Litentry (LIT) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Merkezi olmayan teknolojilerin yaygınlaşması ile Litentry gibi projelere karşı ilgi de artmıştır. Son dönemin yıldızı parlayan coinlerinden olan LIT, piyasalarda görülen belirsizliklere rağmen beklentilerin üzerine çıkmayı başarmıştır. Litentry (LIT) projesinin vizyonu da gelecek için iyi bir grafik çizmektedir. Kripto yatırımcısının gündemine girmeyi başaran LIT, yükseliş eğilimi ile dikkat çekiyor. Litentry (LIT) projesinin detaylarını, güçlü ve zayıf tüm yönlerini sizler için bir araya getirdik. 

  Litentry (LIT) Coin Nedir?

  Litentry, kendini merkezi olmayan kimlik toplayıcı olarak tanımlamaktadır. Daha geniş bir ifadeyle, kullanıcı kimliklerini birden çok ağda birbirine bağlayan bir platformdur. Kullanıcıların kimliklerini yönettikleri ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp) için farklı blok zincirlerde bir kimlik sahibinin gerçek zamanlı DID verilerini aldığı güvenli bir araç sağlamaktadır. LIT Coin ise Litentry ağının yerel kripto para birimidir. BEP – 20 ve ERC – 20 tabanlı yapıya sahip bir coindir. 

  Litentry (LIT) Projesi ve Whitepaper

  Litentry, teknik makalesinde de yer verildiği üzere günümüzde merkeziyetsiz endüstride birçok soruna çözüm üretmektedir. Temelde merkeziyetsiz ve gizlilik odaklı kimlik toplama bilgi işlem hizmetleri sağlayan bir ağ yapısına sahiptir. Merkeziyetsiz kimliğe (DID) odaklanmasıyla öne çıkarılmıştır. Kimliklerin birden çok dağıtık protokolde bağlanmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak platform, DID’lerin toplandığı, indekslendiği ve blok zincirlere dağıttığı bir DID toplayıcı olarak çalışmaktadır.

  Projenin whitepaper sayfasında da yer verilen birçok sorun için çözümler sıralanmıştır. Web 3 büyümeye devam ettikçe, zincir üzerinde daha fazla DID verisi üretilmektedir. Bu verilerin blok zincirler arasında kolayca indekslenmesini sağlamaktadır. DID toplama ve diğer faaliyetleri beklenen çözümleri sunmaktadır. Lite ve Entr kelimelerinin birleşiminden oluşan ismiyle Litentry, kullanıcılara web3’e basitleştirilmiş giriş sağlama vizyonuna sahiptir. Polkadot ağının da bir parçası olarak görev yapmaktadır. Litentry (LIT) projesinin merak ettiğiniz detaylarına ve teknik tüm çözüm önerilerine dair detaylı bilgiyi: https://docs.litentry.com/ resmi bağlantı adresini kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

  Litentry (LIT) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Litentry kurucusu ve CEO’su Hanwen Cheng, büyük bir ekip ile çalışmaktadır. 2018 yılından beri zincirler arası kimlikle standart olmak için Partity ekibiyle yakın bir şekilde çalışmaktadır. Web3 Vakfı’ndan bir hibe almasının ardından 2021’de LIT simgesi Binance tarafından da listelenmiştir. Blok zinciri gibi çeşitliliğe sahip ekip de merkezi değildir. DÜnya çapından birden fazla yerde çalışmaktadır. Geniş bir yetenekli ekibe sahip proje dünyanın yer yerinde uzaktan çalışmaktadır. Ekip üyeleri Berlin, Münih veya Hangzhou’daki ofislerde çalışabilmektedir.

  Litentry (LIT) Kullanım Alanları Neler?

  Litentry ağının yerel kripto para birimi olan LIT, ERC – 20 ve BEP – 20 tabanlı yapısı ile oldukça işlevsel özellikler kazanmıştır. LIT, ağ içinde yer alan çeşitli hizmetler için kullanılmaktadır. LIT token, platformda gerçekleştirilen kredi hesaplama işlemlerinde bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Token, dizinlenmiş veri tabanları kuran kullanıcıları ödüllendirmek için kullanılabilmektedir. Stake etme veya DeFi alanında diğer işlemler için de platformlar üzerinden kullanılabilmektedir. Listelendiği piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak tercih edilebilmektedir.  

  Litentry (LIT) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Litentry projesinin rakiplerinden ayrılmasını sağlayan ve projeyi öne çıkaran birçok benzersiz özelliği bulunmaktadır. Projenin hem yol haritasında hem de teknik makalesinde bu temel farklılıklara dikkat çekilmiştir. Kullanıcıların kimliğini güçlendirecek yapı ve araçlar sağlayan merkezi olmayan bir kimlik toplayıcısıdır. Bu özelliğinin yanı sıra daha teknik açıdan hem Parachain hem de diğer seçenekleri ile dikkat çekmektedir. 

  Litentry (LIT) projesinin gelecek vaat etmesi ve piyasalarda beklentileri karşılaması için proje hedeflerini gerçekleştirmesi gerekecektir. Projenin bu başarısında katkı sağlayacak benzersiz özelliklerinden bazıları ise şunlardır:

  • Kullanıcı kimliklerini birden çok ağda birbirine sağlayan, merkezi olmayan zincirler arası kimlik toplayıcı olarak görev yapmaktadır. 
  • Veri sorgulama, likidite, birlikte çalışabilirlik gibi tutarlılık seçenekleri sağlamayı hedeflemektedir.
  • DeFi, zincir içi yönetişim ve özelleştirilmiş veri hizmetlerinde geniş çapta benimsenebilir yapı sunmaktadır. 

  Güncel LIT Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 LIT fiyatı %litentry+try% TL. Döviz cinsinden ise %litentry+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litentry Coin 24 saatte %litentry+yuzde%.

  LIT fiyatı 14,73 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesine Şubat 2021’de ulaşmıştır. Ulaştığı bu tepe noktasının ardından LIT fiyatında çelişkili bir yapı gözlemlenmiştir. Piyasalarda yaşanan sert düşüş sonrasında LIT fiyatında oluşan sert geri çekilmenin yatırımcılar üzerinde etkisi yüksektir. Mayıs 2022’de sadece kısa bir sürede fiyatı 0,38 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesine kadar gerilemiştir. Yaşadığı bu sert fiyat dalgalanmaları nedeniyle yatırımcılar piyasalarda temkinli işlem yapmaları önerilmektedir.  

  Litentry (LIT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Litentry (LIT) projesinin avantaj ve dezavantajlarını mukayese etmeden yatırımcıların işlem yapması önerilmez. Her projede olduğu gibi güçlü yanları kadar zayıf yanları ve risklerinin de tahlil edilmesi önemlidir. Litentry (LIT) projesinin avantajlarından bazıları şunlardır:

  • LIT stake etme seçeneği sayesinde bir süre pasif gelir elde edilmesi mümkündür. 
  • Daha düşük risk ile coin kazancı elde etme seçeneğine sahiptir. 
  • Cüzdanlar arası para transferine olanak tanır. 
  • Düşük işlem ücretlerine sahiptir. 
  • Kripto endüstrisi için önemli çözümler getirir. 

  Litentry (LIT) dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • Diğer popüler coinlere nazaran daha zor ulaşabilir yapıdadır. 
  • Fiyatında yükse oynaklık görülmesi riskini artırmıştır. 
  • İnişli çıkışlı yapısı yatırım riski teşkil eder.  

  Litentry (LIT) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Litentry (LIT), şu an için popüler birçok kripto para borsası ve takas platformunda yer almaktadır. LIT listeleyen borsalardan bazıları ise şunlardır:

  • Gate.io
  • PancakeSwap
  • Binance 
  • KuCoin
  • MEXC
  • BinX

  Litentry (LIT) Coin Piyasa Bilgileri

  LIT piyasa bilgilerine göre maksimum arzı 100 milyon olarak belirlenmiştir. Toplam arz ise yine 100 milyon olarak maksimum arza eşittir. Dolaşımda ise 2022 yılı itibariyle 37 milyon seviyesinin üzerinde bir arz mevcuttur. Piyasa değeri ve işlem hacmine bakıldığında ise gelecek dönem beklentileri açısından olumlu bir grafik çizmektedir. Piyasa sıralamasında yukarı yönlü sıçramalar uzun vadede görülebilir. 

  Litentry (LIT) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Litentry (LIT) satın almak için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: LIT listeleyen güvenli bir borsaya giriş yapın.
  • 2. Adım: İlgili borsaya kayıt işlemlerini tamamlayarak hesap açın.
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama işlemleri sonrasında hesaba para aktarın.
  • 4. Adım: BTC, USDT, BUSD gibi işlem çiftleri ile alım emri verin. 
  • 5. Adım: Güvenilir hesaplar ve cüzdanlarda saklayın. 
  • 6. Adım: Uygun pozisyonda al – sat işlemleri için piyasaları takip edin. 

  Özet Olarak

  Kullanıcı kimliklerinin birçok ağda birbirine bağlanması için merkezi olmayan bir zincirler arası kimlik toplayıcısı olarak Litentry projesi önemlidir. Genel hatları ile proje birçok soruna çözüm üretme hedefine sahiptir. Bu hedefler gelecekte de daha iyi bir konuma gelmesini destekler niteliktedir. Ancak LIT fiyatı piyasalarda karmaşık seyir izlemektedir. Bu nedenle yatırım düşünenlerin tüm piyasa riskleri hakkında detaylı bilgi sahibi olması ve buna göre işlem gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle