Kripto Para

Fiyat tahmini bizzat mucidinden geldi! LTC artacak mı?

  Litecoin halving yaklaşıyor ve yatırımcılar şimdiden olası fiyat artışı heyecanlı! Peki, LTC fiyatı artacak mı? Yanıtı bizzat Litecoin geliştiricisi verdi…

  Bitcoin’de (BTC) yaşanan geri çekilme etkisi ile altcoin piyasalarında düşüş devam ediyor. Ethereum (ETH) ve diğer önemli altcoin projeleri geri çekilirken gözler yarılanma (halving) etkinliği yaklaşan Litecoin’e (LTC) çevrildi. Ağustos ayında gerçekleşecek halving için  LTC fiyat tahmini ise bizzat geliştiriciden geldi!

  “Litecoin’in Tonlarca Potansiyeli Var”

  Twitter hesabından açıklamada bulunan LTC geliştiricisi Charlie Lee, halving hakkındaki düşüncelerini aktardı. İlk olarak Litecoin ve performansından bahseden Lee, “Düşük ücretli, Bitcoin ile protokol uyumlu, Bitcoin ile aynı teorik saldırı yüzeylerine sahip, kendi ASIC madencileri seti ile güvence altına alınmış, adil bir şekilde piyasaya sürülen bir kripto para olan ve 11,5 yıldır hiç sekmeye uğramadan çalışan Litecoin’de değer olmadığını inkar etmek zor.” ifadelerini kullandı.

  Litecoin’in fiyatlamasında çarpıklık olduğunu iddia eden Lee, “Piyasa şu anda Litecoin’e Bitcoin’in yüzde 1’inden biraz fazla değer veriyor. Adil mi?” dedi. Projenin potansiyel içerdiğini iddia eden Lee, “Bugün piyasanın doğru olduğunu düşünmüyorum, ancak Litecoin’in tonlarca potansiyeli var” ifadeleri ile iddiasını açıkladı.

  BTC’ye Karşı Yüzde 300 Artış Bekliyor!

  Lee’ye göre LTC fiyatı halving ile artacak. Ünlü geliştirici yaklaşık yüzde 10’luk bir yükseliş beklerken, bu yükselişi Bitcoin’e karşı beklediğinin altını çizerek yatırımcıları heyecanlandırdı. “LTC/BTC’de 0,025’e doğru yukarı yönlü bir hareket hedefliyorum” ifadeleri ile LTC tahminini aktaran Lee, “Bir sonraki boğa piyasasında, LTC’nin BTC karşısında 0,0125 ulaşması çok zor olmasa gerek. Bir sonraki halving yaklaşık 92 gün içinde olacak ve eğlenceli olacak.” dedi.

  Altcoin Sezonu Ne Zaman Gelecek?

  Halving öncesi LTC yatırımcıları artış beklerken, altcoin yatırımcılarının tamamı yükseliş sezonuna odaklandı! Konu hakkında Twitter’dan açıklama yapan ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, beklenen yükseliş için iki şart öne sürdü. Van de Poppe’ye göre altcoin sezonu gelmesi için ilk olarak BTC fiyatı 30 bin doların üzerine çıkmalı ve sonrasında Ethereum fiyatı BTC’ye karşı güçlü bir yükseliş kaydetmeli!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle