Ethereum yüksek seviyede kurumsal ilginin odağı oldu

  Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, yeni açıklamalarıyla dikkat çekti. Demirörs, Ethereum (ETH) kurumsal ilgisinin daha önce hiç görülmemiş seviyeye çıktığını söyledi…

  Kripto para piyasasının en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) fiyatındaki yükseliş dikkatlerden kaçmıyor. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ETH piyasası hakkında önemli açıklamalar, Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs’ten geldi. 

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan Meltem Demirörs, Ethereum’a olan kurumsal ilginin rekor seviyeye çıktığını vurguladı. Kripto para şirketleri ve yatırım araçları ile ilgili toplam kurumsal girişleri takip eden CoinShares’ın verilerinden bahseden Demirörs’ün bu açıklamaları dikkat çekti. Şirketin elde ettiği güncel verilere göre son zamanlarda ETH’ye kurumsal ilginin arttığı net bir şekilde görülüyor.

  Ethereum’a Kurumsal Fon Akışı Hız Kazandı

  Geçen hafta halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon hareketlerini izlediğini söyleyen Demirörs, bu fonların nereye gittiğini şu şekilde açıkladı: “Geçen hafta, girişlerin %80’i Ethereum yatırım ürünlerine gitti ve daha önce hiç böyle bir kurumsal ilgi görmedik.” Bu fonların büyük bir çoğunluğunun Ethereum yatırımında toplandığını vurguladı.

  Demirörs, yatırımcıların lider kripto para birimi Bitcoin ile bağlantılı riskleri azaltmak için BTC dışındaki kripto para birimlerine de büyük ilgi gösterdiğini hatırlattı. Bu yüzden Bitcoin yatırımı yapan kurumsalların büyük bir kısmı, aynı zamanda portföyü dengelemek için ETH yatırımı da yapıyor.

  Ethereum Fiyatında Rekor Seviyeler

  Tesla şirketinin 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını da yorumlayan Demirörs, elektrikli otomobil pazarının yakın bir zamanda S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti. Bu gelişmenin kripto para birimleri gündeme geldiğinde daha fazla yatırımcı bilincine ve benimsenmeye yol açacağını aktardı.

  Ethereum’un fiyatı bu sene başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesindeki rekorunu kırdı ve bin 875 dolara kadar tırmandı. Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre haberin yazıldığı sırada ETH fiyatı bin 750 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para uzmanları Ethereum fiyatında yükselişin devam edeceğini söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle