Kriptopara

2021’de En Çok Kazandırmış 7 Coin

  Geleceğe dair yatırım pozisyonu almak isteyen yatırımcılar kripto paraların geçmişlerini ve bugünlerini de araştırmak istiyorlar. Çünkü coinlerin gerçekleştirdiği tarihsel fiyat hareketleri ve değer kazanımları geleceğe dair tahmin yapmak için de kaynak niteliğindeler. Bu yazımızda 2021 senesinde en çok kazandıran 7 coin hakkında bilgileri analistlerin grafik incelemeleri ile ortaya koydukları veriler üzerinden sunacağız. 

  2021’de En Çok Kazandırmış 7 Coin

  2021’de en çok kazandıran 7 Coin, analistlerin grafik analiz incelemeleri ardından açıklandı. Lark Davis, Aayush Jindal gibi uzman analistler belirli kripto paraların son 90 günlük ve son 1 yıllık grafik verilerini inceleyerek, fiyat hareketleri üzerinden en çok kar oranı sunan varlıklara değindiler. 

  Diğer yandan 18 Haziran 2021’de açıklama yapan Lark Davis, kendi kripto para yatırım portföyünün %40’lık alanına DOT, DOGE ve Cardano Coin eklediğini belirtti. Geri kalan %60’lık dilimi ise ETH ve BTC için ayırmaya devam ettiğini açıkladı.

  Analistler 2021’de en çok kazandıran kripto paraları, DOGE, ADA, BNB, DOT, BTC, ETH, LTC Coin olarak listelediler. Bu kripto paraların ilerleyen aylarda da yükselişe geçebileceğine işaret ettiler. Gelin birlikte bu kripto paraların 2021’de nasıl bir yükseliş yaptıklarına ve hangi fiyat değerlerinden kazandırdıklarına bakalım!

  Dogecoin (DOGE)

  İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki, analistlere göre DOGE Coin 2021’nin yıldızlarından biri oldu. Çünkü hesaplamalarına göre ve Glassnode’un da verileri ışığında 2021 senesi Ocak ayında Dogecoin alımı yapan ve Haziranda satışa giden uzun vadeli yatırımcılar tam olarak %16.000 varlık getirisi elde ettiler. Bu oldukça uçuk bir rakam ve temelinde ise Elon Musk desteği ile gelen değer kazanımları ve Coinbase Pro işlem listesine giriş sebepleri yatıyor.

  Analistler, Dogecoin’in son 52 haftalık grafiği ele alındığında tam olarak 2.69 dolar seviyesinden başlayan bir yolculuğu tespit ettiler. Bu yolculukta Dogecoin’in kayda aldığı en yüksek fiyat değeri ise 49.69 dolar seviyesinde oldu. Analistler başka bir açıklamaya bile gerek olmadığını ve 3 dolar bandı altından alım yapanların 49.69 dolar düzeyinden bu yıl satış ile keskin bir karı yakaladıklarını belirttiler. 

  Cardano (ADA) Coin

  Analistler bu yıl değer kazanımına doymayan bir başka altcoinin Cardano olduğunu işaret ediyorlar. Hatta cesur trader ve analist Lark Davis, portfoyüne ADA Coin eklemesi yaptığını da takipçilerine açıkça söyledi. 

  Analistler, gelecekte değerlenmesi beklenen altcoinlerden olan ADA Coin’in bu sene Hoskinson’un projeye olan ilgi ve alakası ile yükseldiğini belirttiler. Çalışmalara Haziranda başlayan Hoskinson ve ekibi Cardano ağında teminat olarak kullanılabilecek yeni bir stablecoin projesine de imza atmak için çalışmaya başlayacaklar. Tether’e rakip olabilecek teminatlı IOHK stablecoin projesinin ise Ethereum ile mücadele için yapıldığı analistlerce işaret ediliyor.

  Uzman analistler bu gelişmelere bağlı artış tahmini verdikleri ADA Coin’in 2021’de ise en çok kazandıranlar listesinde yer aldığını açıkladılar. 364 günlük grafikte ADA Coin’in yolculuğuna 0.075 dolar seviyesinden başladığını belirttiler. Bu süre bazında çıkış yaptığı fiyat noktası 2.46 dolar seviyesi oldu. Bu yükseliş ile ADA Coin yatırımcıları iyi bir karı sundu.

  Polkadot (DOT)

  Analistlere göre merkeziyetsiz finansal işlemler üzerinden alım taleplerini en verimli çekebilen altcoin DOT Coin oldu. 2021 senesindeki bu başarı ise onu etkili bir artışı getirdi. Son 52 haftalık grafik analize göre, DOT Coin yolculuğuna 2.69 dolarlık fiyat seviyesinden başladı. Son 364 günlük dönemde 300 gün bekleyebilen ve uzun vade ardından satışa gidenler ise 49.69 dolar seviyesinden satış yaparak, analistlerin deyimi ile artık zengin oldular. 

  Binance Coin (BNB)

  Binance Coin, analistlere göre kripto para sektörünün önemli bir oyuncusu olarak tanımlanıyor. Çünkü dünyada en çok saygı gören ve işlem hacmi geniş olan Binance kripto para borsasından gücünü alıyor. Geniş işlem çifti ile düşük masraflı işlemleri sunan BNB Coin’in 2021’de yaptığı değer kazanımının göz ardı edilemeyeceği açıklandı.

  Analistler son 52 haftalık grafikte BNB Coin’in en düşük 15.02 dolar seviyesinde işlem gördüğünü açıkladılar. Yolculuğa böyle başlayan BNB Coin için o zamanlar hayal olan 600 dolar bandı rakamların ise 1 sene dolmadan tabloya geldiğini bunun oldukça çarpıcı olduğunu açıklıyorlar. Bu yolculukta 300 gün dolmadan 690.93 dolarlık fiyatı tabloya alan BNB Coin’in uzun ve orta vadeli yatırımı seçenleri zenginliğe kavuşturduğu açıklandı.

  Ethereum (ETH)

  Uzman analistler 1 senelik ilerlemeyi Ethereum içinde ele aldılar. Son 52 hafta içinde ETH’nin artık adı dahi anılmayan 219 dolarlık fiyat seviyesinden yolculuğa başladığını belirtiyorlar. 1 sene dolmadan gündemde konuşulmaya başlanan ETH fiyatı ise 4.362 dolar seviyesindeydi. Bu zorlu yolculuk ve parlayan artışın yatırımcılara en etkili karlardan birini sunduğunu açıklıyorlar. 

  Bitcoin (BTC)

  Kripto para piyasasının lideri Bitcoin her tip sansasyona ve eleştiriye maruz kalsa da 2021’de rekor fiyatı tabloya aldı. Analistler, Bitcoin için yaptıkları fiyat tahminlerinin büyük bölümü de gösterdi ki, BTC özellikle 2021'de yatırımcılarına oldukça karlı bir yıl sundu. Son 52 haftalık grafikte kayda geçen iki farklı fiyat değeri ve aralarındaki farkın ise bunu net şekilde gösterdiğini düşünüyorlar. BTC, son 52 haftada en düşük seviye olan 8.975 dolar seviyesinden daha 1 yıl tamamlanmadan 64.863 dolar seviyesine ulaştı. Bu uçurum fark ve yüksek artış, yatırımcılar için devasa servete dönüşüyor.  

  Litecoin (LTC)

  Litecoin yine 2021’de kazandırmayı bilen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Geçen aylarda yayımlanan gelecekte kazandırabilecek kripto paralar listesinde de BTC ile birlikte adı geçen LTC, yatırımcılarca yakın takip ediliyor. Analistler son 52 haftalık grafikte LTC Coin’in dip seviye olan 40 dolardan yola çıkarak, 300 gün tamamlanmadan 412.96 dolara ulaştığını belirttiler. Bu kapsamda onun 2021’de en çok kazandıran kripto paralar listesine de dahil ettiler.

  Sonuç

  2021’de en çok kazandıran kripto paralara baktığımızda aslında tüm verilerin grafikler üzerinde net şekilde sunulduğunu görüyoruz. Bu kapsamda analistlerin hep söz ettikleri, istikrarlı tarihsel artışın da ne demek olduğu daha net biçimde kafalarımızda oturuyor. Analistler bu kripto para birimlerinin gelecekte de artış yapabileceklerinin unutulmaması gerektiğini de ifade ediyorlar. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle