BTC’yi küçümseyen birine Michael Saylor’dan tokat gibi cevap

  Ağustos 2020 döneminde ilk kez Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumsal şirket olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’un, Bitcoin desteği herkes tarafından biliniyor. Bitcoin’in en büyük savunucularından biri olan Saylor, sosyal medyada yapılan bir Bitcoin eleştirisine tepki gösterdi.

  Dev yazılım şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’de ilk kez Bitcoin (BTC) yatırımı yapan kurumsal şirket oldu. Şirketin bu yatırımı, diğer birçok kurumsal şirketin daha Bitcoin yatırımı yapması adına güven aşıladı. Şirket, 2020 yılının ikinci yarısında başladığı Bitcoin alımlarına 2021 yılında da devam etti ve son alımıyla birlikte rezervlerinde 91 binden fazla Bitcoin tutmaya başladı.

  MicroStrategy’nin ve CEO Saylor’un BTC Desteği

  Şirketin Bitcoin aldıktan sonra piyasa değeri ve hisse senedi değerlerinde de ciddi artışlar yaşandı. Ayrıca MicorStrategy, piyasadaki trendlerden ve BTC fiyatından bağımsız olarak, her zaman rezervlerinde BTC bulunduracağını da açıkladı.

  Bu durum şirketin Bitcoin’i nerede konumlandırdığını ve Bitcoin’e verdiği desteği açıkça gösteriyor. Şirketten bağımsız olarak, MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor’un da sıkı bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor. Saylor, bu tutumunu birçok sosyal medya paylaşımında ve katıldığı programlarda dile getirdiği sözleri ile gösterdi.

  Peter Atwater Bitcoin’i MySpace’e Benzetti 

  Bitcoin, son haftalarda 50 bin dolar ile 59 bin dolar seviyelerini perde noktası haline getirdi ve bu fiyat aralıklarında hareket ediyor. Bu durum, altcoinlerin ralli yaşamasına da olanak tanıyor. Bitcoin’in durgun dönemlerinde ortaya atılan olumsuz yorumlardan biri, bu kez araştırmacı Peter Atwater tarafından ortaya atıldı. Twitter’da 21 bin takipçisi bulunan Atwater, Bitcoin’i MySpace uygulamasına benzetti.

  Atwater’ın “MySpace” Benzetmesine Saylor’dan Cevap

  Atwater paylaşımında, Bitcoin’in 2000’li yılların ortalarındaki internet dünyasında çok kullanılan ancak daha sonra Facebook’un ortaya çıkmasıyla silinip giden MySpace’e benzetti. Atwater’ın Bitcoin’i küçümseyici tarzdaki eleştirisine Michael Saylor tepki gösterdi. Saylor, Twitter’da söz konusu paylaşımı alıntıladı ve şu ifadelere yer verdi:

  “MySpace’in en fazla değere sahip olduğu miktar, Bitcoin’de günlük yapılan işlem değerinin %0,06’sından bile daha az. Bitcoin’in piyasa değeri, dünya tarihindeki herhangi bir şirketten daha hızlı büyüdü. MySpace’in var olduğu süre boyunca ulaştığı en büyük değer kadar para, Bitcoin’de birkaç saatte trade ediliyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle