Milyarder yatırımcı: Bitcoin ödeme yöntemi olmayacak!

  Kripto para dünyasının yakından takip ettiği milyarder yatırımcı Mike Novogratz, lider kripto para birimi hakkında şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Kripto para topluluğunun tanınan ismi BTC’nin ödemeler için ideal olmadığını söyledi…

  Eski bir hedge fonu yöneticisi olan Mike Novogratz, kripto para topluluğunda özellikle Bitcoin savunucularını şaşırtan açıklamalarda bulundu. Milyarder yatırımcı, dünyanın en değerli dijital para biriminin ödeme konusunda zayıf yönleri bulunduğunu söyledi. Ağ binlerce işlemi destekleyecek kapasitede olmadığı için Bitcoin’in bir ödeme şekli olarak kullanılamayacağını kaydetti

  Ünlü milyarderin bu açıklamaları kripto para basınında geniş yankı bulurken bazı Bitcoin savunucularından da tepki çekti. Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, konuk olduğu podcast yayınında Bitcoin’in kullanım durumunu ödeme şekli olarak görmediğini söyledi. Milyarder yatırımcıya göre BTC daha çok bir değer deposu ve varlık sınıfı konumunda yer alıyor. 

  Bitcoin Gelecekte Ödeme Aracı Olacak Mı?

  Galaxy Digital Holdings CEO’su, son açıklamasında Bitcoin’in ödeme aracı olup olmayacağı sorusuna şu yanıtı verdi: “Bitcoin ödeme yöntemi olmayacak. Sistem gerçekten ödemeler için kurulmamış. Binlerce işlem için yeterince hızlı değil.” Bitcoin fiyatının oynak olması da mağaza ve firmaları korkuttuğu için BTC’nin gelecekte ürün ve hizmetler için ödeme aracı olarak kullanılması fikrine sıcak bakılmıyor.

  Kripto para biriminin destekçilerinde de son dönemde Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılmasından çok önemli bir yatırım aracı olarak kullanılması fikri yayılıyor. Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi Nakamoto, 2008’de yayınladığı belgede, Bitcoin’i eşler arası transferi sağlayan dijital para birimi olarak tanımlamıştı.

  “Bitcoin Değer Deposu Olarak Görülmeli”

  Bitcoin’in gelecekte nihai hedge fonu olarak hizmet edeceğine inanan milyarder yatırımcı, BTC’nin altın ile karşılaştırılabilir bir değer deposu haline geleceğini düşünüyor. Mike Novogratz, değer depolarının sosyal yapılar olması sebebiyle benzersiz olduğunu şu şekilde ifade etti: “Değeri var çünkü biz var diyoruz. 12 yılda bir topluluk tarafından yaratılan daha başarılı bir marka olmamıştı. Toplum bu bebeği büyüttü ve şimdi değeri 1 trilyon dolar civarında.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle