Kripto Para

BTC yatırımında ısrar eden milyarderin şirketi 3 yılda değerini katladı

  Kripto para yatırımcılarının yakından tanıdığı isimlerden milyarder iş insanı Michael Saylor, Bitcoin (BTC) yatırımlarıyla gündeme geliyor. Şirketi MicroStrategy adına BTC yatırımında ısrar eden patronun riskli görülen bu hamlesi meyvelerini vermeye başladı. MicroStrategy’de BTC etkisi dikkatlerden kaçmadı.

  Michael Saylor, ilk olarak 2020 yılında cesur bir hamleyle BTC alıp MicroStrategy’nin hazine rezerv varlığı olarak kabul etmişti. İş zekası ve yazılım şirketinin varlıklarıyla fırsat buldukça BTC alan Saylor’un bu hamlesi kurumsal finans alanında devrim yaratı. 3 yıl önce BTC yatırımı yapmaya başlayan ünlü milyarder, iş dünyasında şok etkisi yaratmasına rağmen pozitif sonuçlarla karşılaştı.

  2020 yılındaki BTC alımı Michael Saylor’un kurucusu olduğu MicroStrategy’nin kripto paralara ilk yatırımının bir parçası oldu. Şirket 250 milyon dolar vererek 21.454 BTC satın aldı ve coin başına 11.653 dolar ödedi. O dönemde çok riskli görülen ve şirket hisselerinde dalgalanmalara yol açan bu yatırım sonradan olumlu etkisiyle büyük bir başarı olarak nitelendiriliyor.

  BTC Hamlesinden Sonra MSTR Hisseleri Yüzde 206 Arttı

  BTC ve kripto para destekçisi Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde şirketinin Nasdaq’da işlem gören hisseleriyle ilgili son durumu paylaştı. Sosyal medyada gündem olan paylaşımda MicroStrategy’nin BTC odaklı hamlesinin açıklandığı gün olan 10 Ağustos 2020’den beri hisselerde artış yaşanması dikkatlerden kaçmadı. MSTR hisseleri, isse başına yaklaşık 123 dolardan bugünkü hisse başına 375 doların üzerindeki fiyatına kadar yüzde 206 değer kazanmış oldu.

  MicroStrategy 152 bin 800 BTC’ye Sahip

  Geride kalan 3 yıllık sürede BTC fiyatı ise yüzde 145 artarak 11 bin 600 dolar seviyesinden 29 bin 400 dolara kadar çıktı. Lider kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 69 bin dolar seviyesinin ciddi miktarda altında işlem görüyor. Ancak BTC rekor kırmamasına rağmen MSTR hisselerinin uçuşu, şirketin çok doğru bir yatırım planlaması yaptığını gösteriyor. Ağustos 2023 itibariyle şirketin kasasında 152 bin 800 BTC bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle