Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 17 Ağustos 2021

  Kripto para piyasasında belirsizlikler devam ederken Bitcoin ve altcoin fiyatlarındaki değişimler yakından takip ediliyor. Bazı altcoinlerde yükseliş sinyalleri görülürken bazı projelerde de kayıpların yaşanması yatırımcıları endişelendiriyor.

  17 Ağustos Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.  

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Kurumsal odaklı varlık yönetimi firması Cboe Vest, yatırımcıları yüksek volatiliteden korumak için tasarlanmış ilk Bitcoin (BTC) yatırım fonunu hayata geçirdi. Bu kapsamda şirket, yeni ürün Bitcoin vadeli işlemlerini ve nakit tahsislerini ayarlayarak piyasadaki volatiliteyi kontrol altına almaya çalışacak. 

  Zincir üstü aktivite ve büyük borsalardaki işlem hacimleri analistler tarafından yakıdan takip edilirken Dogecoin (DOGE) yatırımcıları için yeni açıklamalar geldi. Analistler Dogecoin’in yeniden ivme kazandığını ve DOGE’ye yönelik duyarlılık giderek daha fazla yükselişe geçtiğini belirtti. 

  Çin menşeli çok uluslu e-ticaret firması Alibaba Group Holding, ticari marka sahiplerinin fikri mülkiyetleri için token haline getirilmiş lisansları satabilecekleri NFT pazarını başlattı. "Blockchain Dijital Telif Hakkı ve Varlık Ticareti" olarak adlandırılan yeni NFT piyasası, Alibaba'nın açık artırma platformu üzerinden erişime açıldı. 

  Blockchain ve robotik firması Bots Inc., popüler şaka kripto para birimi Dogecoin (DOGE) ile yerel otomobil bayilerinden ikinci el Tesla otomobil satın almanın önünü açtı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a göre, elektrikli otomobil devi Tesla şirketi Mayıs ayımnda Dogecoin ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi düşünüyordu. Fakat bu yönde bir gelişme henüz yaşanmadı. 

  Dünyanın dört bir tarafına yayılan ve belirli bir merkezi bulunmayan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, bu durumun regülasyon bakımından sorun yaratmaya başladığını söyledi. CZ bu sorunun üstesinden gelebilmek için Binance borsasına bir merkez belirleyeceklerini söyledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı hafif bir geri çekilmeyle 45.922 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH ve ADA fiyatında da benzer şekilde değer kaybı yaşanıyor. Altcoinlerde günün en çok kazandıran projeleri yüzde 5 civarında değerlenen Polkadot (DOT) ve Solana (SOL) oldu. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle