Uzmanlar uyardı: BTC'de 2 hafta boyunca ralli beklemeyin

  Popüler kripto para türev borsası Deribit analistleri, Bitcoin'in (NTC) önümüzdeki iki hafta içindeki muhtemel seyrini belirledi. Uzmanlar, kripto para dünyasında merak edilen “BTC fiyatı hangi yöne gidecek?” sorusuna yanıt verdi.

  Yeni haftaya düşüşle başlayan BTC, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı sonrasında kısa bir süre 43 bin doların üzerine çıksa da bu seviyelerde kalıcı olamadı. Akşam saatlerinde tekrar 42 bin doların altına gerileyen BTC, yatırımcıları 2023 yılı sonu kapanışının ne olacağı ve geçtiğimiz haftaki yükselişin devam edip etmeyeceği konusunda düşündürmeye devam ediyor.

  Kripto türev borsası Deribit analistleri, BTC’nin muhtemelen 2023 yıl sonuna kadar mevcut seviyelerinde kalacağını öne sürdü ve bu konudaki nedenlerini açıkladı. Uzmanlar, bu beklentilerine ilk gerekçe olarak, FED'in güvercin açıklamalarına rağmen BTC’de beklenen büyük bir yükselişin olmamasını vurguluyor.

  BTC Fiyatı 2 Hafta Boyunca Sabit Kalabilir

  Analistler, Federal Rezerv Başkanı Powell'ın bu haftaki FOMC toplantısında güvercin bir tavır sergilemesini beklemelerine rağmen, Bitcoin'in toparlanma eğilimini sürdüremediğini ifade ettiler. Deribit raporunda, BTC fiyatının sabit kalacağına ilişkin ikinci etken olarak ise Tether'in token basımını azaltmasını gösterildi.

  Analistler, Tether'in sürekli olarak basılmasının kurumsal oyuncuların fiat paralarını kripto paralara yönlendirdiğini gösteren bir işaret olduğunu belirtti. Ancak, son iki aydaki şaşırtıcı BTC rallisinin ardında, Tether'in haftalık 1,6 milyar dolarlık token basımının 0,4 milyar dolara düşmesinin etkili olduğunu söylediler.

  BTC’de Yeni Ralli Yılbaşına Kadar Gelmeyebilir

  Analistler, Ocak ayına kadar Bitcoin'de büyük bir ralli beklememelerinin bir diğer nedenini, spot Bitcoin ETF onayının Mart ayına kadar ertelenme ihtimali olarak gösterdi. Mart ayına kadar başka bir erteleme olup olmayacağı konusundaki belirsizlik, yatırımcıları ETF'lerin onaylanma olasılığı ve kripto piyasasının geleceği konusunda düşündürmeye devam ediyor.

  Son dönemde spot BTC ETF coşkusunun piyasa tarafından fiyatlanmış olması da yeni bir ralli yaşanması ihtimalini düşürüyor. Deribit analistlerinin bu beklentileri, Bitcoin yatırımcıları için önemli bir referans noktası olarak sunuldu. Uzmanlar kripto dünyasındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceklerini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle