Kriptopara

SPELL Coin Geleceği ve 4 Uzmandan SPELL Fiyat Tahmini

  Kripto para topluluklarının öne çıkan yeni figürlerinden biri olan SPELL, güçlü yanları ile dikkat çekmektedir. Piyasanın önde gelen uzmanlarının da radarında bir süredir yakından takip edilen SPELL, proje vizyonu sayesinde de takip listelerine eklenmiştir. SPELL Coin yatırımı düşünenlerin fikir sahibi olması ve proje detayları hakkında bilgilere ulaşarak doğru stratejileri belirlemeleri için merak edilen uzman görüşlerini sizler için bir araya getirdik. 

  SPELL Coin Geleceği

  SPELL Coin'in Abracadabra platformunu yöneten bir belirteç olmasının dışında, sabit bir coin olan MIM’i basmak için teminat işlemlerinde kullanılmaktadır. Bunun gibi oldukça geniş bir işlevsel özelliğe sahip SPELL, uzun dönem pozisyonlarında hem proje hedefi hem de işlevselliği ile olumlu bir pozisyon sergilemektedir. SPELL Coin geleceğine dair öne çıkan başlıca görüşler ise şunlardır:

  • Up To Brain platformunda yer verilen tahminlere göre 2025 yılı için yükseliş eğilimi kaydedebileceği aktarılıyor. 
  • 1 dolar hedefine ulaşması için proje hedeflerinin ve piyasaların iyi gitmesi gerekliliği aktaran uzmanlar, 2 milyar dolarlık piyasa değerine rağmen ciddi toplam arzı sebebiyle 1 USD’nin olası görülmediği aktarılmıştır.  
  • Capital uzmanlarına göre ise ise gelecek fiyat beklentisi karmaşıktır. 2025 yılı için 0,20 dolar seviyesine ulaşması beklenmektedir.  

  SPELL Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Geleceğine ilişkin güncel grafik değerlendirmelerine göre SPELL karmaşık bir projeksiyon çizmektedir. SPELL grafiğine bakıldığında + RSI yüksek alım bölgesi düşüş formasyonu olarak değerlendirilmiştir. Bu nedenle stoplu işlem yapılmasının daha doğru olacağı aktarılmaktadır. Alçalan takoz grafiği ile yılın ilk aylarında gösterdiği hareket dikkat çekmiştir. Yatırım yapmak isteyenlerin güncel direnç ve destek noktasına göre risk payını hesaplayarak işlem yapması son derece önemlidir. 

  SPELL Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  SPELL, bir ödül tokenidir. USD’ye sabitlenen stablecoin olan Magic Internet Money (MIM) kredileri için teminat olarak faiz getiren bir token olan ibTKN kullanılan abracadabra.money bünyesinde çalışmaktadır. Abracadabra’yı yöneten bir belirteçtir. 1 USD değerini korumaya çalışan bir stablecoin olan MIM basmak için faiz getiren varlıklara teminat yatırılmasına izin veren bir platformdur. 

  Abracadabra resmi bir merkeziyetsiz otonom organizasyon (DAO) değildir. Snapshot sayfası üzerinden yönetilen ve MOM, 10’da 6 imza şartı koşan çoklu imzalı sözleşmeyle birçok farklı takma ada sahip kişilerce üretilmiştir.  

  SPELL Coin Ne Olur?

  Fiyatının 1 dolara ulaşmasının muazzam seviyelerde görülen toplam arz nedeniyle oldukça zor olduğunu ifade eden uzmanlar, fiyatının daha çok SPELL yakma kararı verilmesi ve Abracadabra ile entegre daha çok protokolün gelmesi halinde yükseliş trendine girebileceği aktarılmaktadır. Gelecek dönemde fiyat performansının daha iyi olması için proje hedeflerinin tam anlamıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

  Toplam arzı 210 milyar olan SPELL, başlangıçta oluşturulan 210 milyar tokenin yakılmasının ardından token dağılımı da dikkat çekmektedir. %63 ile küresel farm teşvikleri en yüksek oran olarak görülmektedir. Piyasa bilgilerine ve proje hedeflerine bakılarak gelecekte ne olur sorusuna uzmanlar dahil çoğu kişinin çelişkili projeksiyonda yanıtlar verdikleri görülmektedir. 

  SPELL Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Çoklu zincir protokolü olarak görev yapan Abracadabra, SPELL başta olmak üzere Ethereum (ETH), Fantom (FTM) ve Avalanche (AVAX) üzerinde çalışmaktadır. Güvenilirliğinin sağlanmasında en popüler blok zincir ağlarından olan Ethereum, çözüm konumunda yer almaktadır. Çeşitli düğüm işlemleri doğruluyor ve Ethereum blok zincir yapısını günce altına alıyor. Ağın halen PoW konsensüs algoritmasından PoS yapısına geçiş süreci içinde olması ise dikkat çekmektedir. 

  SPELL, her yıl dağıtılan ödüllerin yarıya indirilerek 10 yıllık yarılanma modelinin takip edilmesi stratejisini izleyecektir. Ekibin tokenlerin yüzde 50’sini ilk yılda, yüzde 25’ini ikinci ve yüzde 12,5 oranında ise üçüncü ve dördüncü yıllarda token alacakları belirtilmiştir. Bu verilere göre yatırım amaçlı SPELL tercih etmek riskli olabilir. 

  SPELL Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  SPELL Coin’in diğerlerinden farklı olmasını sağlayan başlıca unsur çalışma sistemidir. Abracadabra platformunun izole edilmiş kredi piyasaları, Kashi Kredi Teknolojisi sayesinde DeFi kredilerine yeni bir soluk getirmesi en ayırt edici özelliğidir. Spell Token’i benzersiz kılan başlıca özellikler kısaca şunlardır:

  • SPELL farklı havuzlara likidite sağlayarak kazanılabilmektedir. 
  • Stake edilebilir. 
  • Otomatik birleştirme özelliğine sahip platformlarda üzerinde stake edilen tokenler farklı işlemler ile pay geliri üretebilmektedir. 

  SPELL Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Spell Token (SPELL) güçlü yanları ve eksileri ile piyasalarda çokça tartışma yaratmayı başarmıştır. Genel görünümde potansiyeli yüksek ölçülse de bazı piyasa riskleri olumsuz etki yaratmaktadır. SPELL avantajları ve dezavantajları ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Verimli bir projeye dayanır. 
  • Fiyatındaki yükseliş trendi proje hedeflerine göre devam edebilir. 
  • Yüksek getiri potansiyeli içi uzun süre beklemek gerekebilir. 
  • Piyasa belirsizliklerinden negatif yönde etkilenecektir. 

  SPELL Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Günümüzde dünya genelinde en çok tercih edilen güvenilir birçok borsada SPELL listelenmektedir. Büyük borsalarda yer alması büyüme eğiliminin de devam etmesini desteklemektedir. Listelendiği platformlar üzerinden birçok işlem çifti ile SPELL al – sat yapılabilir. SPELL’in listelendiği başlıca borsalar şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase 
  • FTX
  • Gate.io
  • SushiSwap

  SPELL Coin Fiyat Tahminleri

  Kısa, orta ve uzun vadeli SPELL fiyat tahminleri çelişkili bir projeksiyon izlemektedir. İsabetli piyasa tahminleri ile görüşleri öne çıkan 4 uzman ise genel beklentilerini açıklamışlardır. 2022 yılı itibariyle görülen ciddi piyasa belirsizlikleri üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır. 

  Uzmanların genel görünüm hakkında görüş bildirdikleri SPELL hakkında yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Aksine uzman tahminlerine göre temkinli olunması gerektiği belirtilir. Doğru bir yatırım stratejisi için öngörülerinden genel bilgi sahibi olabileceğiniz SPELL fiyat tahminleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Wallet Investor: 1 yıllık fiyat tahminine bakıldığında uzmanların pozitif görüş bildirdikleri görülmektedir. 0,012 dolar tahmini öne çıkmaktadır. Ancak daha uzun vadede 5 yıllık projeksiyonda kazanç potansiyeli %954 seviyelerinde görülmektedir. 
  • Price Prediction: 2022 yılında fiyat beklentisini 0,005 dolar olarak açıklayan uzmanlar, 3 yıllık projeksiyonda 0,018 dolar seviyesini hedef göstermiştir. 
  • Gov Capital: Analistlerin 2022 yılı sonu için SPELL fiyat beklentisi 0,013 dolar seviyelerinde kalırken, kısa vadeli riskleri öne çıkarıldığı görülmektedir. 
  • Tech News Leader: 1 dolar hedefini gerçekleştirmesine kısa ve orta vadede imkansız bakan uzmanlar, 2022 – 2023 dönemi için beklentilerini 0,005 – 0,007 dolar banında açıklamıştır. 

  Özet

  Yazımızda, uzmanların SPELL Coin geleceğine dair öne çıkan başlıca görüşlere ve fiyat tahminlerine yer verdik. SPELL tek başına değerlendirilmemesi gereken kripto varlıklar arasında yer almaktadır. Projenin elde edeceği başarı, yeni entegre protokolleri ve diğer pek çok unsura göre değerlendirilmelidir. Fiyatında yükseliş eğilimi görülse de çeşitli riskler onu negatif baskılamıştır. Uzmanların genel görüşü de SPELL Token’in yakından izlemesi ve güncel görünüme göre işlem yapılması yönündedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle