Kripto Para

Kurumsal yatırımcılar kriptoya girmeye hazırlanıyor

  Kripto para piyasasındaki kurumsal yatırımcıların etkisi hala tartışma konusu olmaya devam ediyor. Fidelity Digital Assets tarafından yapılan ankete göre her 10 kurumsal firmadan 7’si, gelecekte kripto paralara yatırım yapacağını açıklıyor…

  Kripto para sektörünün önde gelen şirketlerinden Fidelity Digital Assets tarafından yapılan kurumsal yatırımcı anketi dikkat çekti. Bitcoin yatırımları ile ilgili hazırlanan anket, Aralık 2020 tarihinden Nisan 2021 tarihine kadar devam etti. Bu ankete, geleneksel finans sektöründeki dünya çapında 1.100 kurumsal şirket katıldı.

  Kurumsal yatırımcıların, Bitcoin yatırımı konusundaki bakış açılarını ve hedeflerini ölçmek amacıyla gerçekleştirilen bu anket, ilginç sonuçlar ortaya koydu. Ankete katılanlar arasında yüksek gelirli yatırımcıların yanı sıra aile ofisleri, dijital ve geleneksel hedge fonları ve mali danışmanlarla vakıflar yer aldı

  Gelecek Yıllardaki Kripto Yatırım Hedefleri

  Fidelity Digital Assets öncülüğünde gerçekleştirilen bu anketteki katılımcıların yarısından fazlası, halihazırda kripto para yatırımı yaptıklarını belirtti. Öte yandan gelecek yıllarda kripto para sektörüne yatırım yapmayı hedeflediğini belirten kurumsal yatırımcıların yüzde 90’ı bunun için 5 yıllık süre verdi. Dolayısıyla kurumsal yatırımcıların neredeyse tamamı bu yatırımlarını önümüzdeki 5 yıl içinde gerçekleştirecek.

  Anket ayrıca kripto para piyasası farklı yöntemlerle de giriş yapılabileceğini gözler önüne serdi. Kurumsal firmalar, doğrudan Bitcoin ve diğer kripto para yatırımı yapabileceklerini ifade ederken ayrıca kripto para şirketlerinin hisselerine de yatırım yapılabileceğini söyledi.

  En Büyük Risk Volatilite

  Kripto para sektörüne giriş yapmak isteyen kurumsal yatırımcılara, önlerindeki en büyük engelin ne olduğu sorusu da soruldu. Ankete katılan kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasına yatırım için en büyük engelin yüksek volatilite olduğunu belirtti. Yatırımcılar ayrıca, kripto para birimlerine değer biçerken kullanılabilecek bir temelin bulunmamasına da dikkat çekti. Ayrıca kripto para piyasasındaki manipülasyonların da yeni yatırımcıların önüne engel olarak çıktığı belirtildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle