Kriptopara

3 Analistten Terra Classic (LUNC) Geleceği, 3 Tahmin

  Kripto para piyasalarında yaşadığı çöküş sonrasında yeniden toparlanma stratejileri uygulayan Terra, Terra Classic (LUNC) ile uzmanlar tarafından yakından takip ediliyor. Ciddi riskler barındırması nedeniyle uzmanların LUNC beklentileri de bir süredir yakından izleniyor. Kripto topluluklarında en çok konuşulan varlıklardan biri olan LUNC hakkında uzmanların görüşlerini sizler için bir araya getirdik. LUNC geleceği, grafik analizi ve uzman tahminlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.  

  Terra Classic (LUNC) Coin Geleceği

  Terra blok zincirinin temel görevi, merkeziyetsiz bir blok zinciri protokolü olarak kullanıcıların sabit coinler yaratmasını sağlamaktır. Bu hedef kapsamında piyasalarda bir süre LUNA ve UST gibi yerel kripto varlığı ve sabit parası ile görev yapan Terra, 2022 Mayıs ayında yaşadığı çöküş sonrasında sert çatallanma ile Terra Classic (LUNC) ile yoluna devam etme kararı aldı. Aynı işlevsel özellikler ve gelecek hedeflerine sahip projenin gelecek dönem beklentilerinin oluşmasında bu detaylar dikkat edilmektedir. 

  Terra Classic (LUNC) yol haritasında yer verilen ve geleceğine dair genel piyasa beklentileri arsında ise kısaca şunlar yer almaktadır:

  • İkinci bir çöküş riski nedeniyle 2022, 2023 ve 2024 gibi kısa vadeli hedeflerde temkinli bir yol izleyecektir. 
  • Delegated Proof of Stake (DPoS) algoritması kapsamında sabit paraların oluşturulmasında ve dengelenmesinde üstlendiği görevleri gelecekte de daha verimli hale getirmesi sağlanacaktır. 
  • 10 yıl gibi uzun vadeli hedefleri arasında beklentilerin karşılanması ve ekosistemin zenginleştirilmesi halinde daha iyi bir görünüm çizmesi beklenmektedir. 

  Terra Classic (LUNC) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  LUNC ile piyasada yoluna devam etmeye başlayan Terra, kısa sürede dikkat çeken piyasa hareketleri ile yeniden takip listelerinde yerini almıştır. Grafik görünümüne bakıldığında 2022 yılında riskler ve kripto paraların genelinde görülen belirsizlik eğilimi nedeniyle mevcut formasyon çelişkiler ile doludur. Kısa süre önce onaysız gerçekleştirdiği seviye geçişi nedeniyle düşüş beklenmektedir. Fakat bu bölgede oluşan üçgen nedeniyle nispeten iyi bir görünüm çizdiği düşünülmektedir. Eğer üçgen başarıya ulaşırsa uzmanlara göre önündeki engelin aşılacağı aktarılıyor. Görülen sert inişler ve çıkışlar nedeniyle risk faktörü artarak devam etmektedir. 

  Bir diğer yakında hedef görünümünde ise bayram formasyonun sonuna gelindiği ve yeni bir kırılım ile yükseliş eğilimine girebileceği aktarılıyor. Piyasa görünümünde her ne kadar pozitif etkiler yaratsa da LUNA ile bir önceki dönem yaşadığı sert düşüşler unutulmamalıdır. 

  Terra Classic (LUNC) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Terra Classic, itibari para birimlerine endeksli olarak stabil kripto para birimlerinin oluşturulmasını sağlayan bir blok zincirdir. Terra blok zincirinde 7.790.000. blokta gerçekleşen sert çatallanmanın ardından Terra blok zinciri Terra Classic ve yeni oluşturulan blok zinciri ise Terra (LUNA) adını almıştır. LUNC ise ağın yerleşik kripto para birimidir. 

  Genel yapıda ise teknik açıdan Terra, internet için programlanabilir para ilkesi ile yola çıkmış ve paydaşları tarafından kontrol edilen açık kaynaklı bir stablecoin ağı olarak çalışmaktadır. Kullanıcıların itibari para birimlerine endeksli olarak kripto para oluşturmalarını sağlamak için uygun altyapıyı sunarak kendine has bir çalışma prensibine sahiptir. 

  Terra Classic (LUNC) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Terra Classic blok zinciri üzerinde birçok farklı işlemin gerçekleştirilmesi için LUNC kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının geniş olması ve işlevsel özellikleri sayesinde LUNC piyasalarda da beklentileri karşılama eğilimini göstermektedir. LUNC temelde Terra Classic blok zinciri üzerinde oluşturulan stablecoinlerin fiyat oynaklıklarını dengelemek için kullanılmaktadır. Buna ek olarak LUNC kullanım alanları kısaca şu şekildedir:

  • Platformun yönetiminde söz sahibi olmak,
  • Ağ içindeki işlem ücretlerinin ödenmesi,
  • DPoS ile LUNC kilitlenerek gelirden pay alınması gibi görevlerde kullanılır. 

  Terra Classic (LUNC) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Terra Classic (LUNC) projesi için beklentileri henüz 2022 yılının ilk yarısında yaşanan çöküş nedeniyle net bir yapıya kavuşmamıştır. Son derece riskli ve belirsiz bir yapı sunması nedeniyle piyasalardaki beklentileri de kısa ve orta vadede ciddi risk barındırmaktadır. Yeniden felaket senaryolarının yaşanmaması için yatırım yapmak isteyenlerin temkinli olması önerilmektedir. Piyasalarda yatırımcıların ve uzmanların genel beklentisi proje hedeflerine dayalıdır. Eğer proje hedeflerinin yol haritasına göre tutturulması halinde ve yapısal sorunlarında da çözülmesi halinde daha iyi bir grafik izlenebileceği aktarılmaktadır.  

  Terra Classic (LUNC) Coin Projesi Güvenilir Mi, Alınır Mı?

  Terra, çelişkili yapısı ve son dönemde üst üste yaşadığı felaketler sonrasında ciddi bir değer, güven ve itibar kaybetmiştir. Yaşanan bu olumsuzluğun ortadan kaldırılması için farklı yöntemler ve iyileştirmeler ile yoluna devam eden Terra, teknik açıdan kusursuz değildir. DPoS tercihi ile hisse kanıtına göre daha verimli olsa da zaman zaman eksiklikleri dikkat çekmektedir. 

  Sadece Terra Classic (LUNC) için değil, kripto para piyasalarında veya diğer piyasalar için de yatırımın tamamı asla yatırım olarak tek bir unsura aktarılmamalıdır. Riske atılmayacak düzeyde yatırım ile portföylere eklenmesi mümkündür. Ancak belirsizlik ve risk faktörlerinin dikkate alınması gerekmektedir.  

  Terra Classic (LUNC) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Terra Classic (LUNC) birçok yönden benzersiz özellikler taşımaktadır. Bu benzersiz özelliklerden bazıları şunlardır:

  • DPoS konsensüs mekanizması kullanmaktadır. Hisse ispatı yöntemine göre daha fazla verimlilik sunmayı başarır. 
  • Kripto para birimleri ile itibari para birimlerinin iyi özelliklerini dengelemek ve bir arada sunmak için teknik altyapıyı sunmaktadır. 
  • LUNC ile Terra Classic blok zinciri üzerinde oluşturulan stabil kripto para birimlerinin fiyat oynaklıklarının dengelenmesi hedeflenmektedir.  

  Terra Classic (LUNC) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Terra Classic (LUNC) avantajları:

  • Yeni dijital ekonomisinin oluşturma hedefi sayesinde piyasa için önemli bir aktördür.
  • Ciddi bir değer kaybı sonrasında yeniden harekete geçebilme potansiyelini göstermiştir. 

  Terra Classic (LUNC) dezavantajları:

  • Kripto para piyasalarında ciddi bir risk faktörü görülmektedir. 
  • Fiyatında yaşanacak sert oynaklıklar nedeniyle kayıp oranları yüksek olabilir. 
  • Teknik iyileştirmelerde yetersizlik görülebilir. 

  Terra Classic (LUNC) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Terra Classic (LUNC) listelenen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Bithumb
  • Bybit

  Terra Classic (LUNC) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Uzmanların LUNC hakkında görüşleri yakından takip edilmektedir. 3 uzmanı genel kanaati ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Coin Pedia platformuna göre LUNC fiyatının 2022 yılı sonuna dek 0,000901 dolar seviyesine gelebileceği aktarılıyor. 
  • Crypto Predictions analizlerinde ise fiyatı 2022 sonunda 0,00065 dolar seviyelerinde görülmektedir. 3 yıl sonunda ise beklenti 0,0070 dolar olarak açıklanmıştır. 
  • Digital Coin Price uzmanları ise 2022 yılı için 0,00014 dolar, 2023 yılı için 0,00015 dolar ve 2027 yılı için 5 yıllık hedefte 0,00024 dolar hedefine sahiptir. 

  Sonuç

  Uzmanların Terra Classic (LUNC) Coin geleceği hakkında görüşleri tavsiye niteliği taşımadığı için bir süre daha piyasaların yakından takip edilmesi gerekmektedir. Genel görünümde LUNC hakkında beklentiler düşük bir pozitif eğilim çizmektedir. Risklere karşı temkinli olmak ve ikinci bir felaketten yarar almamak için projenin bir süre daha takip listelerinde yer alması gerekmektedir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle