Kripto Para

O isim iflaslar sonrası yeni felaket senaryosunu paylaştı!

  ABD’li düzenleyicilerin müdahalesi ile kapatılan Signature Bank ardından iflas eden kripto odaklı banka sayısı üçe çıktı! Yaşanan kargaşa sonrası sahneye çıkan kriz kahini Nouriel Roubini, kripto paralar için yeni felaket senaryosunu tüm ayrıntıları ile paylaştı.

  Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) iflas eden üç kripto odaklı banka sonrası felaket senaryoları paylaşılmaya başladı! İflas eden üç banka arasında ülkenin en büyük 16. bankası konumunda olan Silicon Valley Bank ile birlikte tedirginlik artarken, “kriz kahini” olarak tanınan ünlü ekonomist Nouriel Roubini, yeni felaket senaryosunu tüm ayrıntıları ile paylaştı.

  “Kripto Para Piyasalarında Her Şey Mümkün”

  Dünya gündemine oturan banka iflaslarını değerlendiren ekonomist Nouriel Roubini, özellikle Silicon Valley Bank (SVB) isminde durmayı seçti. Roubini, “Silicon Valley gibi bir banka bir günde iflas ediyorsa kripto alanındaki herhangi bir borsa veya şirket, çok daha hızlı bir şekilde iflas edebilir” ifadeleri ile konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

  Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Roubini, sadece Silicon Valley üzerinden yeni bir felaket senaryosu oluşturdu. SVB’nin 1 günde iflasının nedenlerini de paylaştığı tweet’te ilerisi için öngörüleri ile kriz kahini namına uygun bir değerlendirme yaptı.

  “İleride Yok Oluş!”

  Roubini, büyük bade uyumsuzluğu ve kalitesiz varlıklar vurgusu ile kripto para endüstrisine yüklenirken, bu durumun ileride yok oluşa yol açabileceğini düşünüyor. Paylaştığı tweet’te konu ile ilgili, “Büyük vade uyumsuzluğu ve kalitesiz varlıklar. Ve gerçek bankaların likidite/sermaye, mevduat sigortası ve LOLR seçeneğine sahip değiller. İleride yok oluş!” ifadelerini kullandı.

  Roubini kriptoları “kalitesiz varlıklar” olarak nitelendirilirken, bankaların geleneksel bankaların aksine likidite ve sermaye anlamında da yetersiz olduklarını söyledi. İleride sektörü bir yok oluşun beklediğini söyleyen Roubini tweet’ini, “Yani kripto sistemi sistemik bir erime yolunda” ifadelerini ile noktalandırdı.

  Zengin Baba Yoksul Baba Olaya Farklı Yaklaştı!

  Roubini yaşananları krizin öncüsü olarak değerlendirirken, Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı ünlü milyarder Robert Kiyosaki, yaşananlara farklı bir pencereden bakmayı tercih etti. Kiyosaki, “Daha fazla para basılarak durgunluk öncesi ekonomiye pompalanacağını” söyledi ve yatırımcıları altın, gümüş ve Bitcoin (BTC) satın almaları konusunda uyardı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle