Litentry (LIT) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  2021 senesinde pasif gelir elde etmek için daha fazla tercih edilmeye başlanan LIT Coin hakkında bilgileri bu yazımızda sunacağız. Analistlerin 2021 sonunda değerlenmesini bekledikleri LIT Coin nasıl alınır, avantajları neler, onun için yapılan yorumlar ne yönde sorularına yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Litentry (LIT) Coin Nedir?

  Litentry (LIT) Coin, kimlik eşleştirme teknolojisine sahip olan bir altcoindir. LIT Coin, kullanıcılarına farklı blok zincirleri üzerinden kimlik toplayabilme imkanı tanıyan Litenty platformunun yerel kripto para birimidir. LIT Coin, Substrate üzerinden inşa edilen Litentry’nin yerel kripto para birimi olması sebebi ile yeni nesil teknolojik altcoinler arasında yer alır.

  Litentry Yorum

  Analistlerin yorumlarına bakıldığında, LIT Coin’in stake işlemlerinde kullanılmaya başlanması ardından popülerliğinin arttığı ifade ediliyor. Analitlere göre, LIT Coin’in stake işlemine ilk olarak Binance borsası içinde dahil olması, ona olan güveni yükseltti. Güçlü paritelerde yer alan LIT Coin’in daha fazla yatırımcı tarafından benimseneceği analistlerin yorumlarında ifade edilmiştir. 

  LIT Coin yatırımcı yorumları ele alındığında ise yüksek gizlilik sunma ve akıllı kontratlar ile işleme girme yanlarının övüldüğü görülüyor. Yatırımcılar LIT Coin’in hem BEP-20 hem de ER-20 tabanlı yapıya sahip olduğunu belirtiyorlar. Bu kapsamda akıllı kontratlar ile işlem yapma konusunda verim elde edebildiklerini belirtiyorlar.

  LIT Coin Geleceği

  Analistler, Litentry (LIT) Coin geleceğinin Polkadot Network’ten aldığı güç ile popülerleşeceğini belirtiyorlar. Analistler LIT Coin’in 2021 ilk yarısını değer kazanımı üzerinden kapatacağını açıkladılar. 2021 ilk yarısında Litentry (LIT) Coin’in %4’lük değer kazanımını tabloya yansıtacağını düşünüyorlar.

  2021 ikinci bölümüne giriş yaparken LIT Coin fiyatının 9.82 dolar bandının üzerine çıkmış olacağını belirttiler. LIT Coin’in 2022 yılı içinde fiyat oynaklığı sergileyeceğini düşünüyorlar. Onun için en parlak dönemin 2022 sene sonu olacağını ve rekor fiyat olan 10 dolar değerinin üzerinden konumlanacağını ifade ediyorlar. 

  LIT Coin Fiyatı

  Bugün en güncel verilere baktığımızda 1 LIT coin fiyatı %litentry+try% TL. Döviz cinsinden ise %litentry+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litentry fiyatı 24 saatte %litentry+yuzde%.

  Stablecoinler hariç tüm kripto para birimlerinin fiyatları piyasa volatilitesinden etkilenerek anlık artış ve düşüşleri sergilerler. Bu açıdan LIT Coin fiyatı güncel şekilde takip edilerek alım-satım yapılmalıdır.

  Litentry (LIT) Coin Nasıl Alınır?

  Litentry (LIT) Coin almak için Gate.io, Binance, PancakeSwap, CoinEX, MXC.COM, LBank, Uniswap, CoinBene gibi kripto para borsası platformlarından tercih edilene internetten giriş sağlanmalıdır. Ana sayfa bölümünden “yeni kayıt ol“ sekmesine tıklanıp, ekrana gelen tablo e-posta ve kimlik bilgileri ile doldurulur. Tablo altından bulunan “onay“ kutucuğuna tıklanarak hesap açılışı tamamlanır.

  Bu adımda artık yeni ekran üzerinden “para yatır“ sekmesine giriş yapılır. Gelen tablo üzerinden transfer edilmek istenilen para cinsi seçilerek, kredi kartı ve banka hesabı üzerinden borsa hesabına para transferi yapılır. Son olarak yeni pencereden “kripto para al“ sekmesine tıklanıp, gelen tablodan LIT kripto para birimi, miktarı seçilip, “satın al“ komutuna tıklanır. Alınan LIT Coin miktarı sanal cüzdana yansır.

  Avantajları Neler?

  LIT Coin, yatırımcılarına daha düşük risk altında coin kazancı elde etme imkanını sunar. Bu işlemi ise stake edilebilir yanı ile sunuyor. LIT Coin sahipleri Binance borsasında LIT Coin kitleyerek, LIT Coin’i kullanmamak için söz verdikleri vade sonunda ek LIT Coin kazancı elde etme fırsatına sahipler.

  LIT Coin cüzdanlar arasında sınır ötesine transfer edilebilme fırsatını sunar. Sınır ötesi transferi 7/24 yapılabilir. Bu transfer işleminde en düşük işlem masrafını sunar. Çevrimdışı cüzdanda saklanabilmesine bağlı olarak bakiyeyi ağda olabilecek saldırılardan daha iyi koruma avantajını kazandırır.

  Dezavantajları Ne?

  LIT Coin dezavantajı erişilebilirlik düzeyinin popüler altcoinlere göre daha az olmasıdır. DeFi’nin popüler altcoinleri ve BTC, ETH gibi kripto para birimleri için oldukça uzun bir borsa listesini sıralayabiliriz. Ancak ancak LIT Coin’in çok sayıda borsada işleme girdiğini söyleyebilmek mümkün değildir.

  Tüm kripto para birimlerinde olan fiyat oynaklığı LIT Coin’de de ön plandadır. Bu yüzden anlık fiyat takibini gerektirir. Kripto para borsası sanal cüzdanlarından, borsada oluşabilecek bir saldırı ile karşılaşma riski bulunur. Yatırımda kullanılmayacak miktarının çevrimdışı saklanması daha doğru olacaktır.

  Sonuç

  LIT Coin 2022 yılında 10 dolarlık fiyat düzeyinin üzerine çıkması beklenen bir altcoindir. Polkadot Network ile yakından ilişkisinin ona değer katacağı düşünüyor. Ayrıca toplam arzının 10 milyon gibi düşük bir rakamla kısıtlanması da dikkat çekici. Yüksek güvenlik ve gizlilik sunan LIT Coin’in ilerleyen zamanda nasıl bir noktada olacağını birlikte göreceğiz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle