Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 1 Temmuz 2023

  ABD ve Çin’den gelen haberlerle birlikte kripto para piyasasında volatilite arttı. Temmuz ayının ilk işlem gününde inişli çıkışlı hareketler yaşanan kripto para piyasasında belirsizlik sürüyor.

  1 Temmuz 2023 Cumartesi günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri 

  SEC, Bitcoin ETF başvurularını yetersiz bulduğunu açıkladıktan sonra dev şirketler, Coinbase borsasını gözetmen olarak göstermeye karar verdi. Bitcoin ETF başvurularını yenileyen kurumsalların ısrarı sürerken bu gelişme piyasaya olumlu yansıdı.

  Bitcoin yatırımcısı olan ünlü milyarder Tim Draper, BTC fiyatında 250.000 doların ne zaman görüleceğine yönelik tahminini değiştirdi. BTC destekçisi daha önceden 2022 yılını işaret etmişti ancak artık 2025 yılında Bitcoin fiyatının 250.000 dolar olmasını bekliyor.

  Çin Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Pan Gongsheng'in 2017 yılındaki BTC karşıtı açıklamaları yeniden gündem oldu. Yeni başkan o dönemde “Bitcoin balonu çılgın spekülasyonun sadece en son vücut bulmuş halidir. Tarihsel olarak, 1637’deki ‘lale çılgınlığı’, 2000’deki İnternet balonu gibi çılgın spekülasyonlar zaman zaman finansal piyasaları vurmuştur. Spekülatif dalgayı kimse tahmin edemez.” demişti.

  ABD’de kripto para sektörü üzerindeki baskı devam ediyor. Yerel mahkeme, Kraken borsasına kullanıcı bilgilerinin ABD İç Gelir Servisi’ne teslim edilmesi talebiyle dava açtı. 

  Terra krizinin arından iflas eden Celsius Network, büyük kayıp yaşayan altcoin'lerini Bitcoin (BTC) ve Ethereum'a (ETH) dönüştürecek. Mahkemeden onay alan şirket bu sayede borcunun bir kısmını ödemeye çalışacak.

  En büyük kripto para borsası Binance sosyal medya hesabından dikkat çeken bir geri sayım başlattı. “Bizi izlemeye devam edin” notuyla paylaşılan 6 rakamı yatırımcıları heyecanlandırdı. Bunun Cristiano Ronaldo ile yapılan işbirliğiyle ilgili olduğu belirtiliyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamı yatırımcıları tedirgin ediyor. Temmuz ayının ilk işlem gününde en büyük kripto para birimi 30 bin dolar seviyesinde tutunma savaşı veriyor. BTC fiyatı anlık olarak %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoin piyasasında bazı projelerde sert fiyat hareketleri takip ediliyor:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle