MySpace kurucusundan BTC’ye açık destek!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son dönemlerde zor günler geçiriyor. Nisan başında 64 bin doların üzerinde fiyat rekoru kıran BTC, bir aydır 60 bin doların altında işlem görüyor. Bazı isimler son günlerde sert değer kayıpları yaşayan BTC’ye desteğini geri çekerken, MySpace kurucusu Tom Anderson ise Bitcoin’e açık destek vererek gündeme geldi.

  Bitcoin (BTC) Nisan başlarında 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. O dönemde hemen hemen herkes fiyat düzeltmesi yaşayarak geri çekilen Bitcoin’in tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyordu. Ancak BTC bu beklentileri karşılayamadı ve gerileme yaşamaya devam etti. Ardından 60 bin dolar desteğini de kaybeden BTC, 1 aydır bu seviyenin altında işlem görüyor.

  Son günlerde ise BTC için işler daha da kötü hale geldi. Zira Bitcoin, günlerdir tutunmaya çalıştığı 50 bin dolar desteğini de kaybetti ve 42 bin dolar seviyesini test etti. BTC fiyatında yaşanan düşüşler, bazı popüler isimlerin BTC desteğini geri çekmesine neden oldu.

  Lazer Göz Akımına Katıldı

  MySpace’in kurucusu Tom Anderson ise o isimlerden biri olmadığını gösterdi. Anderson, sert düşüşler ile gündeme gelen BTC için tam tersine destek vererek gündeme geldi. MySpace’e üye olan herkesin ilk arkadaşı olması ile bilinen Anderson, BTC desteğini lazer göz akımıyla gösterdi. Bilindiği gibi Twitter profil fotoğraflarına eklenen kırmızı lazer göz filtresi, Bitcoin’e verilen desteği ifade ediyor. Anderson da sert düşüşlerin yaşandığı son günlerde bu akıma katıldı ve “Dipten satın al” ifadelerini dile getirdi. Bitcoin 17 Mayıs sabah saatlerinde, 8 Şubat tarihinden bu yana en düşük fiyat seviyesini gördü.

  Tom Anderson ve Sosyal Medya

  Elon Musk’ın açıklamaları sonrasında düşen Bitcoin’e destek veren Anderson’un sosyal medyada pek aktif olmadığı biliniyor. Şu an 50 yaşında olan Tom Anderson, bir dönem dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan MySpace’i sattıktan sonra 40 yaşına gelmeden emekli olmuştu. Anderson, daha sonra Instagram’dan “çılgın fotoğraflar paylaşma” sözü vererek, dünyayı dolaşmaya başlamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle