Kripto Para

Binance’tan 12 milyonluk dev stratejik yatırım adımı!

  Son aylarda, çeşitli ülkelerde karşılaştığı yasal uyumluluk sorunları ile gündeme gelen Binance borsası, bu kez de devasa bir yatırım ile gündeme geldi. Dünyanın birçok noktasında hareket alanı kısıtlanan Binance borsası, 12 milyon dolarlık bir stratejik yatırım yapacağını açıkladı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, özellikle geçtiğimiz yaz aylarından bu yana dünyanın birçok noktasında yasal uyumluluk sorunları ile karşı karşıya kaldı. Regülatörler ile lisans ve uyumluluk konusunda ters düşen Binance, regülatörlerden gelen baskılar sonrası değişim adımları atacağını bildirdi ve bu adımları da atmaya başladı. Birçok ülkede uyumluluk konusunda adımlar atan Binance, öte yandan yaptığı çeşitli anlaşmalarla da büyümeyi sürdürdü. Borsa, bu kez de 12 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yapacağını açıkladı.

  Binance 12 Milyon Dolarlık Stratejik Yatırımını Duyurdu

  Binance borsasının resmi blog gönderisinde yer alan bilgilere göre Binance Labs şirketi, WOO Network’e 12 milyon dolarlık stratejik bir yatırım yapacak. WOO Network şirketi toplamda 40’tan fazla kuruma, kripto para borsasına, yatırım ekiplerine, dijital cüzdanlara ve merkezi olmayan çeşitli uygulamalara aktif şekilde likidite sağlıyor. Binance’ın bir likidite projesine 12 milyon dolarlık stratejik yatırım yapacağını açıklaması, piyasalarda da büyük bir heyecanla karşılandı.

  Anlaşma ile Neler Sağlanacak?

  Borsanın resmi blog gönderisinde yer alan bilgilere göre Binance Labs ile WOO Network arasında uzun süredir devam eden bir ortaklık halihazırda bulunuyordu. Bu ortaklık ile birlikte Binance, 12 milyon dolarlık stratejik yatırım ile birlikte iki şirket arasındaki ilişkilerin genişlediğini ifade etti. Gelen açıklamalara göre Binance tarafından yapılacak olan bu yatırım ile WOO Network şirketinin araştırma, geliştirme ve yeni merkezi olmayan ürünler oluşturma çalışmalarına katkı sağlanacak.

  WOO Network Tarafından Gelen Açıklama

  Binance tarafından yapılan açıklama sonrasında WOO Network Ekosistem Geliştirme Yöneticisi Ran Yi tarafından yapılan yorumda şu ifadeler yer aldı:

  “Likidite hakkında konuşurken Binance, herhangi bir merkezi borsada açık ara en yüksek hacim ve kullanıcı yoğunluğuna sahip. Binance ile ilişkimizi resmiyete dökme fırsatını yakalamak, Binance ile tüm sektör dikeylerinde daha yakın çalışarak büyümemizi hızlandırmamızı sağlayacaktır. Ürünler, geliştirdiğimiz ve erken aşama projelerine mentorluk yaptığımız Binance Smart Chain’in en değerli oluşturucu programının bir üyesi olarak stratejik ilişkimizi genişletme konusunda benzersiz bir konumdayız.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle