ETH mi BTC mi? Hangisi daha faydalı?

  Guggenheim şirketinin kurucu ortaklarından Todd Morley, yaptığı açıklamasında Ethereum’un (ETH) Bitcoin’den (BTC) çok daha fazla fayda sağladığını dile getirdi. Morley şimdilerde Overline’a başkanlık ediyor ve kablosuz protokol ve “dünyanın en büyük NFT müzesini” inşa ediyor.

  Kripto para piyasasında son çöküşler yaşanmadan önce, Ethereum (ETH) elde ettiği rekorlar ile gündeme geliyordu. Çöküşe kadar, son haftalarda üst üste rekor tazeleyen Ethereum, son olarak 12 Mayıs tarihinde 4 bin 362 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. ETH’nin yükselişte olduğu süreçlerde ise Bitcoin (BTC) 55-60 bin dolar aralığında yatay seyirde ilerliyordu. Bu nedenle bu süreçte Ethereum’un “Bitcoin’den daha faydalı” olup olmadığı tartışmaları sık sık gündeme gelmişti.

  Morley “ETH-BTC” Tartışmalarını Tekrar Gündeme Getirdi

  Ancak 12 Mayıs tarihinde Elon Musk’ın attığı tweet ile birlikte piyasada düşüşler silsilesi başladı. Bu düşüşler 19 Mayıs tarihinde büyük çöküşe dönüştü. Yaşanan ciddi değer kayıpları ile Bitcoin 30 bin dolara, Ethereum da 1.900 dolar seviyesine kadar geriledi. Böylece düşüşler öncesi gündeme sıkça gelen “ETH mi yoksa BTC mi daha faydalı?” tartışmaları da rafa kalkmış oldu. Ancak Guggenheim kurucu ortağı ve Overline başkanı Todd Morley, bu tartışmaları raftan indirip tekrar gündeme getiren isim oldu.

  Morley’e Göre ETH, BTC’den Daha Fazla Fayda Sağlıyor

  Morley, yaptığı açıklamasında “Ethereum’un Bitcoin’den çok daha fazla fayda sağladığını” dile getirdi. Şimdilerde bir kablosuz protokol ve “dünyanın en büyük NFT müzesini” inşa eden Morley, 24 Mayıs tarihinde katıldığı Bloomberg TV programında söz konusu açıklamalarını dile getirdi. Morley, Bitcoin’in de iyi olduğunu ancak Ethereum’un özellikle de akıllı kontratlar sayesinde daha fazla fayda sağladığını savundu.

  “Teknoloji Stratejisi Olmayanlar İflas Ediyor”

  Morley dile getirdiği açıklamasında, dijitalleşecek teknoloji stratejisi olmayan sektörlerin iflas ettiğini belirtti. Morley, bu konuda sigorta sektörüne örnek verdi be bu gibi endüstrilerin daha iyi bir teknolojiye sahip olmaları gerektiğini ifade etti. Morley, Blockchain teknolojisinin, dünyanın diğer bölgelerinde çok hızlı ilerlediğini ifade etti. Morley, söz konusu iddiasında Ethereum örneğini verdi. Morley, ETH’deki uygulama geliştiricilerinin 6 yıl boyunca aralıksız şekilde 20 kat büyüdüğünü dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle