ETH kurucu ortağından yatırımcıları umutlandıran açıklama

  En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) kurucularından Joseph Lubin, Londra güncellemesi hakkında konuştu. Lubin’e göre bu güncellemenin ardından piyasada ETH’ye büyük talep olacak ve değer artışı tetiklenecek…

  Ethereum (ETH) ağının kurucularından olan ve Ethereum uygulamaları geliştiren ConsenSys şirketinin kurucusu Joesph Lubin, son açıklamasıyla gündeme geldi. ETH destekçilerini heyecanlandıran Londra güncellemesi hakkında konuşan Lubin, önemli açıklamalar yaptı. 

  Kripto para basınına röportaj veren ETH kurucusu, 4 Ağustos tarihinde devreye girmesi beklenen Londra güncellemesinin Ethereum fiyatında değer artışını tetikleyeceğini düşünüyor. Lubin, ekibinin Ethereum platformu üzerinde proje geliştirmek isteyenlerden büyük bir ilgi gördüğünü ve ETH talebinin de arttığını söyledi. 

  “Ethereum Fiyatı Önemli Ölçüde Artacak”

  Ünlü Ethereum kurucusuna göre güncelleme sonrası ETH etkili biçimde deflasyonist bir varlık haline gelecek. 4 Ağustos’taki Londra güncellemesi sayesinde Ethereum fiyatının önemli ölçüde artmasını bekleyen Lubin, yatırımcıları sevindiren açıklamalarda bulundu. 

  Ethereum kurucularından Joseph Lubin, konu hakkında yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Büyük ölçüde azalan arza ilaveten işlemleri yürütmek, ağ üzerinde program çalıştırmak için Ether’e olan talebin üstel biçimde arttığını görüyoruz. Bu talebin artmaya devam etmesini bekliyor ve Ether’in değerinde muazzam bir artış olacağını tahmin ediyoruz.”

  ETH Londra Güncellemesi Heyecan Yarattı

  Ethereum ağındaki Londra güncellemesi bazı sorunları engellemeyi amaçlayan EIP 1559 ile EIP 3554 olmak üzere 5 Ethereum Geliştirme Teklifi (EIP) içeriyor. Bunlar arasında en önemlisi olarak görülen EIP 1559, Ethereum’un enflasyona daha az maruz kalması için yeni bir ücret yapısı sunuyor.

  EIP 1559 teklifi, oldukça tartışma yaratmış ve ücretlerinin bir bölümünün yakılmasını istemeyen madencilerden tepki toplamıştı. Bu teklifin onaylanması halinde ETH madencilerinin gelirleri azalacak. Öte yandan madencilik algoritmasındaki çözülmesi gereken problemlerin seviyesini zorlaştıran “Ethereum zorluk bombası” da EIP 3554 teklifiyle gündeme gelecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle