Kripto Para

Dev yatırım şirketi kripto para sektörüne giriyor!

  Yönetimi altında 150 milyar dolardan fazla fon bulunan, dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden Victory Capital de kripto para piyasalarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Victory Capital, ABD’nin en büyük menkul kıymet borsalarından biri olan Nasdaq ile ortaklık imzaladı. Şirketin yeni adımı piyasada heyecan uyandırdı.

  Kripto para piyasaları deyim yerindeyse 2021 yılında şahlandı. Bu ayaklanmada en büyük pay sahiplerinden biri de kurumsal yatırımcılar. Zira MicroStrategy’nin attığı yatırım adımından sonra birçok kurumsal şirket daha büyük yatırımlar ile kripto para sektörüne girdi. Bu da hem diğer kurumsallara hem de birçok bireysel yatırımcıya güven verdi.

  Haliyle gelen ve gelmeye devam eden yatırımcılar ile sektör çok ciddi şekilde büyüme elde etti. Kurumsalların girmeye devam ettiği kripto para sektörüne bu kez de yönetimi altında 150 milyar doları aşkın fon bulunan Victory Capital girmeye hazırlanıyor.

  Victory Capital’in Açıklamaları

  Victory Capital dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden biri. Şirket, Nasdaq ile ortaklık imzalayarak dikkatleri çekti ancak şirketin tek ortaklık adımı bu olmadı. Şirket öte yandan bir de kripto para odaklı varlık yönetim şirketi olan Hasdex’le de anlaşma sağladı. Atılan ortaklık ve anlaşma adımlarının ardından Victory Capital şirketinden bir de açıklama geldi. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Nasdaq Kripto Endeksi’nde (NCI) bulunan bazı kripto para fonlarına ve bazı kripto paralara yatırım yapılacağı belirtildi.

  Kurumsalların büyüyen kripto para ilgisi ile birlikte Nasdaq ve Hasdex şirketleri NCI fikrini faaliyete geçirdi. Şimdi Victory Capital şirketinin attığı bu adım, alınan bu kararın mantıklı bir adım olduğunu gösterdi. NCI, bazı belli kripto paraların performans takibini yapıyor ve kurumsal yatırımcılara kolay yatırım yapma olanağı tanıyor.

  İlk Aşamada BTC, Ardından ETH ve Diğerleri Olabilir

  Victory Capital şirketinin planı, NCI fonlarını izleyecek kendi özel fonunu faaliyete geçirmek. Şirketin faaliyete geçireceği söz konusu bu özel fonun, fiyat konusunda ise Bitcoin Referans Fiyat Endeksi’ni takip edeceği açıklandı. Victory Capital’in özel fonunun ilk aşamada Bitcoin’e (BTC), ardından başta Ethereum (ETH) olmak üzere bazı diğer altcoinlere de ilgi duyması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle