Kava Lend (HARD) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde popülaritesi bir kez daha artmaya başlayan merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ile birlikte Kava Lend (HARD) coin de ilgi odağı haline gelmeye başladı. Son günlerde sıkça araştırılan Kava Lend (HARD) coin ile ilgili olarak bu rehber yazımızda “Nedir, nasıl alınır, hangi borsada var?” gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

  Kava Lend (HARD) Coin Nedir?

  Kava Lend, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulaması olan ve bir borç verme platformu olarak işlevi olan Kava platformu üzerine kurulmuş bir DeFi piyasasıdır. Kava Lend, farklı blok zinciri ekosistemlerindeki kullanıcıların, çeşitli ağlar arasında dijital para birimlerini ödünç alıp-vermelerine olanak tanımaktadır. Kava Lend bu kapsamda BTC, XRP, BNB, USDT ve BUSD için arz yönlü mevduatları desteklemektedir. Platform, desteklenen dijital varlıklar için aşırı teminatlı borçlanmalara izin vermektedir. HARD coin ise Kava Lend platformunun yerel yönetim token’ıdır.

  HARD Projesi ve Whitepaper

  Kava Lend platformunun yerel yönetim token’ı olarak işlevi olan HARD Coin, ödül olarak dağıtılmaktadır ve bu varlıklar akıllı kontratlar ile kilitlenmektedir. Sistem gereğince HARD coin’lerini daha uzun süre hak etme programları üzerinden talep eden kullanıcılar, daha fazla coin sahibi olacaktır. HARD token kullanımı için kesin seçenekler yönetim oylamalarına tabidir.

  Kava Lend (HRAD) coin ile ilgili daha detaylı bilgilere, teknik makale bilgilerine ve Whitepaper içeriğine https://whitepaper.io/coin/kava-io web adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  HARD Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Kava Lend (HARD) coin projesinin arkasında Kava Labs şirketi; Brian Kerr, Ruaridh O’Donnel ve Scott Stuart tarafından ortak olarak kurulmuştur. HARD coin projesini hayata geçiren kişinin ise Erika Rasure olduğu düşünülmektedir. Kava Labs şirketinde CEO’luk görevini Brian Kerr yürütmektedir ve Kerr, bu projeden daha önce Snowball ve DMarket de dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ve kripto para platformlarında danışman olarak görev yapmıştır.

  Projede ikinci kurucu olarak gösterilen Ruaridh O’Donnel ise Levelworks’te daha önce mühendis ve veri analisti olarak görev almıştır. Diğer yandan, şu anda Kava Labs’te üst düzey yönetici olarak yer alan Scott Stuart ise aynı zamanda eski bir profesyonel poker oyuncusudur.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Kava DeFi merkezi, dijital varlıklar için adeta bir merkezi olmayan banka görevi üstlenmektedir. Kullanıcılar platformda ABD dolarına sabitlenmiş olan USDX’in yanı sıra sentetikler ve türevler de dahil olmak üzere bazı DeFi hizmetlerine erişebilmektedir. Kullanıcılar Kava aracılığı ile teminat yatırarak USDX coin’lerini ödünç alabilmekte ve kripto varlıklarına zorunluklarını etkin şekilde kaldırabilmektedir.

  HARD protokolü ise Kava üzerine inşa edilmiş, zincirler arası varlıkların ödünç verilmesini ve borçlanmasını sağlayan bir DeFi para piyasasıdır. Ödül olarak dağıtılan tüm HARD coinler akıllı bir kontrat ile kilitlenir. HARD coinler platform üzerinde likidite madenciliği ödüllerinde ve yönetim oylamalarında kullanılmaktadır.

  Kava Lend (HARD) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Kava Lend projesinde kullanıcılar, merkezi olmayan piyasalar üzerinde kredi alma olanağına sahiptir. Bu olanak, finans piyasalarında daha adil bir sistemin oluşmasını sağlar. Hard Coin protokolü aynı zamanda kullanıcıların, atıl kripto para birimlerini de güvenli ve şeffaf şekilde faize dönüştüren varlıklara geçiş yapmalarına imkan sağlar. Dijital varlıklarda güvenli tedariki sağlayan Hard Coin, bir diğer yandan faiz getirileri de sunar. Proje, çalışma sistemi ile diğer birçok varlığa göre benzersiz özellikler sunmaktadır:

  • Arz sisteminde, dijital varlıklar güvenle tedarik edilebilir ve kullanıcılar faiz kazancı elde edebilir.
  • Ödünç alma sisteminde, kullanıcılar başka varlıkları ödünç almak için dijital varlıklarını kullanabilir.
  • Kazanma sisteminde, tedarikçiler ve borç alanlar, uygulamanın yönetim token’ı olan HARD token’lar kazanabilir.

  HARD Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Kava Lend (HARD) coin, merkezi olmayan yönetişimi teşvik eder ve HARD coinin bu kapsamda birincil rolü de sahiplerine platform üzerinde bir ses vermektir. HARD sahipleri, platformda hangi varlıkların sunulacağı, ödüllerin varlıklar arasında nasıl dağıtılacağı ve hangi platform ücretinin belirlenmesi gerektiği gibi parametrelerde söz sahibidir. Bununla birlikte HARD coin’in avantajları şöyle sıralanabilir:

  • HARD coinler, erken katılımcıları teşvik etmek için kullanılabilmekte ve devam eden evriminde ve yönetiminde sahiplerine söz hakkı vermektedir.
  • HARD coin’in maksimum arzının 200 milyon ile sınırlı olması, varlığın dezenflasyonist bir yapıda olmasını sağlamaktadır.
  • Varlık birçok borsada listelenmektedir ve erişimi oldukça kolaydır.

  Kava Lend (HARD) coin dezavantajları ise şöyle sıralanabilir:

  • Piyasanın küçük-orta ölçekli varlıkları arasında bulunmaktadır ve bu durum, varlığın piyasa trendlerinden hızlı şekilde etkilenmesine yol açmaktadır.
  • İşlevi dolayısıyla ani fiyat değişimlerine müsait olduğu için, volatil yapısından dolayı kısa vadeli yatırımlarda risk içermektedir.

  HARD Coin Hangi Borsalarda Var?

  Kava Lend (HARD) coin listeleyen borsalar şöyle:

  • Binance
  • KuCoin
  • Gate.io
  • Coinone
  • CoinEx
  • MEXC
  • Pionex
  • Bitcoiva
  • Kava Swap
  • Vauld
  • Hotbit
  • AcendEX (BitMax)

  HARD Coin Piyasa Bilgileri

  CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri 20,8 milyar lirayı aşan HARD coin, bu piyasa değeri ile kripto paralar arasında ilk 600 içerisinde. Toplam arzı ve maksimum arzı eşit olan HARD Coin, 200 milyon adet üretilmiştir ve üretilen HARD coinlerin dolaşımdaki arzı 121 milyon 250 bin adettir. Piyasalarda görülen son düşüş hareketleri ile birlikte varlık düşüş eğilimine girmiş ve değer kayıpları yaşamıştır.

  HARD Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Kava Lend (HARD) coin satın almak için şu adımlar izlenir:

  • 1. Adım: HARD coin listeleyen borsalara girin.
  • 2. Adım: Borsada hesap açma işlemlerini tamamlayın.
  • 3. Adım: Hesap onaylandıktan sonra alım-satım (işlem) sayfasına gidin.
  • 4. Adım: Borsanın onayladığı işlem çiftlerinde alım yapın.
  • 5. Adım: HARD coinlerinizi güvenli cüzdanlarda/hesaplarda saklayın.

  Özet Olarak

  HARD Protokolü, Kava üzerine kurulmuş olan, zincirler arası varlıkların ödünç verilmesini ve borçlanmasını sağlayan bir para piyasasıdır. Desteklenen varlıklar için aşırı teminatlı borçlanmaya izin veren platformda ödül olarak dağıtılan tüm HARD coinler akıllı bir kontrat ile kilitlenir. HARD coinler likidite madenciliği ödüllerinde ve yönetim oylamasında kullanılmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle