MicroStrategy CEO’su: Artık inandığım tek yatırım Bitcoin!

  Yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları ile kripto para sektörünün kaderini değiştiren MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Bitcoin 2021 etkinliğinde konuştu. Saylor, inandığı tek yatırımın Bitcoin olduğunu söyledi.

  Kripto para piyasası 2021 yılında inanılmaz boyutlara ulaştı. Bu tablonun oluşmasında elbette birçok faktörün bir araya gelmesi etkili oldu. Ancak bu faktörler arasında en büyük pay sahiplerinden biri, sektöre 2020 yılının sonlarında girmeye başlayan kurumsal yatırımcılar. Zira kurumsal yatırımların kripto para yatırımları yapmaya başlaması ile birlikte, diğer kurumsallarda ve birçok bireysel yatırımcıda, sektöre karşı bir güven duygusu oluşmaya başladı. Bu da beraberinde yatırımcı akımını ve haliyle sermaye akımını kripto para sektörüne getirdi.

  MicroStrategy ve Bitcoin

  Kurumsal yatırımcı dendiği zaman ise akla ilk olarak yazılım şirketi MicroStrategy geliyor. Zira ilk kez Ağustos 2020’de BTC yatırımı yapan MicroStrategy, bu yatırımı “ilk kez BTC yatırımı yapan kurumsal şirket” unvanını kazandı. O dönemden sonra birçok kez BTC yatırımı yapan MicroStrategy’nin rezervinde şimdi ise 92 binden fazla Bitcoin bulunuyor. Bitcoin yatırımı yaptıktan sonra hem BTC ile hem de hisse senedi artışları ile şirket, daha önce elde etmediği kadar kar elde etti. Bu da şirketin ve CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin’i nerede konumlandırdığını açıkça gösteriyor.

  İlk Yatırım Tavsiyesini 2014’te Aldı

  Bitcoin konusunda bir dalda ilk olan Michael Saylor, Miami Bitcoin 2021 konferansında konuşmacı olarak yer aldı. Konuşması sırasında Saylor, henüz 2014 yılındayken Bitcoin’e yatırım yapması yönünde bir tavsiye aldığını fakat 2020 yılına kadar bunu gerçekleştirmediğini söyledi. Michael Saylor, konuşmasında Bitcoin’in artık “inandığı tek yatırım” olduğunu dile getirdi.

  Michael Saylor: “Rakamlar Ortada”

  Saylor konuşmasında “Galiba bütün geleneksel yatırımlara olan inancımı yitirdim. Rakamlar ortada” dedi. Bu sözleri ile Saylor, tahvillere ya da hisse senetlerine yatırım yapmanın artık işe yaramadığını vurguladı. Saylor konuşmasında ayrıca BTC’nin enerji tüketimi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu.

  Saylor’ın yakın zamanda, Elon Musk ile Kuzey Amerika’daki BTC madencilerini bir araya getirdiği biliniyor. Saylor, BTC’nin enerji tüketimine ilişkin olarak şu sözlere yer verdi:

  Bence Bitcoin, insanlığın bugüne kadar ortaya çıkardığı en verimli enerji kullanım biçimidir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle