Altın uzmanı BTC’yi kıskandığını itiraf etti

  Kripto para piyasalarının hızla büyümesinden sonra Bitcoin (BTC) ile altın kıyaslamaları daha sık yapılır oldu. Altın uzmanı, Bristol Gold Group üyesi Trey Reik de bu konuya el atan isimlerden biri oldu. Reik, yaptığı açıklamasında Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak değerlendirdi ve bu konuda “kıskanç” olduğunu itiraf etti.

  Özellikle 2021 yılında kripto para piyasalarının çok hızlı ve sert şekilde değer kazançları ile karşılaşmasından sonra piyasada çeşitli tartışma konuları gündeme gelmeye başladı. Bu konuda en çok tartışılanlardan biri de Bitcoin (BTC) ile altın kıyaslamaları oldu. Piyasalar son dönemlerde ciddi düşüşler ile zor sınavlar veriyor olsa da artık finans sektöründe bir klasik haline gelmiş olan Bitcoin – altın kıyaslamasına bu kez de altın kanadından ünlü bir isim dahil oldu.

  Reik BTC Yatırımı Olmadığı İçin Kıskançlık Duyuyor

  Bristol Gold Group üyesi ve altın uzmanı olan Trey Reik, Bitcoin – altın konusuyla ilgili olarak şaşırtan açıklamalarda bulundu. Reik, yaptığı açıklamasında Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak gördüğünü söylemekle kalmadı, bir de Bitcoin yatırımı yapamadığı için “kıskançlık duyduğunu” itiraf etti. Daha önce de birçok kez gündeme gelmiş olan bu konuda, özellikle de altına daha çok destek veren isimler, genellikle Bitcoin adına olumsuz yorumlar ile gündeme gelirdi. Bu nedenle Reik’in açıklamaları piyasada heyecan yarattı.

  Aradaki En Belirgin Fark: “Spekülatif Varlık”

  Reik, yaptığı açıklamasında Bitcoin’i bir yatırım varlığı olarak ele aldı ve altın ile olan kıyaslamasında iki varlığın farklılıklarını ortaya koydu. İki varlık arasında kıyaslama yapan Reik, aradaki en belirgin farkın, “Bitcoin’in spekülatif bir varlık olması” olduğunu dile getirdi. Reik, daha sonrasında ise piyasada görülen mevcut geri çekilmenin, Bitcoin’in yüksek maliyeti ile ilişkili olmasını neden olarak öne sürdü.

  Bitcoin ve Altın Kazançları

  Bu açıklamasının yanı sıra Reik, Bitcoin’in Elon Musk’ın tweetlerine olan bağımlılığına da değindi. Reik ayrıca insanların “zengin olmak için” kripto paralara yönelebildiklerini fakat aynı şeyi altının da insanlara sağlayabileceğini ifade etti. Reik, buradaki tercih farklarının, hedeflerdeki farklardan kaynaklandığını ifade etti. Reik’e göre altın, insanlar tarafından daha çok “değeri koruma aracı” olarak değerlendiriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle