Kripto Para

Google pes etti! BTC boğa piyasası için kemerleri bağlayın

  Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, kripto para reklamlarına izin vermeme kararından döndü. Dev teknoloji şirketinin kripto para sektörüne karşı katı tutumundan vazgeçmesi, Bitcoin (BTC) boğa piyasasını tetikleyebilir.

  İnternet arama motoru Google, geçtiğimiz yıllarda kripto para reklamlarını kısıtlayıcı önlemler almasıyla gündeme gelmişti. Şirket, kripto paralarla ilgili artan dolandırıcılık faaliyetlerini bahane ederek arama motorunda kripto para reklamlarını engellemişti. Google tarafından yapılan kısıtlamalar, kripto para sektörünün geniş kitlelere ulaşmasını engelleyen faktörlerden biriydi.

  Teknoloji devi Google’dan gelen güncel haberler, şirketin bu kararından vazgeçtiğini gösteriyor. Google, kripto para sektörüne yönelik reklam çalışmalarına bugün itibarıyla izin verecek. Global çapta kripto para reklamlarının yeniden Google arama motoru üzerinden görüntülenebilmesi kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti.

  Google Spot BTC ETF Reklamlarını Yayınlayacak

  Google yetkililerinden yapılan açıklamada, arama motoruyla ilgili hizmet politikasının güncellendiği ve kripto paralarla ilgili reklamlara izin verildiği belirtildi. Ancak Google’ın izin vereceği reklam türleri gri alan sınıfına alınmış olsa da kripto para tröstlerine yönelik reklamlar artık yasaklanmayacak. Bu gelişme, kripto para sektörünün yeniden geniş kitlelere ulaşması konusunda önemli bir basamak olarak yorumlandı.

  Son dönemde ABD’de onaylanan spot Bitcoin ETF’leri, finans dünyasında öne çıkmaya başladı. Google, bu ETF’lere olan ilginin giderek artmasından hareketle, kripto para reklamlarını yeniden yayınlama kararı aldı. Milyarlarca kullanıcı, spot BTC ETF reklamlarına maruz kalacağı için yatırımların artış göstermesine kesin gözüyle bakılıyor.

  BTC Reklamlarıyla Boğa Piyasası Tetiklenebilir

  Google, arama motorundaki reklam politikasını güncellerken reklam verenlerin yerel yasalara uyumlu olmasına dikkat edeceğini açıkladı. Şirket yetkilileri, Google reklamları arasında kripto paralara yönelik yatırım fırsatlarının yer alabileceğini belirtiyor. Dev teknoloji şirketinin, uzun bir zamandan sonra yeniden kripto paralara yönelik reklamlara başlaması BTC boğa piyasasında itici bir güç haline gelebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle