Tarihi düşüşten sonra BTC fiyatında “ölü kedi sıçraması” mı?

  Bitcoin fiyatında yaşanan büyük çaplı düşüşten sonra 10 bin dolarlık yükseliş korunmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında güçlü şekilde toparlanma sinyalleri, bazı kesimler tarafından “ölü kedi sıçraması” olarak nitelendiriliyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı eşi benzeri görülmemiş bir düşüş yaşamasıyla yatırımcılara panik yarattı. Kripto para piyasasının genelini alt üst eden 3 saatlik çılgın gerileme sürecinde BTC fiyatı 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi.

  Destek noktalarını birer birer kıran ve hızlı bir şekilde düşen Bitcoin piyasasındaki panik azaldıkça toparlanma sinyalleri de görünmeye başladı. Bu süreçte tartışılan konu dip fiyatın neresi olduğu yerine iyileşme sürecinin detayları haline geldi. BTC fiyat hareketinde yaşanan geri dönüş, kripto para topluluğunda da büyük tartışmalara yol açtı. 

  BTC Fiyatında Tarihi Düşüş

  BTC/USD paritesindeki hareketlilik daha önce benzeri görülmemiş bir sıçramaya ev sahipliği yaptı. Gün içinde 39 bin dolar seviyesinden 30 bin dolar seviyesine sadece 1 saat gibi kısa bir süre içinde gerileyen BTC fiyatında tartışmalar arttı. Tarihi gerileme daha önce rastlanılmamış bir durum olmasa da kripto para piyasasına yeni giriş yapan acemi yatırımcıları korkutmaya yetti. 

  Bir saatlik çöküş, dolar bazında benzersiz bir düşüş ortaya koydu. Koronavirüs salgının patlak verdiği tarihte bile BTC yüzde 60 oranında düzeltme görse bile dolar cinsinden hesaplandığında düşüşün etkisi bu kadar büyük olmamıştı. 

  Kritik Seviye Üzerinde Tutundu

  Tam olarak 30 bin dolardan sağlam destek alan BTC, çok kısa bir süre içinde 40 bin doları kırdı. Şimdiye kadar Bitcoin piyasasında görülen en büyük toparlanma olarak kayıtlara geçen bu sıçrama, kripto para piyasasında bazı kesimler tarafından “ölü kedi sıçraması” olarak nitelendirildi. 

  Şüphecilerin "ölü kedi sıçraması" olarak tanımladığı Bitcoin fiyatındaki toparlanma hız kazandı ve 42 bin dolarlı seviyeler yeniden görüldü. Bu gelişmeler kripto para piyasasında toparlanma umutlarını tazelerken, kısa sürede dip seviyeden yükseliş gelmesi BTC piyasasındaki dengeleri değiştirdi. Bu süreçte kaldıraçlı işlem yapanlar yine ters köşe oldu ve günlük likidasyonlar 8 milyar doları aştı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle