Kripto Para

Bankacılık devinden zengin aileler için kripto anketi

  Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, dünya genelindeki 150’den fazla zengin aile ofisinin katılımıyla yeni bir anket düzenledi. Dev banka, bu aile ofislerinin neredeyse yarısının kripto para sektörüne yatırım yapmaya sıcak baktığını ortaya koydu…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre bankacılık devi Goldman Sachs, zengin ailelere yönelik yeni bir kripto para anketi düzenledi. Bu sene kripto para işlem masasını yeniden aktif hale getiren küresel yatırım bankası, zengin aile ofislerinin kripto para sektörüne bakış açılarını araştırdı.

  Küresel yatırım bankası, yüzde 22’si 5 milyar dolardan fazla, yüzde 45’i ise 1 milyar ile 5 milyar dolar arasında varlığa sahip olan aileleri ankete dahil etti. Geçtiğimiz gün sonuçları açıklanan kripto para piyasasındaki zengin aile ofislerinin durumunu ölçen anket tüm dikkatleri üzerine çekti.

  Zengin Aile Ofisleri Kriptoya Sıcak Bakıyor

  Ankete katılan dünya çapındaki aile ofislerinin yüzde 15’i halihazırda kripto para yatırımı yaptıklarını açıkladı. Öte yandan bu ailelerin neredeyse yarısı (yüzde 45), gelecekte enflasyona karşı varlıklarını koruma amacıyla kripto para piyasasına girme fikrine sıcak bakıyor. 

  Zengin aile ofislerinin yüksek enflasyon dışında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapma nedenleri çeşitlilik gösteriyor. Bunlar arasında süregelen düşük faiz oranlarına ve global çapta eşi benzeri görülmemiş teşvik paketleri ile geçen bir yılın ardından görülen diğer makroekonomik gelişmeler de var.

  Dijital Varlık Ekosistemine İlgi Duyuyor

  Küresel yatırım bankası Goldman Sachs tarafından gerçekleştirilen ankette ayrıca bazı aile ofislerinin kripto para yatırımından ziyade dijital varlık ekosistemine ilgi duydukları görüldü. Goldman Sachs’in varlık yönetim ekibinde görev alan Meena Flynn, bazı müşterilerin kendilerinden blockchain ve dağıtılmış defter teknolojisi hakkında detaylı bilgi talep ettiğinin altını çizdi. 

  Gelecekte, blockchain teknolojisinin verimlilik ve üretkenlik açısından günümüzdeki internet kadar etkili olabileceğini düşünen zengin aile ofislerinin sayısı artıyor. Kripto para birimleri bu sektörde dikkatleri üzerine çekerken, blockchain teknolojisi büyük ölçüde geri planda kalıyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle