Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti - 8 Mart 2021

  Bugün kripto para medyasına yansıyan haberlerin etkileri ile hareketli bir gün geçti. Bitcoin ve kripto para piyasalarında bugün yaşanan tüm önemli gelişmeleri ve gündem maddelerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

  Değer Kazanımı İle XRP’ye Rakip Olan Uniswap Dikkatleri Üzerine Çekti!

  8 Mart 2021 tarihinde kripto para dünyasının gözleri Uniswap’a çevrildi. Popüler tokenlar arasında yer alan Uniswap, 7 günlük süreden daha kısa bir dönemde gerçekleştirdiği %52’lik değer kazanımı ile 16.6 milyar dolarlık piyasa değerini aştı.

  SEC ve Ripple arasındaki davadan olumsuz şekilde etkilenen XRP’nin ise bugün Uniswap’ın gerisinde kaldığı ve Uniswap’ın kripto para piyasasındaki değeri artan tokenlar listesinde 8. sıraya yerleştiği gündeme bomba gibi düştü. 

  Yeni değer kazanımları ardından analistler Uniswap ile Ethereum’un ilerleyen süreçte karşı karşıya geleceğini ve ETH yüksek işlem ücretlerinden yakınan yatırımcıların ise alım taleplerini Uniswap yönünde kullanacaklarını belirttiler. 

  Bugün Gözler Meitu’nun Bitcoin Yatırımına Yöneldi!

  Bugün kripto para medyasında yer alan haberler içinde Meitu teknoloji şirketinin Bitcoin yatırımı yer aldı. Hong Kong borsası listelerinde yer alan Meitu, 40 milyon dolarlık kripto para yatırımı gerçekleştirdiğini ve bu kapsamda 17.9 milyon dolarlık BTC satın alımı yaptığını açıkladı.

  Aylık bazda 295.4 milyon aktif kullanıcıya sahip olan başarılı şirket, 40 milyon dolarlık yatırımını katlayarak 100 milyon dolarlık dijital varlık alımı yapacağını ifade ederken, tüm kripto para dünyasının dikkatini çekti. Şirket gelecekte ETH ve BTC’nin değer kazanımına şahit olacağını düşündüğü için ilk dijital varlık yatırımlarını bu yönde gerçekleştireceğini belirtiyor.

  Bugün Ethereum Eleştirilere Rağmen Ağ Grafiklerinde Liderliği Korudu!

  8 Mart 2021’de kripto para haberleri gündem maddelerinde ETH hakkındaki tartışmalar ve yapılan araştırmalar yer aldı. Tron ağı gibi diğer merkezi olmayan ağların Ethereum’u geride bırakıp bırakamayacağı konusunda bir araştırmaya başlanmıştı. Bu araştırmanın ardından ise Ethereum’un ağ grafiklerinde merkezi olmayan uygulamalara hakim olduğu ve halen Tron tarafından geçilemediği belirtildi.

  Tüm bu detaylara rağmen Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinin ise gelecekte Tron ağının Ethereum’un önüne geçmesine sebep olabileceği belirtildi. Bu tartışma konusu kripto para gündeminde dikkat çekerken, Tron ağının kullanıcı sayısının yükselmesi ve işlem ücretlerinin minimumda olması sebebi ile Ethereum ile Tron arasında haksız bir rekabetin geliştiği vurgulanıyor.

  Bitcoin Rallisi Günün En Çok Dikkat Çeken Başlıkları Arasındaydı!

  Lider kripto para birimi BTC’nn 50 bin dolarlık fiyat düzeyini aşması ardından bugün analistlerin gündeminde yine BTC fiyat analizleri ve rallisi yer alıyordu. 52 bin dolar seviyesine doğru gün içinde hareketini sürdüren BTC, analist AayushJindal tarafından ele alındı.

  50 bin dolar seviyesinin üzerinden BTC hareketinden söz eden analist, 50 bin doların hala kritik nokta olma özelliğini koruduğunu ve yeni ilk destek seviyesinin ise 50.750 dolar olduğunu belirtti. Diğer yandan ikinci adımda ise 50.500 ve 48 bin dolar ana desteklerin izleneceğini aktaran analist, bugün yatırımcıların ilgisini çeken tahminleri gündeme taşıdı. Bitcoin için hedef fiyatın ise kısa vade 54 bin dolar üzeri olduğu açıklanıyor.

  Gündemin Önemli İsmi Binance CEO’su Changpeng Zhao Oldu!

  Bugün Binance CEO’su Changpeng Zhao, yeni Bitcoin açıklaması ile gündemdeydi. Geride kalan sene 10 bin dolar altında BTC satışı yapanların kendilerine kızması gerektiğini ifade eden Changpeng Zhao, bu yıl ise BTC için 5 kat daha fazla kazanç hedefinin gündemde olduğunu ifade ediyor.

  CEO, içinde bulunduğumuz tarihte ise geçen yıl yapmış olduğu 10 bin dolarlık talihsiz satış tanımını şuanda 50 bin dolar için gerçekleştirdi. Binance CEO’su Changpeng Zhao 50 bin dolardan BTC satışı yapanların ilerleyen süreçte pişmanlık yaşayabileceklerini ifade ederek, kripto yatırımcılarının dikkatini çekti.

  Bugün Ripple Yatırımcılarına Yaşattığı Zararlar ile Gündemdeydi!

  Ripple, SEC tarafından aleyhine yönelik açılan dava ardından güç kaybediyor. İlk duruşma ise 22 Şubat 2021 tarihinde görülmüş ve her iki taraftan da basına açıklamalar yansımıştı. XRP fiyatı yanın dönemde 0.20 dolar seviyesine kadar gerileyerek ardından düşük oranlı bir yükselişe devam etti. Bugün ise 0,46 dolarlık fiyatı ile gündeme geliyor. Davaya ilişkin süreçte değer kaybını yaşayan XRP yatırımcılarına toplamda 15 milyarlık bir zarar yaşatması sebebi ile kripto para haberler başlıklarına konu oldu.

  Gündemde Bitcoin İçin 1 Milyon Dolar Fiyat Hedefi Dikkatleri Çekti!

  50 yılı aşan bir süredir emtia piyasasında var olan deneyimli trader Peter Brant, Bitcoin’in gelecekte gündeme taşıyacağı fiyat değerleri hakkında tahmin gerçekleştirdi. Twitter hesabından BTC’nin önümüzdeki dönemde 1 milyon dolar fiyata ulaşacağını duyuran trader, kripto para yatırımcılarının yakın takibinde yer aldı. Diğer yandan bugün BTC için 1 milyon dolar fiyat tahminini yapan analistler kafilesine Jesse Powel’da eklendi. BTC yatırımcılarını heyecanlı bir süreç bekliyor. 

  8 Mart 2021 kripto para basınının gündem maddeleri ele alındığında Ripple ve SEC davasının XRP’de yarattığı değer kaybından, Bitcoin’e yönelik yapılan yeni rekor fiyat tahminlerine kadar oldukça geniş bir çerçevede yeni bilgi akışı mevcut. İlerleyen süreçte yaşanacak gelişmeler ise kripto para yatırımcılarının yakın takibinde. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle