FTX CEO’su BTC’den umutlu! Kurumsallar ne düşünüyor?

  Kripto para dünyasının popüler borsalarından FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Bitcoin fiyatındaki mevcut durumu değerlendirdi. 29 yaşındaki milyarder, son düzeltmeler ile birlikte BTC piyasasındaki köpüğün azaldığını vurguladı…

  Popüler kripto para borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasının son durumunu değerlendirdi. Kripto para basınına önemli açıklamalar yapan 29 yaşındaki genç milyarder, sert düzeltmelerin piyasa için olumlu olduğunu ifade etti. FTX CEO’su BTC fiyatındaki düşüşler yüzünden artık piyasada daha az köpük olduğunu vurguladı.

  Kripto para alım satım işlemlerinde bazı yatırımcıların kalıcı eğilimleri olduğunu savunan Sam Bankman-Fried, son durumu şu şekilde değerlendirdi: “Açık pozisyonlar çok düştü, tasfiye edilebilecek birçok insan tasfiye edildi. Piyasada artık çok daha az köpük var. Bir yükseliş hissiyatı henüz olmasa da bu insanların artık net riskli uzun pozisyonlar taşımadığının bir işareti.”

  Bitcoin’in Kurumsal Benimsemesini Yorumladı

  Kripto para piyasasına son dönemde kurumsal kanattan yapılan yatırımların azalması hakkında konuşan FTX CEO’su şu ifadeleri kullandı: “Kurumsal para hala piyasaya girmeyi planlıyor. Bu süreç, aylar, hatta yıllar alacak. Bilirsiniz, bunlar on yıllık kararlar alan, yavaş hareket eden, dikkatli kurumlardır.”

  Genç kripto para milyarderi, kurumsal para akışının sektöre hızlanarak devam edeceğini düşünüyor. Popüler kripto para borsası kurucusu, düzeltmeler sonrasında piyasadaki köpüğün azalması sebebiyle daha sağlam bir yükseliş yaşanacağını açıkladı. Ünlü milyarder, FTX kripto para borsasının gelecek planlarına da değindi.

  FTX Borsası Büyümeye Devam Ediyor

  FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, türünün ilk örneği olan ortaklık anlaşmaları sayesinde borsayı en hızlı büyüyen kripto para platformlarından biri yaptı. Miami Heat basketbol takımının isim haklarını alarak ABD’li büyük kulüple anlaşma yapan genç kurucu, bunun devamını iyi getirdi.

  E-spor markası Team SoloMid (TSM) ile dikkat çeken bir ortaklığa imza atan Sam Bankman-Fried, bu sayede TSM-FTX olarak adlandırılan yeni bir takım kurdu. Bu anlaşma için 210 milyon dolarlık bir sözleşme yapıldı. FTX borsası son olarak da Amerika Ulusal Beyzbol Ligi MLB ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle