BTC fiyatı düşerken, o inancını koruduğunu söyledi

  Kripto para piyasaları son dönemlerde en hareketli zamanlarından birini yaşıyor. Piyasadaki volatilite kendisini yine net şekilde gösterdi. Piyasada bu hareketlilikler yaşanırken, Bitcoin’in (BTC) 30 bin dolar seviyesine kadar çekilmesi ile birlikte Ark Invest CEO’su Cathie Wood Bloomberg’e konuştu. Wood, Bitcoin fiyatındaki geri çekilmenin BTC ETF sürecini hızlandıracağını düşünüyor.

  Kripto para piyasaları, son ayların en öngörülemez ve en hareketli dönemlerini yaşadı, yaşıyor. Geçtiğimiz hafta Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yaptığı açıklamalar ile birlikte başlayan hareketliliklerde Bitcoin (BTC) fiyatı tahmin edilemez derecede düşüş yaşadı. Düşüş sürecinde Bitcoin 19 Mayıs tarihinde 30 bin dolar bandına kadar geriledi. Yaşanan derin geri çekilmeler sırasında Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bloomberg’e konuştu. Wood, piyasada görülen derin geri çekilmenin Bitcoin ETF sürecini hızlandıracağına inanıyor. Ayrıca Wood, bu düşüşlerin BTC fiyat tahminini etkilemediğini söyledi.

  Wood: “Bitcoin’e Olan İnancımız Hala Yüksek”

  Bloomberg’e konuşan Wood, açıklamalarını BTC 30 bin dolar bandına kadar geriledikten sonra dile getirdi. Wood, bu düşüşlere rağmen daha önce de belirttiği gibi BTC’nin 500 bin dolara kadar yükseleceği görüşünün değişmediğini ifade etti. Kripto para piyasalarında “Süperstar” olarak da tanınan Wood, sert düşüşlerin BTC fikrini değiştirmediğini söyledi. Wood açıklamasında “Böyle günlerden geçeceğimizi biliyorduk, Bitcoin’e olan inancımız hala yüksek” sözlerini dile getirdi.

  Wood’a Göre BTC ETF Onay Süreci Hızlanabilir

  Wood, yaşanan sert geri çekilmelerin, BTC yatırım fonunun onaylanma sürecini hızlandırabileceğini ifade etti. Wood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu gibi ürünlerde fiyat tüm zamanların rekor seviyelerinde iken ETF’e yeşil ışık yakma olasılığının düşük olduğunu söyledi. Bu sebeple Wood’a göre SEC, BTC ETF onay sürecini hızlandırabilir.

  Wood: “Musk Bence Aramıza Dönecek”

  Cathie Wood ayrıca yaşanan düşüşlerde Elon Musk konusuna da değindi. Wood, fiyat düşüşlerini Elon Musk’ın tetiklemediğini ifade etti. Konuya ilişkin olarak Wood “Elon’ın Bitcoin görüşünü değiştirdiğine inanmıyorum. Ayrıca bu düşüşü beklediğini de düşünmüyorum, bence tekrar aramıza dönecek.” sözlerini dile getirdi. Cathie Wood’a benzer şekilde, Galaxy Digital CEO’su ve milyarder yatırımcı Mike Novagratz da Elon Musk’a destek çıkmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle