Kripto Para

Crypto.com Dubai’ye, FTX Japonya’ya açılıyor!

  Kripto para borsaları Orta ve Uzak Doğu’ya açılma çalışmalarına devam ediyor! Lisans ve düzenleyici engellerini birer birer aşan isimler büyüme stratejileri için yeni pazarlar seçiyor. Son olarak Crypto.com Dubai’de tam lisans almaya yaklaşırken, FTX de doğrudan Japon düzenleyiciler ile çalışmaya gönüllü!

  En büyük hacme sahip ilk 10 kripto para borsası arasında yer alan Crypto.com ve FTX, yeni pazarlara açılma telaşına girdi! Crypto.com Dubai’de geçici kripto lisansı alırken, FTX Japonya’da yapacağı lansan ile yeni pazarlara açılma stratejisini sadık davranacak!

  Crypto.com Orta Doğu’yu Fethediyor!

  Crypto.com hatırlanacağı üzere önceki gün Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’nun (VARA) borsaya Sanal Varlık Lisansının geçici onayının sağlandığını duyurmuştu. Borsa, VARA’nın beklediği zorunlulukları yerine getirerek tam lisansa hazır olacağı bilgisini paylaşmıştı. Öte yandan borsa, Dubai’de tam lisans almaya bu denli yaklaşması yanında Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) hedef aldı.

  Birleşik Arap Emirlikleri Yeni Hedefte!

  Emirliğin en büyük şehrinde bir bölge ofisi kuracağını söyleyen borsayı destekleyen açıklama ise BAE Dış Ticaret Devlet Bakanı Dr. Thani Al Zeyoudi’den geldi. Al Zeyoudi, “Kripto para birimleri, sanal varlıklar ve blok zincirinin finansal hizmetler sektöründe devrim yaratacağına inanıyorum. Bu vizyon üzerine inşa etmek ve geleceğin teknolojilerinin burada gelişmesini sağlamak için şirketleri BAE’ye çekiyor.” dedi 

  FTX Japonya’da Görücüye Çıkıyor!

  FTX geçtiğimiz günlerde hacim olarak ABD merkezli Coinbase’i geride bırakarak gücünü ortaya koymuştu. Borsa, bu hamlenin hemen sonrasında küresel pazarlara açılmak için Japonya’yı geçti! Coinbase Hindistan pazarında büyümeye çalışırken FTX, Şubat ayında yerel Liquid kripto para borsasını satın almanın ardından Japon müşterileri için FTX Japan’ı piyasaya kazandırdı.

  Öte yandan FTX, daha sağlıklı ilerlemek için Japon düzenleyiciler ile birlikte çalışmak istiyor. Düzenleyici komisyoncusu Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ile ülkede faaliyet gösterebilmek için istenen şartları yerine getirmek istiyor. Japonya ise katı kuralları ile ünlü ve kabul almak oldukça zor kabul ediliyor. Hatta sektörde “kripto borsalar için oldukça zor işler” deyimi hakim durumda. FTX ise tüm bu zorlukları aşarak Japon pazarında büyümeye devam etmek istiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle