Facebook Bitcoin almış olabilir! Olası etkileri incelendi

  Kripto para piyasalarında sosyal medya devi Facebook’un, 28 Nisan tarihinde Bitcoin (BTC) aldığını açıklayacağı iddiaları gündeme geldi. Birçok ünlü isim, Facebook’un 3 aylık kapanış raporunda, kamuoyuna BTC yatırımı yaptığını duyuracağı düşünüyor.

  Kripto para piyasalarının önemli isimlerinden birkaçı, sosyal medya devi Facebook’un 2021 yılında Bitcoin (BTC) aldığını düşünüyor. Böyle düşünen isimler arasında İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne, Messari Kıdemli Araştırma Analisti Mira Christanto ve Morgan Creek Digital ortağı Jason A. Williams gibi isimler yer alıyor.

  Milner’e Göre BTC Fiyatında Facebook ve Tesla Etkisi Görüldü

  Facebook’un BTC satın aldığını düşünen isimlerden Alistair Milne, Twitter üzerinden konuya ilişkin olarak bazı açıklamalarda bulundu. Alistair’e göre Bitcoin’in geçtiğimiz hafta 47 bin dolar bandına kadar gerilemesinin arkasında, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın 272 milyon dolarlık Bitcoin satışı bulunuyor. Ünlü girişimciye göre Bitcoin’in yeni haftada tekrar yükselişe geçmesinin arkasında ise Facebook’un BTC satın alması bulunuyor.

  Milner Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda konuya ilişkin çeşitli iddialar ortaya attı. Milner, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Milner’e göre Facebook, 3 aylık kapanış sonuçlarını açıklarken Bitcoin satın aldığını da kamuoyu ile paylaşacak. Facebook söz konusu 3 aylık kapanış sonuçlarını 28 Nisan tarihinde açıklayacak.

  Olası Yatırım Haberi BTC Rallisi Başlatabilir

  Eğer Milner’in işaret ettiği iddialar gerçekse, analistler böyle bir durumun kripto para piyasalarında olumlu karşılanacağını ifade ediyor. Olası yatırım haberi ile Bitcoin’in yeni bir ralliye başlayabileceğini ifade eden analistler, bunun için daha önce Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı ile ralliye başlayan Bitcoin’i işaret ediyor.

  Facebook Sektöre Uzak Değil

  Birçok analiste göre ortaya atılan bu iddialar mantıksız değil. Zira Facebook, kripto para piyasalarına uzak bir şirket değil. Daha önce Facebook, önde gelen itibari paralardan oluşan sepete sabitlenen “Libra” isimli stablecoin’i piyasaya sürmek istemişti. Ancak bu süreçte çeşitli sorunlar yaşandığı için Facebook, daha sonradan dolara sabitlediği “Diem” isimli projesini açıklamıştı. Analistler, Diem için “Libra’nın markalaşmış hali” tanımlamasında bulunuyor. Facebook’un 28 Nisan tarihindeki açıklamaları ve piyasaların tepkisi takip edilecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle