Liderlik eleştirisine yanıt: ETH MySpace ise BTC Google’dır

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde Bitcoin’e (BTC) duyulan ilgi, yavaş yavaş Ethereum’a (ETH) dönmeye başladı. Piyasada geçtiğimiz günlerde görülen düşüş hareketliliğinin hemen öncesinde Ethereum’un rekor tazelemesi ve Bitcoin’in yerinde sayması da bu görüşü destekleyen bir gelişme oldu. Milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, piyasadaki bu fikre karşı “Ethereum MySpace ise Bitcoin Google’dır” açıklaması ile karşı çıktı.

  Kripto para piyasalarında geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 19 Mayıs tarihinde en derin noktalarına ulaşan büyük düşüşler, aslında 12 Mayıs tarihinde başladı. Elon Musk’ın bu tarihte yaptığı açıklamalar, yaklaşan büyük depremin ilk sarsıntıları oldu. Ardından 19 Mayıs tarihinde Bitcoin (BTC) 30 bin dolara kadar gerileyerek, tarihin en büyük geri çekilmelerinden birini yaşadı.

  Ancak bu düşüşler yaşanmadan önce Bitcoin’in yatay bir seyirde seyrettiğini hatırlatmakta fayda var. Bir süredir BTC yatay seyrederken, Ethereum (ETH) ise rekor tazeliyordu. Hatta ETH son olarak 12 Mayıs’ta 4 bin 362 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

  ETH’nin BTC’nin Yerini Alacağı Düşüncesi Gündemde

  Ethereum’un bundan önceki kısa vadeli süreçte de birçok kez rekor tazelemiş olması göz önünde bulundurulduğunda, piyasada birçok kişi ETH’nin Bitcoin’in yerini alacağını düşünmeye başlamıştı. Bitcoin’in koltuğunu ETH’ye kaptıracağına dair birçok iddia ortaya atıldı. Ana akım medyada FUD olarak bilinen “korku, belirsizlik ve şüphe” duygularının piyasada hakim olduğu iddia ediliyor. Öte yandan BTC 40 bin dolar altında seyretmeye devam ederken, sadece büyük yatırımcıların düşüşe direnç gösterebildiği görülüyor.

  Tegan Kline’nin ETH ve BTC Düşünceleri

  Bloomberg’in 31 Mayıs tarihli haberinde, Ethereum’un gelecekte en çok tercih edilen kripto para birimi olacağına ve BTC’yi geçeceğine yönelik iddiaları gündeme taşıyan birçok kaynağa atıf yapıldı. Blockchain şirketi Edge & Node’un kurucu ortağı Tegan Kline, yayın sırasında “Ethereum’un gelecekte bir noktada Bitcoin’i geçeceğini, çünkü ETH ağının inovasyon ve geliştirici desteği alanında daha üstün olduğunu” dile getirdi.

  Stanley Druckenmiller’a Göre BTC Markasını ve Gücünü Kanıtladı

  Benzer yönde birçok iddianın gündeme gelmesi ile birlikte milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller da aksi yöndeki fikirlerini paylaştı. Durckenmiller’a göre BTC 13-14 yılda markasını ve gücünü kanıtladı. Ünlü yatırımcı “Ethereum MySpace ise Bitcoin Google’dır” diyerek fikrini belli etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle