Uzmanların Eylül ayı tahminleri şaşırttı! BNB in, BTC out!

  Eylül ayına başlarken yeni aya ilişkin farklı kaynaklardan tahminler paylaşılmaya devam ediyor. Bitcoin için analistler Eylül ayında düşüşe yönelik tahminde bulunurken, BNB’ye yönelik tahminlere yansıyan boğa teması dikkatlerden kaçmadı.

  Kripto para piyasalarının Eylül ayına ilişkin beklentileri paylaşılmaya devam ediyor. Bloomberg analistleri kripto para piyasasının amirali Bitcoin’i (BTC) değerlendirirken, CoinMarketCap topluluğu kararını Binance Coin’den (BNB) yana verdi.

  Eylül Ayı Sonunda BNB Beklentisi 360.91 Dolar!

  Kripto para piyasalarındaki oynaklık sürerken kripto para yatırımcıları ve trader’lar, CoinMarketCap üzerinden değerlendirmelerini paylaştılar. Beklentilerde bu ay Binance’ın yerel token’i BNB yer alırken, Eylül sonu için yükseliş temalı bir fiyat tahmini yayımlandı.

  CoinMarketCap’te seçmen topluluğu, “Fiyat Tahminleri” özelliğini kullanarak BNB hakkındaki görüşlerini paylaşılar. BNB fiyat tahminlerinde ortaya çıkan senaryoda ise “boğa” ön plana çıktı. Yatırımcılara göre BNB, 30 Eylül 2022’de ortalama 360,19 dolardan fiyatlanacak!

  Bitcoin İçin Analistler Olumsuz!

  Öte yandan Bloomberg uzmanları kripto para piyasalarında yaşanan düşüşü yorumladıkları raporları ile olumsuz tahminlerde bulundular. Raporda, “Kripto para birimlerinde risk aşağı yönlü olmaya devam ediyor. İşlerin nereye inebileceği konusunda muhtemelen biraz daha olumsuz bir tablo görüyoruz.” ifadeleri Eylül ayı için beklentilerin kötü olduğunu gösterdi.

  Yüksek enflasyon ve BTC-hisse senedi korelasyonunun da ele alındığı raporda, “Kripto piyasası bu yıl boyunca ABD borsası ile aynı doğrultuda hareket etti. İki piyasa arasındaki korelasyon güçlü kalmaya devam ederken, Eylül hisse senetleri için de zor bir ay olma eğilimindedir.” ifadeleri kullanıldı.

  Bitcoin İçin Eylül Ayı İstatistik Detayı

  Bloomberg analistleri raporlarında Bitcoin (BTC) için Eylül ayına yönelik ilginç bir istatistiğe yer vererek olumsuz görüş beyan ettiler. Eylül aylarında Bitcoin’in tarihsel olarak en kötü dönemlerini yaşadığını belirten analistler, bu istatistiğin 2017 yılı ile 2021 yıllarında da aynen korunduğunun altını çizdiler.

  Bitcoin’in son  yılda Eylül ayında ortalama %8,5 değer kaybettiği ifade edilirken, halihazırda yüksek enflasyon ve ABD hisse senedi piyasaları için aktarılan olumsuz görüşler doğrultusunda BTC’de bu yıl da düşüşe işaret eden istatistiğin devam edeceği görüşü paylaşıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle