Kripto Para

XLM balinaları neyin peşinde? Dev transferler yapıldı

  Kripto para ve Blockchain takip platformu Whale Alert, Twitter üzerinden bir balina hareketliliği daha bildirdi. Bu hareketlilikte ise bu kez başrolde Stellar (XLM) yer alıyor. Büyük transfer işlemlerinde Whale Alert verilerine göre Coinbase de yer alıyor.

  Kripto para piyasalarında, bir kripto varlığın geleceğine yönelik tahminlerde bulunabilmek adına analistler, uzmanlar ve traderlar genellikle balina hareketliliklerini inceliyor. Zira kripto varlığın girdiği sürece göre balinaların pozisyonları, söz konusu varlığın geleceğine yönelik fiyat hareketliliklerinde ipuçları verebiliyor. Dev miktarlarda transferlerin hangi adreslere yapıldığı bu noktada büyük önem taşıyor. Örneğin borsalardan soğuk cüzdanlara çekilen varlıklar, balinaların birikim yaptığına, tam tersi durumda da balinaların satış pozisyonuna geçtiğine işaret ediyor.

  Balinaların XLM Transferleri Heyecan Yarattı

  Balinaların, kripto varlıkları soğuk cüzdanlarına çekmesi ve birikim yapmaya başlaması, söz konusu varlığa yönelik yükseliş beklentilerinin olduğu algısını oluşturmuş durumda. Bu nedenle de balina hareketlilikleri piyasalarda heyecanla ve merakla takip ediliyor. Bu konuda en detaylı bilgi veren platformlardan biri olan kripto para ve Blockchain takip platformu Whale Alert, yeni bir balina hareketliliği tespit etti. Twitter üzerinden verileri paylaşan Whale Alert verilerine göre 24 saatlik dilimde büyük miktarlarda birkaç Stellar (XLM) transferi gerçekleştirildi.

  Anonim Adresler Arası Dev XLM Transferi Gerçekleşti

  Ripple’ın kurucu ortaklarından olan Jed McCaleb’in 2014’te Ripple’dan olaylı bir şekilde ayrılmasıyla kurduğu Stellar, Ripple’ın rakibi olarak biliniyor. Whale Alert, 24 saatlik zaman diliminde 3 büyük Stellar transferi bildirdi ve bu transfer işlemlerinde, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase de yer alıyor. Whale Alert verilerine göre anonim adresler arasında yapılan transfer işlemlerinde en büyük işlem 51 milyon 460 bin 570 adet XLM transferi olarak kaydedildi. İşlem gerçekleştiğinde bu miktar 19 milyon 684 bin 672 dolara denk geliyordu.

  2 Büyük İşlem Stellar Lumens ile Coinbase Arasında Gerçekleşti

  Whale Alert verilerine göre diğer iki işlem ise Stellar Lumens ile Coinbase borsası arasında gerçekleşti. Bu işlemlerde ise aktarılan toplam XLM miktarı, işlem gerçekleştiğinde 41 milyon 455 bin 529 dolara denk geliyordu. İşlemler sonrasında bu süreçte XLM, Coinbase borsası üzerinde yaklaşık %3’lük bir değer artışı yaşadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle