Kripto Para

Meşhur Twitter kuşu DOGE sembolüne dönüşebilir!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, 44 milyar dolar ödeyerek Twitter’ı tamamen satın almasından sonra Dogecoin (DOGE) de harekete geçti. DOGE balinalarının ise bu gelişme sonrası son ayların en yüksek rakamlarında işlem yapmaları dikkat çekti.

  Dünyanın en zengin insanı, TIME dergisinin 2021 yılında “Yılın Kişisi” seçtiği, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’da %9,2’lik hisse satın aldı. Bununla birlikte Twitter’ın en büyük hissedarı olan Musk, ardından Twitter yönetim kuruluna yazdığı mektupta, Twitter’ın tamamını satın almak için teklifte bulundu. Kurul teklifi değerlendirdi ve Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı tamamen satın aldı. Bu gelişme sonrası Dogecoin (DOGE) hızlı bir yükseliş gösterirken, DOGE balinalarının da yüksek işlemler ile harekete geçtiği görüldü.

  IntoTheBlock’tan Gelen Açıklama

  Dogecoin, Twitter’ın Elon Musk’a satılmasından sonra dev bir balina hareketliliği ile karşı karşıya kaldı. Zincir üstü veri sağlayıcısı IntoTheBlock tarafından sunulan verilere göre en az 100 bin dolarlık Dogecoin işlemleri, 14 Ocak 2022 tarihinden bu yana en yüksek seviyelerine ulaştı. Verilere göre bu boyuttaki Dogecoin işlemler, bu süreçte ilk kez 2.440 seviyesinin üzerine çıktı. Gelişme sonrası IntoTheBlock’tan bir yönetici, CoinDesk’e verdiği röportajda bunun kurumsal şirket hareketliliği olabileceğini belirtti. IntoTheBlock yöneticisi açıklamasında şöyle konuştu:

  “Yapılan çalışma, 100 bin dolar değer ve onun üzerindeki işlemleri ele alan bir ölçüm mekanizmasıdır. Bu miktardaki değer, zincir üstünde görülen perakende yatırımcılarda bulunmadığı için, rakamlar kurumsal firmalar ya da balinaların harekete geçtiğine işaret ediyor olabilir.

  Twitter Kuşu DOGE ile Değiştirilebilir

  Şirket yöneticisi bu hareketlerin, Elon Musk’ın 25 Nisan Pazartesi günü Twitter’ı satın aldığının açıklanmasının ardından başladığını belirtti. Aynı gün Dogecoin fiyatında %19 oranda bir değer artışı görülmüştü ve Dogecoin bu denli bir pozitif fiyat değişimini son olarak 28 Ekim 2021 tarihinde yaşamıştı. Ancak Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, birçok spekülasyonun da gündeme gelmesine neden oldu. Birçok DOGE hayranı, Musk’a “Twitter kuşunu DOGE ile değiştirmesi” önerisinde bulunurken Musk da bu öneriye “İnanılmaz olur” yanıtını verdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle