Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 22 – 29 Ocak 2022

  Kripto para piyasasında sert düşüşlerin yaşandığı geçen haftanın ardından, yeni haftada toparlanma sinyalleri takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) sert satışlarla piyasada adeta deprem etkisi yaratırken, bu panik ortamında en çok altcoinler zarar görmüştü. Sert düşüşlerin akabinde küresel piyasaları etkileyen Fed kararları ve diğer unsurların ışığında altcoinlerde toparlanma süreci hız kazanıyor.

  22 Ocak ile 29 Ocak 2022 tarihleri arasında yatırımcısına haftalık en çok kazandıran altcoin projelerini ve gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Render Token (RNDR)

  Kripto para piyasasında son düzeltmenin ardından en hızlı şekilde toparlanma sinyalleri gösteren altcoinler belli oldu. Haftanın en çok kazandıran altcoini yüzde 41.85 oranında yükselen Render Token (RNDR) oldu. Yerli yatırımcıların pek duymadığı bu altcoin projesinin 3 dolar fiyatın üzerine çıkması yatırımcılarda büyük talep yarattı. 

  Son 7 gün içinde RNDR coin fiyatında hızlı yükseliş yaşanmasında şirket açıklamaları etkili oldu. Blok zincirinde dağıtılmış GPU oluşturmayı sağlayan bir bulut oluşturma şirketi olan Otoy. Elyashiv, "Geçen yıl NFT patlaması ve metaverse'nin yükselişi, hizmetlerine olan talepte önemli bir artışa neden oldu ve bunun sonucunda token (RNDR) fiyatlarında büyük bir değerlenme yaşandı." duyurusunu yaptı. 

  Kimlik ve kimlik doğrulama perspektifine göre Elyashiv, NFT'ler gibi blok zinciri tabanlı teknolojinin Metaverse'de oynayabileceği rolü anlamanın ilk adımının dijital bir kimliğe olan kritik ihtiyacı anlamak olduğunu söyledi. Bu duyuru ardından RNDR coin fiyatında hızlı bir yükseliş görüldü.

  Render Token (RNDR), GPU bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyan sanatçıları ve stüdyoları birleştirmeyi amaçlayan bir ağdır. GPU yeteneklerini kiralamak isteyen madencilik ortaklarıyla birleştiren, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiş dağıtılmış bir GPU işleme protokolüdür. OTOY, inc. şirketi tarafından 2009 yılında tasarlanmış olsa da 2017'de başlatılan RNDR coin, aynı yılın Ekim ayında ilk halka açık token satışını gerçekleştirmiştir. 

  Bora (BORA)

  Haftalık bazda en çok kazandıran altcoin projelerinden bir diğeri Bora (BORA) oldu. BORA coin fiyatı piyasadaki olumlu sinyallerden etkilenerek hızlı bir ralli başlattı. Bu kapsamda BORA coin fiyatı yüzde 38.99 artarak yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, VeChain (VET), Iota, Monero (XMR) ve Axie Infinity (AXS) dahil olmak üzere yatırım ürünlerine eklemeyi düşündüğü varlıklar listesine 25 kripto para birimini ekledi. Bu duyuru kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yaratırken, Grayscale üzerinden yatırım yapılabilecek altcoinlerden biri de BORA coin oldu. 

  Dev kripto para yatırım şirketi, BORA coin dışında altcoin piyasasında popülerlik kazanan Algorand (ALGO), Arweave (AR), Bancor (BNT), BitTorrent (BTT), Convex (CVX), Cosmos (ATOM), Decred (DCR), Elrond (EGLD), Enjin (ENJ) ), Fantom (FTM), Gala, Gelato (GEL), Helyum (HNT), Holo (HOT) gibi projelere de listede yer verdi. 

  Loopring (LRC)

  Altcoin piyasasında haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasına Loopring (LRC) coin de girmeyi başardı. Yüksek volatilitenin yaşandığı geçen haftada LRC coin fiyatı yüzde 35.38 oranında değer kazanırken yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Popüler analistler LRC coin fiyatının önümüzdeki haftada da yükseliş performansını sürdürebileceğini düşünüyor. 

  Loopring, sipariş defterlerinin sezgisel arayüzünü çoğaltan, ancak otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ayarında olan ZK-toplama teknolojisine dayalı bir Ethereum katman 2 DEX'tir. Loopring projesi, kullanıcıların yüksek performanslı ve düşük maliyetli ticaretin keyfini çıkarmasını sağlamaktadır. Bu yüzden son dönemde kullanıcılar tarafından ilgi gördüğü için LRC coin fiyatındaki yükseliş destekledi. 

  Loopring ayrıca, Loopring ağındaki herhangi bir Ethereum adresine ETH ve diğer ERC-20 tokenlerini göndermenize izin veren bir ödeme uygulaması olarak ikiye katlanır. Bu ödeme uygulamasının gelişimi ve ortaklıkları ile ilgili yapılan duyurular LRC coin fiyatındaki hızlı yükselişi tetikleyen temel unsur oldu. LRC coin bu sayede haftalık bazda yatırımcısının yüzünü güldüren altcoinler listesindeki yerini almayı başardı. 

  Theta Fuel (TFUEL)

  Altcoin yatırımcılarının geride kalan haftada yüzünü güldüren bir diğer proje Theta Fuel (TFUEL) oldu. TFUEL kripto para birimi yüzde 30’un üzerinde değer kazandığı son 7 günde en hızlı toparlanan altcoinler arasındaki yerini aldı. TFUEL coin rallisinde basında yer alan bazı haberler etkili oldu. 

  Piyasa genelinde yaşanan düzeltme sonrası Theta'ya olan talep azaldı. Kripto para birimleri arasındaki sıralaması 45'e düşerken, kripto para tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 82'nin üzerinde geriledi. Bu düşüş performansı, altcoin balinalarının ve düşük seviyeden yatırım yapmak isteyenlerin ilgisiyle karşılaşınca TFUEL coin fiyatı yeniden yükselişe geçti. 

  Yatırımcılar 1 Şubat'ta yapılması planlanan TDROP lansmanını beklerken Theta Fuel ve Theta Network fiyatı son birkaç gün içinde geri çekildi. Sadece dört gün en düşük seviyede kalan TFUEL coin hızlı toparlanma sinyalleri ile yatırımcıların beklediği boğa rallisini başlattı. Theta Fuel, kullanıcıların sahip oldukları bant genişliği ve bilgi işlem kaynaklarını paylaşabildiği, medya içerikleri için oluşturulmuş blockchain tabanlı bir ağdır.

  Google, Binance, Sony ve Samsung gibi kurumsal onaylayıcıya sahip olan ağın, topluluk tarafından işletilen ve binlerce düğümü (node) bulunan Guardian isimli koruyucu ağı mevcuttur. Bu tür özellikler yatırımcıların TFUEL yatırımına neden büyük önem verdiğini de bir kez daha gözler önüne serdi. 

  Helium (HNT) 

  Haftalık bazda yatırımcısının yüzünü güldüren altcoinlerden biri de yerli yatırımcıların yakından takip ettiği Helium (HNT) coin oldu. Sert düzeltme sonrası panik satışlarıyla dip seviyelere inen HNT coin fiyatında alımlar peş peşe gelince ralli başladı. Son 7 günde HNT coin kazancı yüzde 29.13 oranıyla yatırımcısını sevindirdi. 

  Helium (HNT), kablosuz bir devrim başlatmak için kendisini insan gücüyle çalışan bir ağdır. “Halkın ağı”, Helium blok zinciri aracılığıyla merkezi olmayan kablosuz altyapı için bir paradigma kaymasını temsil etmektedir. Kripto para madenciliği kavramını herkes için daha erişilebilir hale getirmesi sebebiyle de yatırımcılardan ilgi gördü. 

  Kablosuz bağlantı çözümleri, yeni nesil donanımları bağlamak için yeterli olmadığı için blok zinciri düğümünü ve kablosuz ağ geçidini birleştiren Helium etkin noktası, tüm cihazlar için birbirine bağlı bir gelecek inşa etmek için gerekli altyapıyı sağlamayı amaçlamaktadır. 2013 yılında Shawn Fanning, Amir Haleen ve Sean Carey tarafından kurulan ana ağ Temmuz 2019'da yayına girdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle