Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 3 – 10 Temmuz 2021

  Kripto para piyasasının genelinde toparlanma belirtileri görülürken, bazı altcoin projeleri haftayı ciddi oranda kazançlarla kapatmaya hazırlanıyor. Kripto para dünyasının top 20 olarak bahsedilen en popüler altcoin projeleri, geride kalan haftada yatırımcılarına çok başarılı bir grafik çizemedi. Ancak daha düşük hacimli ve bilinmeyen altcoin projeleri, son 7 günde yatırımcısına ciddi boyutlarda kazanç fırsatı sunmasıyla dikkat çekti.

  3 Temmuz ile 10 Temmuz tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoinler hakkında detaylı bilgileri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Axie Infinity (AXS)

  Geride kalan 7 günlük periyotta, kripto para piyasasında en değerli ilk 100 kripto para birimi içinde yer alan altcoinlerden Axie Infinity (AXS) öne çıkmayı başardı. Yatırımcısına son 1 hafta içinde yüzde 151 oranında kazanç fırsatı sunan AXS coinin başarısı dikkatlerden kaçmadı. Piyasanın çalkantılı geçtiği bu dönemde ciddi oranda getiri sağlayan AXS fiyatındaki değişimler basında büyük ses getirdi. 

  Son 48 saat içinde ciddi bir atak yapan Axie Infinity (AXS) kripto para biriminin yükselişi, altcoin yatırımcılarının da radarına takıldı. Kripto para yatırımcıları dışında oyun dünyasında Axies olarak da tanımladığı coin tabanlı yaratıkların toplanmasını, üretilmesini ve savaşmasını sağlayan bu varlık büyük ilgi gördü. 

  Kripto para dünyasında coin tabanlı yaratıkları takas edip savaştırabileceğiniz blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olan Axie Infinity tüm dikkatleri üzerine çekti. Kripto para piyasasındaki son veriler, yükseliş rallisinden önce AXS için fiyat artışı beklentisini tespit etmiş ve bazı analistler tarafından açıklanmıştı

  VORTECS Skoru, kripto para piyasasındaki duyarlılığı, işlem hacmini ve son fiyat hareketlerini birleştirerek etkili sonuçlar elde etmeye yarıyor. Mevcut piyasa koşullarını algoritmik bir şekilde karşılaştıran VORTECS Skoru’na göre Axie Infinity (AXS) fiyatındaki yükseliş önceden tespit edildi. Yatırımcılar bu verileri kullanarak 5 Temmuz tarihinde yeşil bölgeye geçen AXS coine yatırım yapmaya başladı. Kripto para birimi, bu tarihten sonra hızlı bir büyüme kaydederek haftanın en çok kazandıran altcoin projesi oldu. 

  Flow (FLOW)

  Kripto para piyasasında düşük hacimli olmasına rağmen yatırımcılarına büyük çapta kazandıran bir diğer altcoin projesi Flow (FLOW) oldu. Flow coin, piyasadaki düşüş eğiliminin ortasında azalan bir kanal oluşumunda faaliyet gösteriyordu. Boğalar yenilendikçe, kripto para birimi kanal oluşumundan çıkmayı başardı ve kanalın üst sınırında yatan güçlü direnci kırdı.

  Yükseliş momentumunu yeterince güçlendiren Flow fiyatı hızla arttı ve haftalık bazda yatırımcısına yüzde 85 oranında getiri sağladı. Flow blok zinciri, yeni nesil blok zincirlerine öncülük etmek için tasarlandı. Geliştirici dostu, hızlı ve tamamen merkezi olmamasıyla dikkat çeken Flow, yetenekli geliştirici ekibiyle öne çıktı. 

  Bu blok zincirinin yerel kripto para birimi olan FLOW, haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinin 2. basamağında yer aldı. Kripto para piyasasının genelinde inişli çıkışlı bir grafik görülse de FLOW fiyatı son 7 günde sürekli yukarı yönlü gitti. Blok zinciri teknolojisi tarafından desteklenen sınırsız dijital ekonomiye açılan bir kapı görevi gören FLOW, yatırımcısının yüzünü güldürdü. 

  KuCoin Token (KCS)

  Altcoin piyasasında yatırımcıların dikkatini çeken KuCoin Token (KCS), bu haftanın kazandıran projeleri listesinde kendine yer buldu. KuCoin Token fiyatındaki yükseliş yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. KCS fiyatındaki yükseliş oranı yüzde 73 seviyelerine kadar tırmanırken, analistler bu yükselişin arkasındaki sebepleri gözler önüne serdi. 

  Twitter platformunda futbol temalı bir çekiliş de dahil olmak üzere yapılan bazı duyuruların etkisiyle KuCoin Token (KCS) fiyatı çok hızlı tırmandı. Son birkaç günde şaşırtıcı bir sıçrama kaydeden kripto para birimi altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. KSC token fiyatındaki ani artış, tokenin arkasındaki kripto para borsası tarafından yapılan duyurularla birlikte geldi.

  KuCoin kripto para borsası, 2CrazyLive için bir dağıtım etkinliği olan 30 bin dolar değerindeki FormationFi (FORM) listelemesini ve çekilişini duyurdu. Ayrıca borsa kullanıcıları için ücretli bir anket gerçekleştirdiğini de açıkladı. Futbol taraftarlarının Euro 2020 maçlarını izlerken KuCoin logolu bir fotoğraf atmalarını isteyen borsa, bu şekilde dikkat çekici bir çekiliş yaptı. 

  Kripto para piyasasında, 865 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasa değerine göre sıralanan coin’ler arasında 85. sırada bulunan KuCoin Token yatırımcısını sevindirdi. Ancak KuCoin Token, tüm zamanların en yüksek seviyesini 10 Ocak 2018 tarihinde görmüştü. KCS, son 1 yılda yüzde 1000’in üzerinde artış yaşamasıyla yatırımcısını memnun ediyor. 

  Synthetix (SNX)

  Haftalık en çok kazandıran altcoin projeleri arasında Synthetix (SNX) de kendine listede yer buldu. Kripto para piyasasından gelen güncel verilere göre SNX fiyatındaki artış son 7 günde yüzde 52 oranına kadar tırmandı. Haftanın en güçlü performans gösteren altcoinlerinden biri olan SNX yatırımcıları bu artıştan memnun kaldı. 

  Son dönemde piyasadaki DeFi ile ilgili tokenler için yatırımcıların ilgisinde büyük bir artış yaşanıyor. Son birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaşan ve 5 Temmuz tarihinden itibaren yükselişini koruyan Synthetix de bu DeFi ilgisinden nasibini aldı. Son 7 gün içinde SNX kripto para biriminin yükselişinde önemli rol oynayan faktörler sıralandı. 

  Bu süreçte en dikkat çekici faktör, SNX stake eden kripto para yatırımcılarına sunulan cömert orandaki APY oldu. Bu, hacimdeki artışa katkıda bulunduğu için SNX fiyatı hızla yükselmeye başladı. Synthetix protokolüne kilitlenen toplam değerde bir artış yaşanması altcoin yatırımcılarını da sevindiren gelişmeler arasında yer aldı. 

  Decantraland (MANA)

  Blok zinciri tabanlı bir oyun olan Decantraland (MANA), geride kalan 7 gün içinde kripto para yatırımcılarına önemli kazançlar sağlayan projeler arasında yer aldı. MANA fiyatındaki artış yatırımcısının yüzünü güldürürken yüzde 36 seviyelerine kadar tırmandı

  Bir başka popüler NFT tabanlı oyun olan Decentraland da son 24 saatte yakaladığı ivme ile haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde kendine yer bulabildi. Decantraland oyunu,  oyuncuların üsler inşa etmek ve kaynak toplamak için oyun içi bir dünyada arazi satın almalarına izin veriyor. Bu arazi parselleri NFT'ler olarak temsil edildiği için oyunlarda sınırlı miktarda arazi olması sebebiyle rekabet yüksek seviyede tutuluyor.

  2017'de piyasaya sürülen Decentraland, kriptonun Second Life oyunu olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar, özelleştirilebilir bir avatar aracılığıyla sanal dünyayı deneyimliyor. Platform, Ethereum blok zincirini kullanarak oyun verilerini depolar ve kriptografik olarak doğrular, ancak evrenin kendisi topluluk tarafından işletilen sunucularda barındırılır.

  Decentraland kullanıcıları, Pepes tarafından yönetilen bir kumarhanede kullanıcı tarafından oluşturulan mini oyunlar oynayabiliyor. Bunun yanı sıra oyuncular, öğeler üretmek için materyalleri çıkarabilir ve kripto kumar oynayabilir. Popülerlik kazanan DeFi tabanlı oyun haftanın en çok kazandıranları arasına girdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle