Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 6 – 13 Kasım 2021

  Kripto para piyasası genelinde konsolidasyon süreci devam ederken, bazı altcoin fiyatlarında ciddi ralliler görüldü. Popüler altcoinler dışında daha düşük hacimli kripto para birimlerinde son 7 günde ciddi oranda getiriler takip ediliyor. Kripto para cüzdanında bu coinlere yer veren yatırımcıların yüzü gülerken yükseliş hareketlerinin devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

  Bu yazımızda 6 Kasım ila 13 Kasım 2021 tarihleri arasında yatırımcısına haftalık bazda en çok kazandıran altcoinleri ve öne çıkan gelişmeleri bulabilirsiniz.

  Livepeer (LPT)

  Haftanın en çok kazandıran altcoini son günlerin popüler kripto para birimi olan Livepper (LPTC) oldu. Düşük hacimli olmasına rağmen ciddi bir boğa rallisi yaşayan LPT coin son 7 gün içinde yüzde 136 oranında değer kazandı. Kripto para piyasasından pozitif ayrışan bu coinin yükselişinin perde arkasında önemli gelişmeler yaşanması dikkat çekti.

  Altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Livepeer, merkezi yayın çözümlerine uygun bir blok zinciri tabanlı alternatif sunmaya çalışan Ethereum (ETH) ağı üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir video akış platformudur. Bu platform özellikle ETH ağını kullanması sayesinde son dönemde ciddi yükselişler yaşamasıyla geniş bir yatırımcı kitlesine ulaştı. 

  LPT için fiyat artışı, protokolün COLLIDE etkinliğine Glass akış platformuyla birlikte ev sahipliği yapmasından sonra geldi. Bu etkinlik ardından LPT fiyatında daha önce görülmemiş bir boğa rallisi yaşandı. Çünkü bu etkinlik, video karşılığı olmayan tokenlerin (NFT) canlı basımını içeren ilk canlı konser olarak kayıtlara geçti.

  IoTeX (IOTX)

  Geri kalan bir hafta içinde değer artışı bakımından IoTeX (IOTX) kripto para birimi de adından söz ettirmeyi başardı. Haftalık en çok kazandıran 2. altcoin olarak listede kendine yer bulan IOTX coin yüzde 120 oranında değer kazandı. Bu yükselişte projenin yakından takip eden yatırımcılarının dikkatini çeken gelişmeler etkili oldu. 

  IOTX coin, merkezi olmayan uygulamalara güç sağlamak ve Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını bağlamak için tasarlanmış akıllı bir sözleşme platformu olan açık kaynaklı blok zinciri IoTeX'in yerel varlığıdır. Platform, Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumludur ve geliştiricilere uygulamalarını IoTeX ağına aktarmanın kolay bir yolunu sunar.

  IOTX coin fiyatının yükselişinin arkasında hibe haberi yer aldı. Popüler kripto para projesi Chainlink (LINK), bir blockchain danışmanlık hizmetleri sağlayıcısı olan Protofire'a Chainlink oracle'larını IoTeX'e entegre etmesi için bir hibe verdiğini duyurdu. Bu gelişme dışında IoTex ayrıca kripto ekonomisinin kazan-kazan sektörüne girdiğini ve kısa süre önce NFT oyunu PlaceWar ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu gelişmeler yatırımcıları sevindirirken IOTX coin fiyatını yukarılara taşıdı. 

  Loopring (LRC)

  Son dönemde adından sık sık söz ettiren ve başarılı grafik çizmesiyle yerli yatırımcıların da radarına takılan Loopring (LRC) coin yükselişini sürdürdü. Son 7 gün içinde LRC coin fiyatı yüzde 104’ün üzerinde değer kazandı. Bu yükseliş hareketiyle yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran LRC coin yükselişinin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

  LRC, ticaret ve ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan Ethereum ağı için bir ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür. LRC coin fiyatının yükselişinde Loopring'in GitHub deposundaki bir sızıntının, GameStop ile takas edilemez bir token (NFT) pazarı için bir anlaşmaya vardığını göstermesinin ardından, perakende yatırımcı ilgisi etkili oldu. Bu söylentilerin ardından altcoin yatırımcılarındaki LRC coin talebi hızla yükseldi ve değer kazanmaya devam etti.

  Loopring projesinin yükselişine devam edip etmeyeceği de yerli yatırımcıların araştırma konusu haline geldi. Loopring, Google ve JD.com dahil olmak üzere internet şirketlerinde çalışan Çin merkezli bir yazılım mühendisi olan Daniel Wang tarafından kuruldu. 2017 yılında 120.000 ETH topladığı ve ardından 45 milyon dolar değerinde bir ilk madeni para teklifi (ICO) gerçekleştirdi. Fonların çoğu daha sonra ICO'larla ilgili düzenlemeler sıkılaştıkça halka iade edildi.

  Kadena (KDA)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde son dönemde popülerlik kazanan Kadena (KDA) projesi de yer aldı. Kısa sürede hızlı bir boğa rallisi yaşayan KDA coin fiyatı haftalık bazda yüzde 102 oranında değer kazandı. Bu sayede KDA coin son 7 gün içinde en çok kazandıran altcoin projelerinden biri olarak yatırımcılarını sevindirdi. 

  Altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gören Kadena'nın arkasındaki ekip ayrıca Terra, Polkadot, Celo ve Cosmos gibi diğer blok zincir ağları için zincirler arası destek sağlamasıyla dikkat çekiyor. Tüm Ethereum Sanal Makinesi uyumlu merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleriyle etkileşime girmesine izin veren wKDA adlı tokeninin paketlenmiş bir sürümünü piyasaya sürmesiyle öne çıktı. 

  KDA coin yükselişinin bir başka nedeni, akıllı sözleşmelerin ücretleri düşük tutarken yüksek talep gören öğeleri işleme yeteneğini sergilemenin bir yolu olarak ağa NFT yeteneklerinin eklenmesi oldu. Kadena'nın ana satış noktalarından biri, hızlı işlem süreleri sunarken PoW ortamında düşük maliyetli işlemler sunabilmesi olduğu için popülerlik kazandı. 

  Son olarak KDA ayrıca Crypto.com'da yeni bir liste de dahil olmak üzere kripto para birimi borsalarından destek aldı. CoinMetro gibi platformlarda KDA coinin stake edilebilir olması yatırımcıların büyük ilgisiyle karşılaştı. Bu sayede KDA coin sahipleri stake yaparak pasif gelir elde edebilecekler.

  Helium (HNT)

  Son 1 hafta içinde yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden bir diğeri Helium (HNT) oldu. Yerli yatırımcıların da cüzdanlarında yer verdikleri HNT coin yüzde 40 civarında bir değer kazanmasıyla yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başaran HNT coin hakkında popüler analistlerin yorumları dikkat çekti.

  Geçtiğimiz hafta içinde HNT coin, 7 Kasım'da bir noktada yüzde 60'lık bir artışla büyük bir boğa rallisi gerçekleştirdi. Bu performans, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 59.07 dolarlı zirveyi getirmiş oldu. Ancak, yüksek fiyatlar sürdürülemedi ve HNT coin grafiğinde uzun bir üst fitil oluşturdu. Bu, ağır satış baskısı nedeniyle fiyat düştüğünden beri değer kaybı yatırımcılara zor anlar yaşattı. 

  Fakat bununla birlikte, düşüşe rağmen, günlük zaman dilimindeki teknik göstergelerin hala yükselişte olduğu belirtildi. Analistler HNT coin fiyatında kısa ve orta vadede yükseliş trendinin devam etmesini bekliyor. Bu raporlar en çok HNT coin yatırımcısını sevindirdi ve yeni ATH için heyecan yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle