Kripto Para

ABD merkezli dev BTC üreticisinden halka arz

  Kripto para sektöründe söz sahibi olmaya başlayan Kuzey Amerika’nın en büyük kripto para madencilerinden Core Scientific, yeni bir hamleyle gündeme geldi. Dev BTC madencilik şirketi, Nasdaq borsasında listelenerek halka açılacağını duyurdu…

  Kuzey Amerika’nın çeşitli eyaletlerine yayılan ve bu bölgenin en büyük kripto para madencilerinden biri olan Core Scientific adını duyurmaya devam ediyor. Power & Digital Infrastructure Acquisition ile yaptığı birleşme amaçlı ortaklık (SPAC) anlaşması yapan şirket, tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Söz konusu SPAC anlaşması ile 4.3 milyar dolardan değerlenen madencilik devi, Kuzey Amerika’da kendi sektöründe lider konumunda. Bitcoin madenciliğinde rekabet halinde olduğu diğer şirketlerden Riot Blockchain ve Marathon Digital gibi isimlerin sırasıyla 2.18 milyar dolar ve 2.25 milyar dolar değere sahip.

  Nasdaq Borsasında Listelenecek

  Kuzey Amerika’daki en büyük dijital varlık madencisini kurmak için harekete geçen ekipten Mike Levitt, bunu başardıklarını belirtti. Kurulacak yeni şirketin de CEO’su olarak görev yapacağını belirten Levitt’in açıklamaları kripto para madencilik sektöründe büyük ilgi gördü

  Tamamen karbon nötr olduğunu beyan eden Core Scientific, çevreye zarar vermeden Bitcoin madenciliği yapmaya devam ediyor. 2021 yılının başından bu yana 3 binden fazla Bitcoin üretmesiyle dikkat çeken şirket, yıl sonundaki hedefini açıkladı. Madencilik devi, bu yılın sonunda Bitcoin madenciliğinden 493 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.

  300 Bin Adet Madencilik Cihazı Hedefliyor

  Öte yandan SPAC anlaşmasından 300 milyon dolarlık bir nakit akışı öngören şirketin Core Scientific, Inc. ismiyle faaliyet göstereceği belirtildi. Fakat Nasdaq borsasında listelenecek şirketin hangi kod ile ve ne zaman halka açılacağı hakkında detaylı bilgiler paylaşılmadı. 

  Kuzey Amerika’da Bitcoin madenciliği denilince akla ilk gelen en büyük şirketlerin başında olan Core Scientific, ayrıca madencilik alanında hosting hizmeti de veriyor. Dört farklı eyalette toplamda 80 bin tane BTC madencilik cihazı çalıştıran firmanın 2022 yılı sonunda bu sayıyı 300 bine çıkarma hedefi var.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle