Kriptopara

3 Analistten 2022 Status (SNT) Geleceği, 3 Tahmin

  Merkeziyetsiz uygulamaların ve teknolojilerin her geçen gün popülerlik kazanmasının ardından Status (SNT) da kısa sürede takip listelerinde yerini almıştır. 2022 yılı itibariyle piyasa belirsizlikleri SNT fiyatını negatif etkilese de proje geleceği umut vaat etmektedir. Status (SNT) projesinin geleceği ve 2022 yılı dahil sonraki dönem başarısı hakkında merak edilenleri ise sizler için bir araya getirdik. Analistlerin görüşleri ve proje detaylarına ilişkin detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz. 

  Status (SNT) Coin Geleceği

  2022 yılı birçok merkeziyetsiz platform ve kripto için risk faktörünü öne çıkarmıştır. Status (SNT) ise bu risklerden ve belirsizliklerden etkilenmesine rağmen öne çıkmayı başarmaktadır. Projenin sadece 2022 yıl için değil, gelecek 5 – 10 yıllık süreç için yol haritası ve güçlü vizyonu dikkat çekmektedir. Roadmap ile gelecek hedeflerini belirleyen Status, beklentileri karşılamayı hedeflemektedir. 

  2022 yılı ve sonrası için Status projesinin geleceğine dair beklentileri ve projenin gelecek hedefleri ise kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Özel ve güvenli bir iletişim/mesajlaşma aracı olarak daha geniş bir etki alanı yaratması hedeflenmektedir. 
  • İnsan haklarını koruyan güvenli bir iletişim aracı olmaya çalışması ile günümüzde de sorunlara neden olan veri gizliliği sayesinde önem kazanması beklenmektedir. 
  • Özgürlük, sansür direnci, mahremiyet gibi konularda günümüzden 5 – 10 yıllık süreç içinde daha çok adından söz ettirmesi beklenmektedir. 

  Status (SNT) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  SNT grafik analizlerinde de yatırımcı olmak isteyenlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bir süredir genel piyasa riskleri nedeniyle kısa bir süre önce yakaladığı ivmeyi kaybeden Status (SNT), yeni hedef belirleme ve yön arayışı içine girmiştir. Mevcut formasyonda görülen risklerin kalıcı olması beklenmemektedir. Desteğin altında risk teşkil etse de alım fırsatı oluşması yönüyle değerlendirilebilir. Yeni direnci kırmasının ardından yükseliş trendinin başlayabileceği aktarılmaktadır. Mevcut durumda riskleri ise oldukça yüksektir. 

  Status (SNT) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Status, en son teknoloji ile oluşturulan güvenli bir mesajlaşma uygulaması, kripto cüzdanı ve Web3 tarayıcısıdır. Özel ve güvenli iletişim platformu ya da ekosistemi olarak da tanımlanabilmektedir. Hem mobil hem de masaüstü iletişim sistemi hem de mesajlaşma sistemi içeren merkeziyetsiz tarayıcıdır. STN ise Status Network üzerinde işlem yapılmasını sağlayan ERC – 20 standardında bir tokendır. SNT, Status Network’e katılı güçlendirir ve teşvik etmektedir. Status’un yardımcı program belirtecidir.  

  Çalışma şekline bakıldığında ise düşük sistem gereksinimleri ile çalıştığı görülmektedir. Ethereum düğüm istemcisi, mobil cihazlara yüklenen herhangi bir uygulamadan Ethereum DApps’lere erişmeyi mümkün kılmaktadır. Kullanıcılar bu sayede şifreli mesaj gönderebilir, kripto cüzdanları dahil merkeziyetsiz uygulamalara erişim sağlayabilmektedir. 

  Status (SNT) Kullanım Alanları Nelerdir?

  SNT, belirli uygulamam özelliklerini güçlendirmek ve açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ekonomi yaratmak için kullanımı gereklidir. Status Network üzerindeki merkeziyetsiz hizmetlere erişim sağlamak ve ağa güç vermek için kullanılmaktadır. SNT kullanım örnekleri ise kısaca şu başlıklar altında değerlendirilmiştir:

  • Ağ Teşvikleri 
  • ENS Kullanıcı Adı 
  • Vezne Ağı
  • Etiket/Çıkartma Pazarı 
  • DAO ve Yönetim 
  • DApp İyileştirme vb. 

  SNT Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 SNT fiyatı %status+try% TL. Döviz cinsinden ise %status+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Status Coin fiyatı 24 saatte %status+yuzde%.

  SNT fiyatı Ocak 2018’de 0,67 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştür. 1 doların altında kalan fiyat görünümü birçok yatırımcı için alım fırsatının devam ettiği görüşünü ortaya çıkarsa da risk faktörü devam etmektedir. 2022 yılı itibariyle fiyatı 0,03 seviyelerine kadar gerilemesinin ardından gelecek dönem için bu seviyenin kırılması beklenmektedir. Uzun vadede daha pozitif bir görünüm çizmektedir.  

  Status (SNT) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Status (SNT), piyasa değeri ile iyi bir sıralama elde etmeyi başarmıştır. Ancak STN fiyatı beklentilerin altında bir hareketle ilerlemesini sürdürmektedir. Fiyatının çok fazla yükselmesi beklenmese de uzun vadede getiri potansiyeli olumlu olarak değerlendirilmektedir. Uzmanlara göre bu tür projeler için yatırım yapmadan önce yeni direnç ve destek noktalarının belirlenmesinin ardından işlem yapılması gerekmektedir. Gelecekte merkeziyetsiz ve güvenli iletişim ve mesajlaşma teknolojilerine daha çok ihtiyaç duyulacak olması projeye karşı beklentilere de pozitif etki yaratmaktadır. 

  Status (SNT) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Güveni ve özel işlemleri ön plana çıkaran Status ağı, zaman içinde tüm üçüncü tarafları ortadan kaldırma hedefine sahiptir. Gerçek anlamda merkeziyetsiz bir iletişim aracı olmak ve saldırılara karşı açık kapı bırakmadan beklentileri karşılaması hedeflenmektedir. Eşler arası P2P iletişimi içi Waku protokolü kullanan Status, güvenliğini teknolojik altyapısına dayandırıyor. 

  Ağ üzerinde sansürlenemez ve engellenemez mesajlaşmalar ile cüzdan üzerinden gizli anahtar verilerinin asla açığa çıkmadan gönderilip alınması ve depolanması gibi sorunlara da güvenlik yönünden çözüm üretmektedir. 

  Status (SNT) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Status (SNT) projesinin benzersiz olmasında birçok temel faktör rol oynamaktadır. Açık kaynaklı bir mesajlaşma platformu olmasının dışında mobil arayüz ve kullanıcı dostu oluşu da projenin öne çıkmasını sağlayan temel faktörler arasında yer almaktadır. Genel perspektifte ise Status (SNT) projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca unsurlar şöyle özetlenebilir:

  • ETH blok zincir üzerinde çalışan DApp’lere kolay erişim için mobil arayüz ve açık kaynaklı mesajlaşma platformu olarak görev yapmaktadır. 
  • Ağ üzerinde SNT birçok işlem için kullanılmaktadır. Status protokolün amacı ise Ethereum DApp çözümlerinin benimsenmesi ve verimli hale getirilmesidir. 

  Status (SNT) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Status (SNT) avantajları:

  • Özel ve güveli iletişim teknolojisi sunar.
  • Güvenli kripto cüzdanı işlemleri sunar.
  • Özel 1:1 grup ve genel sohbetler oluşturma imkanı verir. 
  • Dünyanın her yerine kolayca aracısız ödeme gönderme sağlar. 
  • Üçüncü tarafları ortadan kaldırmaktadır. 

  Status (SNT) dezavantajları:

  • SNT fiyatı istenen düzeyi aşamayabilir. 
  • Rakip merkeziyetsiz diğer iletişim teknolojileri Status’u geride bırakabilir.

  Status (SNT) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Status Network Token (SNT) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • Bithumb
  • Huobi Global 
  • Coinbase Exchange 
  • Gate.io
  • OKX
  • CoinTiger
  • MEXC 

  Status (SNT) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Analistlerin 2022 yılı ve SNT geleceği hakkında tahminleri revize edildi. Status (SNT) hakkında genel fikir sahibi olmak ve gelecek tahminlerini öğrenmek isteyenler için 3 analistin görüşleri kısaca şöyle özetlenebilir:

  • Trading Beast analistleri 2022 yılı Aralık ayı tahminini 0,065 USD olarak belirlemiştir. 2023 yılının sonunda ise beklentisi 0,055 USD olarak risk teşkil etmektedir. 
  • Digital Coin Price uzmanları ise 2022 yılından beklentisini 0,051 USD olarak açıklarken, gelecek 5 yıl sonunda ise 2027 yılı çin hedefini 0,088 dolar olarak belirlemiştir. 
  • Price Prediction analistleri ise 2022 yılında 0,039 dolar fiyat hedefi ile çelişkili bir görünüm sunsa da 2023’te 0,055 ve takip eden 2025 yılında ise 0,11 USD değerini hedef göstermektedir. 

  Sonuç 

  Uzmanların Status (SNT) hakkında gelecek tahminleri, genel hatları ile çelişkili projeksiyonda değerlendirilmektedir. Uzun vade için pozitif eğilim görülse de kısa ve orta vadeli riskler devam etmektedir. Fiyatında sert yükseliş görülmesi beklenmemektedir. Ancak yatırımcıların tüm bu risklere göre işlem yapması son derece önemlidir. Tüm yatırımı tek bir varlıkta değerlendirmemek ve riskleri göz önünde tutulması önemli görülmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle