliştirmek adına evrilmiş Memeland projesinin yerel varlığıdır. 69 milyar adetlik maksimum arza sahip bir mem parasıdır. Binance Launchpool desteği alan projenin ön satışları tamamlandı ve şu anda Binance ve Bitget gibi listeleme açıklayan kripto para borsalarında 3 Kasım 2023 itibari ile işleme açılacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle