Kripto Para

Binance Brezilya Futbol Federasyonuna sponsor oldu!

  Binance futbol ile ilgilenmeye devam ediyor! Sponsorluk anlaşmalarında rotayı Brezilya’ya çeviren dev borsa, Brezilya’daki dört büyük futbol müsabakasının tek sponsoru oldu. Spor dünyasında kripto para sponsorluğu rüzgarı devam ederken Binance, rakiplerinden önce davranmaya çalışarak sponsorluk sayısını artırmayı hedefliyor.

  Futbol dünyasında blockchain rüzgarları esmeye devam ediyor! Dev kripto para borsası Binance rotayı Brezilya’ya çevirerek ülkedeki dört büyük futbol müsabakasının tek sponsoru olmayı başardı. Brezilya Futbol Federasyonu (CBF) ile kurulan ortaklıkla birlikte üç büyük ligde Binance boy gösterecek.

  Anlaşma Ülkenin Birincil Futbol Turnuvasını Kapsıyor

  İmzalanan anlaşmaya yönelik edinilen bilgiye göre Binance ile CBF arasında imzalanan anlaşma, ülkenin birincil futbol turnuvası olan Brasileirao Assai’yi kapsıyor. Ayrıca bu ligle birlikte üç büyük kadın futbol müsabakası da Binance sponsorluk anlaşmasının kapsamında yer alıyor. Sponsorluk anlaşmasında dört önemli turnuvanın yanında Cryptos Fans nişan ve pozlamalarının da dahil olduğu açıklanan ayrıntılar ile kamuoyu ile paylaşıldı.

  “Kripto Benimsenmesine Olumlu Katkı Sunacak”

  CBF ile kurulan stratejik ortaklığı bizzat Binance CEO’su Changpeng Zhai duyurdu. Zhai yaptığı açıklamada futbol için Brezilya’nın önemine değinerek konuyu kripto benimsenmesine getirdi. Zhai, “Spor, topluma dahil olmak içi önemli bir itici güçtür. Futbolun Brezilya Kimliği ve kültürüyle güçlü bir şekilde bağlantılı olması nedeniyle CBF ile olan ortaklığımız, kripto benimsenmesini genişletmeye ve kullanıcılarımızı, kripto ve blockchain topluluğu ve Brezilya’daki toplum için olumlu bir etki yaratmaya yardımcı olmak için önemlidir.” ifadeleri ile anlaşmanın sektöre olası etkilerini açıkladı.

  Multi Milyar Dolarlık Spor Endüstrisi Blockchain Hedefinde!

  Multi milyar dolarların döndüğü spor endüstrisi blockchain devlerinin açık hedefi haline geldi. Brezilya’ya giriş yaparak rotayı Güney Amerika’ya çeviren Binance ile birlikte Algorand ve benzer blockchain firmaları spor endüstrisine yönelik önemli adımlar atmayı sürdürüyor.

  Hatırlanacağı üzere Binance, Afrika Uluslar Kupasının ana sponsoru olmuştu. Algorand ve Crypto.com ise Katar’da yaklaşan Dünya Kupası için çoktan FIFA ile anlaşmalar imzaladılar. Kripto yaygınlaşmasını spor üzerinden gerçekleştirmek isteyen kripto devlerinin ilerleyen günlerde nasıl adımlar atacakları ise şimdiden merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle