Teşvik paketi onaylandı! BTC fiyatı nasıl etkilenecek?

  ABD Temsilciler Meclisi’nde uzun süredir tartışılan 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketi onaylandı. Biden’in cuma günü imzalaması beklenen paket ile Bitcoin fiyatlarının yükselmesi bekleniyor. Analistler teşvik paketinin onaylanmasının Bitcoin için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyor

  ABD’de Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında uzun zamandır polemik yaratan teşvik paketi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Demokratların halkın yardıma ihtiyacı olduğunu savunduğu Cumhuriyetçilerin ise teşvik paketi miktarını yüksek bulduğu tartışma dün netlik kazandı. ABD Temsilciler Meclisi 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini onayladı. Teşvik paketi uzun zamandır kripto para piyasalarının da ana gündemleri arasında yer alıyor.

  ABD Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan ve ABD Başkanı Joe Biden’e gönderilen 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin cuma günü imzalanması bekleniyor. Kripto para analistler Biden’in paketi imzalamasının ardından Bitcoin fiyatlarının zirve yapmasını bekliyor. Pandemi döneminde ilk kez global gelişmelerde etkilendiği ve teşvik paketleri ile yükselişe geçtiği görülen Bitcoin'in yeniden yukarı yönlü hareket etmesi bekleniyor. Analistler teşvik paketinin Bitcoin’in yanı sıra altcoinleri de olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

  Doların baskılanan fiyatı Bitcoin’i yükseltecek

  ABD teşvik paketi ile hemen hemen her Amerikalıya yaklaşık 1.400 dolar ödeme yapılacak. Bunun yanı sıra işsizlik maaşı süresi uzatılacak ve aşı çalışmaları için de ekonomik destek sağlanacak. Teşvik paketi ile beraber piyasada yaşanacak değişiklikleri değerlendiren kripto para uzmanları ise bu durumun Bitcoin ve altcoin fiyatları üzerinde olumlu etki yapacağını düşünüyor. 

  Teşvik paketi ile piyasaya daha fazla dolar sürülecek olmasından dolayı, dolar fiyatları baskılanacak. Dolar fiyatının baskılanmasının, dolar ile negatif kolerasyon gösteren varlıklarda yükselişe neden olacağını belirten analistler bu nedenle Bitcoin’den yükseliş bekliyor.

  Teşvik paketi ile fonlar kripto para piyasasına aktarılabilir

  Kripto para uzmanları ABD teşvik paketinin borsalar için de destek anlamına geldiğini belirtti. Teşvik paketinden faydalanan kişilerin fonlarını kripto paralara yatırabileceğini düşünen analistler bu hamlelerin fiyat yükselişi yaratacağını düşünüyor. Enflasyondan korunmak isteyen ve birikimlerini kaybetmekten korkan yatırımcıların önceki teşvik paketinde de olduğu gibi fonlarını kripto paralara yatırması bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle