Kripto Para

Milyarder yatırımcı: Tamamen kriptoya dönüştüm!

  Point72 Asset Management patronu, milyarder yatırımcı Steve Cohen, Stray Reflections kurucusu Jawad Mian ile bir röportaj gerçekleştirdi. Cohen, söz konusu röportajda tamamen kriptoya dönüştürüldüğünü dile getirdi.

  Kripto para piyasası 2021 yılında çok ciddi bir benimseme ile karşılaştı. Bu benimsenin arkasında ise birçok farklı etken var. Ancak bu etkenler arasında en çok öne çıkanlardan biri 2020’nin ikinci yarısında sektöre adım atmaya başlayan kurumsal yatırımcılar oldu. Kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yapmaya başlaması ile birlikte sektöre duyulan güven ve ilgi artış gösterdi.

  Bloomberg’in geçtiğimiz ay verdiği bir haberde, sektöre girmeye hazırlandığını belirttiği bir diğer kurumsal şirket Point72 Asset Management’in patronu ve milyarder yatırımcı Steve Cohen, kripto paralar ile ilgili konuştu.

  Cohen: “Tamamen Kriptoya Dönüştüm”

  Milyarder yatırımcı Cohen, Stay Reflections kurucusu Jawad Mian ile bir röportaj gerçekleştirdi. Söz konusu röportajda Cohen, ilginç açıklamalarda bulundu. Cohen tamamen kriptoya dönüştürüldüğünü ifade ettiği bu röportajda, konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

  Tamamen kriptoya dönüştüm. Öğrenmek için ödeme yapmanız gerekir, başka bir yolu yok. İstediğiniz kadar konuşabilirsiniz ama oyuna girmelisiniz.”

  14 milyar dolarlık serveti olduğu tahmin edilen Cohen, Bitcoin (BTC) fiyatı ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Cohen, kimsenin BTC fiyatının ne zaman yükseleceğini bilemediğini, bu nedenle de BTC fiyatını umursamadığını dile getirdi.

  “Geç Kalmadığımı Hissediyorum”

  Ancak öte yandan Cohen, kripto para sektörünün toplam piyasa değerinin ulaştığı boyutlar karşısında, hala erken olduğunu ifade etti. Mayıs ayı başlarında piyasanın toplam değeri 2,6 trilyon dolara kadar ulaşmıştı. Konuya ilişkin olarak Cohen “Bunu kaçırmayacağım. İlkini kaçırmıştım ancak hala geç kalmadığımı hissediyorum.” sözlerini dile getirdi.

  Cohen Sektöre Uzak Değil

  Bloomberg geçtiğimiz ay Cohen’in şirketinin kripto para sektörüne girmeye hazırlandığını ifade etmişti. Bu nedenle Cohen’in kripto paralar hakkında olumlu şekilde konuşması aslında şaşırtıcı değil. Şimdilik ünlü ve büyük ölçekli yatırımcıların kripto para sektörüne olumlu anlamda net yaklaşımları bulunmuyor. Ancak son dönemlerde gelen açıklamalar, sektörün bir kez daha bu tür yatırımcılar ile hareketlenebileceğine dair sinyaller veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle