KubeCoin (KUBE) Nedir? Hangi Borsada Var?

  Piyasaların yeni gözdesi KUBE, uzun bir süre önce başladığı hareketini tamamlayarak yeniden takip listelerine girdi. Çelişkili bir projeksiyon sunsa da projenin gelecek vaat eden yapısı yeni yatırımcılar için de alternatif olmasını sağlıyor. Adından son zamanlarda sıkça söz ettiren KubeCoin, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. KUBE fiyatı, KubeCoin projesinin teknik detayları ve merak ettiğini diğer tüm unsurlara yazımızdan ulaşabilirsiniz.  

  KubeCoin (KUBE) Coin Nedir?

  KubeCoin, küresel olarak çok markalı platformlar tarafından benimsenen, özellikle eğlence ve seyahat sektöründe devrim yaratmayı planlayan bir dijital para birimidir. KUBE Cardano üzerine inşa edilmiş bir madeni para birimidir. KubeCoin, Cryptocurrencies’in kullanıcıların günlük yaşamlarına entegrasyonu sonrasında gerçek dünyada seyahat ve eğlence için ana token haline gelecektir. 

  KubeCoin (KUBE) Projesi ve Whitepaper

  KubeCoin, teknik makalesinde projenin ana hedefleri ve teknik altyapısın dair detaylar aktarılmıştır. Bu detaylara göre yatırımlarını işlem yapması ve projeyi destekleyip desteklemeyeceklerine karar vermeleri önemlidir. KubeCoin’in ortaya çıkmasında temel hedef, seyahat ve eğlence sektörü için evrensel olarak benimsenen bir dijital para birimi oluşturmaktır. 3. nesil devrim niteliği taşıyan kripto para birimlerinden Cardano’nun blok zinciri üzerine inşa edilmesi de bu hedefi destekler niteliktedir. Projenin ana hedefi, birçok farklı projelerden oluşan ekosistem yaratmaktadır. FlyKube, EatKube, NFT platformu, KubeIN, Kube MarketPlace, Kube Swap gibi ekosistemde yer alan birçok unsur hayatın her alanına temas etmesi ile dikkat çekmiştir. 

  Geniş ekosistem sayesinde farklı işlevlere sahip olan kendi cüzdanları ile NFT’ler için çevrimiçi platforma kadar 7 farklı yenilikçi proje oluşturulması planlanmaktadır. Whitepaper sayfasının yanı sıra projenin yol haritası (roadmap) içinde yer verilen hedefler dikkat çekicidir. 2022 çeyreğinin sonunda bu yol haritasına göre KubePay, Partners API entegrasyonu ve kullanım kanıtı gibi unsurların hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Proje hakkında merak ettiğini tüm teknik detaylar ve hedeflere ise bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz: https://kubecoin.org

  KubeCoin (KUBE) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  2021 yılında İspanya Barcelona’da kurulan KubeCoin projesi, Paolo Della Pepa’nın CEO’luğunda yoluna devam etmektedir. Kurucu ve yöneticilik görevinde bulunan Pepa, seyahat ve eğlence sektörünün ana madeni parası olacak bir token yaratma vizyonu ile yola çıkmıştır. Projenin çekirdek ekibi içinde Pepa’ya eşlik eden önemli daha birçok isim de benzer bir vizyon ile projenin hayata geçirilmesini sağlamıştır. 

  Marc Parellada, Daniel Martin gibi isimler öne çıkmaktadır. Projenin gelecek hedeflerinin gerçekleştirilmesi ve ekosistemindeki unsurlar ile büyümesini sürdürmesi beklenmektedir. Güçlü proje ekibi ve gelecek hedefleri sayesinde KubeCoin gelecek vaat eden projeler arasında da gösterilmektedir.  

  KubeCoin (KUBE) Kullanım Alanları Neler?

  KubeCoin kullanım alanlarına bakıldığında işlevselliği dikkat çekmektedir. Kullanım örneklerine yer verildiğine göre, KubePay, KubeCoin alıp satmak, ödeme göndermek ve almak, platform üzerinden eğlence ve seyahat ürünleri satın almak için kullanılmaktadır. Gerçek dünyada kullanımında ise otel, restoran ve eğlence aktiviteleri için KubeCoin ödeme aracı olarak kullanılabilecektir. Blok zincir teknolojisi ile her şey için ödeme yapılması sağlanması hedeflenmektedir. 

  Bu iki temel kullanım alanı dışında KubeCoin kullanım alanları kısaca şunlardır:

  • API blok zinciri ödemeleri.
  • Bahis ve kullanım kanıtı. 

  KubeCoin (KUBE) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  KubeCoin, hem teknik açıdan hem de kullanım alanları ve piyasa hareketi açısından benzersiz birçok özelliğe sahiptir. Projenin benzersiz yapıda oluşu güveni de artıran bir unsur olarak değerlendirilmektedir. Özellikle işlevsel ve güçlü ekosistemi ile büyüme eğilimi bu projenin öne çıkmasında önemli bir etken olarak gösterilmektedir. 

  KubeCoin (KUBE) projesini öne çıkaran ve benzersiz kılan bazı temel özellikleri ile kısaca şunlardır:

  • KubeCoin, ekosistemi desteklemek ve gerçek dünya satın alımları için değiştirilebilir para birimi olmak üzere geliştirilmiştir. 
  • Hızlı ölçeklenebilir, yerleşik işletmeye bağlantısı ile tüm ekosistem, seyahat ve eğlence endüstrisi için devrim yaratma niteliği taşıması ile benzersizdir. 
  • Tüm iş kollarını birbirine bağlayan bir ekosistem olma özelliğine sahiptir.  

  KubeCoin (KUBE) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  KubeCoin (KUBE), güçlü yanları kadar bazı zayıf ve çelişkili yanlara da sahiptir. Bu çelişkilerin ortadan kaldırılması ile daha da avantajlı hale gelmesi mümkündür. Mevcut durumda KubeCoin avantaj ve dezavantajları yatırımcıların takibinde yer almaktadır. KubeCoin avantajları ve dezavantajlarından bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Cardano Native Token olması sayesinde Cardano ağının tüm avantajlarına sahiptir. 
  • Daha yüksek ücretler ya da Cardano blok zincirine tamamen entegre jeton ile akıllı sözleşmenin güvenliği konusunda endişe duyulmasına gerek kalmaz. 
  • Seyahat ve eğlence sektöründe ödemeler için önemli çözümler sunmaktadır.
  • KUBE, işlem gördüğü piyasalarda fiyat riskleri olması nedeniyle bazı dezavantajlara sahiptir.  

  KubeCoin (KUBE) Coin Hangi Borsalarda Var?

  KubeCoin (KUBE), popüler ve önde gelen birçok kripto para borsasında mevcuttur. Yatırımcıların işlem yapmadan önce güvenli borsaları tercih etmeleri önerilmektedir. Al – sat işlemleri yapmak isteyenler için KubeCoin (KUBE) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Huobi Global
  • Gate.io
  • MEXC  

  KubeCoin (KUBE) Coin Piyasa Bilgileri

  KubeCoin (KUBE) piyasa verilerine göre maksimum 480 milyon arza sahiptir. Ön satış için %18, kilitli likidite %10, yönetim kurulu %10, %10 yakma, %4 ekosistem genişlemesi ve %36 halka arz şeklinde token planlaması yapılmıştır. ICO ise %14 olarak hedeflenmektedir. ICO katılı için ‘’kubecoin.org’’ adresi üzerinden hesap açma işlemlerinin tamamlanması ve KYC doğrulaması sonrasında hesaba giriş yaparak işlem gerçekleştirilmesi sağlanmıştır. Piyasa değer ve işlem hacmi ile kısa sürede beklentileri karşılama eğilimi yaratması dikkat çekmektedir. 

  Piyasa görünümüne bakıldığında ise 0,80 dolar seviyesi ile Temmuz 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştır. Bu seviyenin kısa sürede geçilmesi ve uzun vadede daha yüksek değerleri bulması beklenmektedir. Piyasalarda yeni başlayan hareketinin ilerleyen dönemde daha olumlu bir grafik çizmesi beklenmektedir.  

  KubeCoin (KUBE) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  KubeCoin (KUBE) güvenilir birçok küresel borsadan satın alınabilmektedir. KUBE işlemi yapmak için şu adımlar izlenebilir:

  • 1. Adım: KUBE listeleyen ilgili borsaların mobil veya web uygulamalarına giriş yapılır. 
  • 2. Adım: Kayıt sayfasından ilgili formlar doldurulur. 
  • 3. Adım: Kimlik doğrulama adımı ile e – posta/SMS aktivasyon işlemleri tamamlanır. 
  • 4. Adım: Kredi kartı, banka hesapları veya diğer yöntemler ile hesaba para aktarılır. 
  • 5. Adım: Borsa hesabına aktarılan para ile USDT gibi çiftler kullanılarak işlem yapılır. 
  • 6. Adım: Alım sonrasında güvenilir hesaplarda KUBE saklanır. 

  Özet Olarak

  Genel hatlarıyla KubeCoin gelecek vizyonu dikkat çeken projeler arasında yer almaktadır. Umut vaat eden bir proje olarak farklı alternatifleri bir arada sunan KubeCoin, KUBE simgesi ile piyasalarda da iyi bir grafik izlemeyi hedeflemektedir. Gerçek dünya ile entegre projelerin daha güçlü bir yapı sunması ise dikkat çekmektedir. Her ne kadar gelecek vaat eden projelerden olsa da mevcut durumda riskler devam etmektedir. Yatırımcıların bu nedenle temkinli olması ve bu piyasa risklerine karşı yatırımcıların tedbirli şekilde yapmaları önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle