KuCoin (KCS) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Son dönemde adından sık sık söz ettirmeye başlayan kripto para borsaları arasında KuCoin kripto para alım satım platformu da yer almaktadır. KuCoin (KCS) coin hızlı yükseliş hareketliyle yerli yatırımcıların dikkatinin çekmiştir. Rehber niteliğindeki bu yazımızda KCS coin yatırımı yapmadan önce merak ettiğiniz tüm detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

  KuCoin (KCS) Coin Nedir?

  KuCoin, Singapur merkezli küresel bir kripto para borsasıdır. Ağustos 2017'de işlemlerine başlayan borsanın Güneydoğu Asya ve Çin'de ofisleri bulunmaktadır. Piyasaya çıkış tarihinden bu yana KuCoin önemli bir büyüme yaşamış ve hızla en popüler altcoin borsalarından biri haline gelmiştir. KuCoin kripto para borsasının yerel kripto para birimi ise KuCoin Shares (KCS) coindir. Popüler borsa Binance'in rakibi olan KuCoin platformu özellikle yeni başlayanlar için uygundur, güçlü bir API'ye, birçok altcoin piyasasına ve harika teşviklere sahiptir. 

  KuCoin (KCS) Coin Projesi ve Whitepaper

  KuCoin Shares (KCS) kripto para birimi, yalnızca KuCoin borsasında kullanılabilen Ethereum ERC-20 tokenleridir. KCS coin platformda bir dizi amaca hizmet etmektedir. Örneğin, KCS coin sahipleri KuCoin VIP özelliğini etkinleştirebilir. Bu sayede yüklü miktarda BTC işlem hacmi yakalamalarına gerek kalmaksızın piyasa yapıcı ve alıcı ücretlerinde indirimli kategoriye dahil olabilirler. KuCoin projesi ve KCS coin Whitepaper’ı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylı bilgileri https://www.kcs.foundation/kcs-whitepaper.pdf bağlantı adresi üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  KCS Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  KuCoin borsası, kripto para sektöründe 2017 yılının ortalarında faaliyetlerine başlamış olmasına rağmen, kurucuları 2011'den beri blok zincir teknolojisini test etmektedir. Platformun temellerinin 2013'te olduğu, ancak test edilmesinin ve piyasaya sürülmesinin dört yıl daha sürdüğü söylenmektedir. Son dönemde popülerlik kazanan KuCoin borsasının yönetim ekibi sekiz çekirdek üyeden oluşmaktadır. Anahtar kurucular Michael Gan ve Eric Don'dur. Singapur merkezli küresel bir kripto para borsası olan KuCoin, herhangi bir devletten resmi destek almamaktadır. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Kucoin borsasında işlem yapan kripto para yatırımcıları KCS coin kullanarak pek çok alanda kazanç elde edebilirler. Genellikle KCS coin kullanım alanları şunlardır:

  • KCS coin ile yatırımcılara temettü şeklinde ödeme yapılmasında kullanılır.
  • Borsada yardımcı program token'ı olarak çalışan KCS, KuCoin Exchange üzerinde gerçekleşen işlemlerin ücretlerini ödemek için kullanılabilir.
  • Yatırımcılar borsada yapacakları işlemlerde yüzde 80'e varan indirimlerden yararlanmak için KCS coin kullanabilir.
  • KCS coinin kullanım senaryoları içinde ayrıca KuCoin Spotlight token satışı ve Pool-X platformundaki LockDrop ve BurningDrop işlemlerine katılım yer almaktadır. 
  • KCS coin ayrıca alışveriş, otel rezervasyonu, oyun ekipmanları ve daha birçok mal ve hizmet işleminde ödeme aracı olarak kullanılabilir.

  KuCoin Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  KCS coini diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli detay KuCoin kullanıcıları KCS coini stake ederek günlük değişim karlarının bir kısmını kazanabilirler. Bu ödemeler, işlem ve ticaret hacmi açısından borsanın başarısını doğrudan yansıtmaktadır. Platform ne kadar çok işlem ücreti toplarsa, günlük ödül havuzu o kadar büyük olur. Ödenen temettü miktarı, kişinin sahip olduğu KCS ile orantılıdır. Bir kullanıcı en az 24 saat boyunca en az 6 KCS tutmalıdır. Ayrıca bir kullanıcı hesabını 2FA etkinleştirilmelidir. Bu sayede yatırımcılar KCS coin ile pasif getiri elde edebilirler. 

  Güncel KCS Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 KCS fiyatı %kucoin-shares+try% TL. Döviz cinsinden ise %kucoin-shares+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, KuCoin 24 saatte %kucoin-shares+yuzde%.

  Kripto para piyasasındaki sert iniş ve çıkışlar, pek çok altcoinde olduğu gibi KCS coin fiyatını da etkilemektedir. Bu yüzden usta analistler KCS coin yatırımı yapmadan önce mutlaka güncel piyasa trendlerinin yakından takip edilmesi gerektiğini söylemektedir. Haber akışının yanı sıra teknik analizdeki destek-direnç noktalarına da dikkat edilmelidir. Bu koşullar altında yapılan bir KCS coin yatırımından maksimum kazanç elde edilebilir.

  KuCoin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  KCS coin avantajları şunlardır:

  • KuCoin borsası üzerindeki tüm ticaret ücretlerinin yüzde 90 kadarı topluluk üyelerine iade edilir.
  • Toplanan işlem ücretlerinin yüzde 50'sine tekabül eden günlük kripto para temettüleri dağıtılır.
  • KCS coin sahipleri ticaret ücreti indirimlerinden yararlanabilir.
  • BTC, ETH, LTC, USDT, XRP, NEO, EOS, CS, GO dahil olmak üzere ek ticaret çiftlerinde işlem yapılabilir.
  • KCS coin sahiplerine, müşteri desteği hızlı geçiş dışında özel KCS sahibi avantajları ve teklifleri verilir. 
  • Stake edilebildiği için yatırımcılar pasif getiri avantajından yararlanabilir. 

  KCS coin dezavantajları şunlardır:

  • KuCoin borsasının müşteri kaybetmesi durumunda KCS coin talebi azalabilir. 
  • Borsaya düzenlenecek siber saldırılar KCS coin fiyatını olumsuz etkileyebilir. 
  • Yüksek volatilitesi sebebiyle KCS coin riskli bir yatırım tercihidir. 

  KCS Coin Hangi Borsalarda Var?

  Yerli kripto para yatırımcılarının radarına takılan KCS coin, kripto para sektörünün önde gelen borsalarında henüz listelenmemiştir. KCS coin satın almak için öncelikle listeleme yapan şu borsalardan birinde hesabınızın olması gerekir:

  • KuCoin
  • AscendEX
  • Probit Global
  • HitBTC

  KCS Coin Piyasa Bilgileri

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği KCS coin piyasa bilgileri, Coinmarketcap platformu üzerinden paylaşılmaktadır. En güncel verilere göre KCS coin piyasa değeri 1,659,778,169 dolardır. Ayrıca KCS coin seyreltilmiş piyasa değeri ise 2,870,091,488 dolar seviyesindedir. Toplam arzı 145,879,861 adet olan KCS coinin dolaşımdaki arzı ise 98,379,860.95 KCS seviyesinde görülmektedir. Bu veriler, kripto para piyasasını sarsan düşüşler veya ani yükseliş hareketlerinde değişiklik gösterebilir.

  KuCoin (KCS) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  1. Adım: Borsadan KCS coin satın almak için öncelikle listeleme yapan kripto para borsalarından birinin web sitesine girin. 
  2. Adım: KYC bilgileriniz ile borsaya üye olun.
  3. Adım: Hesabınıza para transferi yapın. 
  4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak KCS coini seçin ve alım emri girin. 
  5. Adım: Hesabınıza geçen KCS coinleri borsada veya donanım cüzdanlarında tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  KuCoin (KCS) coin, KuCoin değişim platformunun, sahiplerinin değişimin başarısından kar etmelerini sağlayan yerel para birimidir. Singapur merkezli kripto para alım satım platformu KuCoin, çeşitli paraları dağıtırken KCS kullanıcılarının elinde bulundurduğu miktarı dikkate alır. Yatırımcılar ne kadar fazla sayıda KCS coine sahipse, o kadar çok temettü alabilirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle