Loopring Nedir? LRC Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para piyasasında son dönemde en çok dikkat çeken altcoin projelerinden biri olan Loopring projesi yerli yatırımcıların da radarına takılmıştır. Loopring (LRC) coin yatırımı yapmak isteyenlerin merak ettiği LRC coin nedir, hangi borsalarda var, avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  Loopring Nedir?

  Loopring (LRC) projesi, merkeziyetsiz borsaların (DEX) geliştirilmesi için tasarlanmış bir platformdur. Ethereum blok zinciri üzerinde yer almaktadır bu platformun temel amaçlarından biri kullanıcıların borsalar arasında varlık ticareti yapmalarına izin vermektir.

  LRC Coin Nedir?

  Ethereum tabanlı Loopring projesinin yerel kripto para birimi LRC coindir. 2017 yılının Ağustos ayında düzenlenen ICO ile LRC coinler piyasaya sürülerek halka açık hale gelmiştir. 

  Loopring Projesi ve Whitepaper

  Loopring platformunun kuruluş amacı, merkezi emir eşleme ile merkeziyetsiz blockchain üstü işlem anlaşmasını, hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların en iyi yönlerini alarak melez bir üründe birleştirmektir. Loopring protokolü, Ethereum mainnet üzerinde ilk olarak Aralık 2019'da konuşlanmıştır. Loopring (LRC) coin Whitepaper’ı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları https://loopring.org/#/ bağlantı adresine tıklayarak inceleyebilirsiniz. 

  LRC Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Loopring protokolünün gelişimini destekleyen Loopring Foundation vakfıdır. Loopring Foundation vakfının kurucusu ve güncel CEO'su Daniel Wang'dir. Wang, Çinli bir yazılım mühendisi ve girişimcidir. Arizona Eyalet Üniversitesinden ise aynı alanda lisansüstü eğitim alan Wang, kripto para sektöründe önemli projelerde ismi geçen bir yazılım mühendisidir. Google'da baş teknoloji danışmanlığı ve kıdemli yazılım mühendisliği yapmasıyla adını duyurmuştur. LRC coin kurucusu Çinli olmasına rağmen bu projenin arkasında herhangi bir devlet desteği bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Neler?

  Artan sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünden biri olan Loopring, bu platformu birlikte sağlamak için kendi LRC kripto para birimi de dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi kullanır. Tüm Ethereum cüzdanlarda kullanılabilen LRC coin, blockchain alanında önemli görevler üstlenmektedir. Loopring, merkeziyetsiz borsalarda şeffaflık eksikliğini ortadan kaldırdığı için DEX alanında en çok kullanılan projelerden biri olarak kabul edilmektedir. DEX’lerin en iyi yönlerine odaklandığı için, özellikle finans sektörünün geleceği olarak belirlenen DeFi alanında geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

  Loopring Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Loopring projesinin diğer kripto para projelerinden önemli farkları ve benzersiz yönleri bulunmaktadır. Merkezi borsaların kullanımından kaynaklanan bazı riskleri ortadan kaldıran Loopring bu sayede verimli ve düşük maliyetli işlemler sunmaktadır. Loopring, Ethereum ağında kurulmuş olmasına rağmen benzersiz yapısı sayesinde merkeziyetsiz borsalar alım ve satım siparişlerinin birbirlerine doğrudan bağlanmalarına ve açık blockchain ağı üzerinde takasların gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Loopring protokolü, yenilikçi melez çözümler ile merkeziyetsiz borsaların dezavantajlarını ortadan kaldırmaktadır. Bunun için tüm işlemleri, merkezi bir şekilde yönetirken takasları blockchain üzerinde gerçekleştiren ve birebir ticaret çiftleri yerine 16 kadar siparişi dairesel takaslarda birleştirmektedir.

  Güncel LRC Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 LRC fiyatı %loopring+try% TL. Döviz cinsinden ise %loopring+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Loopring Coin 24 saatte %loopring+yuzde%.

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken LRC coin fiyatı da güncel gelişmelerden etkilenmektedir. Bu nedenle uzmanlar LRC coin yatırımı yapmadan önce mutlaka güncel piyasa trendlerinin takip edilmesi gerektiğini hatırlatmaktadır. Bunun yanı sıra LRC coin teknik analizindeki destek-direnç noktalarına dikkat ederek alım satım işlemleri yapıldığında maksimum kazanç elde edilebilir. LRC coin fiyatı piyasayı etkileyen majör gelişmelere göre değişiklik gösterebilir. 

  LRC Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  LRC coin avantajları şunlardır:

  • Ethereum'daki merkezi olmayan borsalarla ilişkili yavaş hızları ve yüksek maliyetleri ortadan kaldırmaktadır. 
  • Loopring platformunun kullanıcıları, al-sat yapmak istediklerinde ticarete başlamak için asla bir borsaya para yatırmaları gerekmez.
  • Loopring ile fonlar her zaman kullanıcı cüzdanlarında kalır ve asla emirlerle kilitlenmez.
  • Loopring ağındaki Ring madencileri, ilgili tüm taraflar için istenen işlemler tamamlanana kadar tahtalar aracılığıyla emirlerin doldurulmasını sağlar.
  • Madencilik imkanı verdiği için işlem hacmi giderek artmaktadır. 
  • Ethereum altyapısını kullandığı için tüm ERC-20 uyumlu cüzdanlarda tutulabilir.  

  LRC coin dezavantajları şunlardır:

  • LRC coin yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Merkeziyetsiz finans sektöründeki regülasyonlar LRC coin fiyatını olumsuz etkileyebilir. 
  • Ethereum altyapısını kullandığı için ETH fiyatındaki çöküşler LRC coin fiyatını düşürebilir. 

  Loopring (LRC) Coin Hangi Borsalarda Var?

  LRC coin yatırımı yapmak isteyenler, bu altcoini listeleyen kripto para alım satım platformlarını araştırmaktadır. Kripto para sektöründe LRC coin satın alabilmek için öncelikle şu borsalarda hesap açmak yeterli olacaktır:

  • Binance
  • Binance US
  • Coinbase Exchange
  • Gate.io
  • KuCoin
  • FTX

  LRC Coin Piyasa Bilgileri

  Her geçen gün daha fazla sayıda kripto para yatırımcısının dikkatini çeken LRC coinin piyasa bilgileri yakından takip edilmektedir. Altcoin yatırımcıları için önemli verilerin yer aldığı Coinmarketcap platformu üzerinde LRC coin piyasa bilgileri takip edilebilir. Güncel verilere göre LRC coin piyasa değeri 11,679,346,668 dolardır. Ayrıca LRC coin tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise 12,069,499,613 dolar seviyesindedir. Toplam arzı 1,373,873,439 adet olan LRC coin dolaşımdaki arzı 1.33B LRC ise seviyesindedir. Bu değerler, kripto para piyasasında yaşanan hareketliliğe göre zaman içinde değişiklik gösterebilir.

  LRC Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • LRC coin satın almak için öncelikle bu altcoini listeleyen borsalardan birinin web sitesine giriş yapın.
  • KYC bilgileriniz ile borsada ücretsiz hesap açın.
  • Hesabınıza para transferi yapın.
  • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak LRC coini seçin ve alım emri girin. 
  • Hesabınıza geçen LRC coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Loopring projesi, Ethereum üzerinde çalışan ve küresel bir kullanıcı ağını yeni tür kripto varlık borsalarının oluşturulmasını sağlayan bir platformdur. LRC Coin ise bu platformun yerel belirtecidir. Loopring, üzerine inşa edilen borsaların, sıfır bilgi toplamaları veya zkRollup'lar adı verilen daha yeni bir şifreleme türü kullanarak Ethereum'daki merkezi olmayan borsalardaki sorunları çözmektedir. Platformun yerel kripto para birimi LRC coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle