Kripto Para

Global komisyonculuk şirketi kripto para kabul edecek

  Kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden kurumların sayısı giderek artıyor. Toronto merkezli ipotek komisyonculuğu firması Matrix Mortgage Global, yaptığı yeni duyuru ile artık hizmetleri için kripto para ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Şirket komisyonculuk alanında kripto para ödemesini mümkün kılan ilk kurum oldu.

  Kripto para sektörünün hem popülerlik hem de talep açısından zirveye ulaştığı 2021 yılında kripto para ödemeleri de yükselişe geçti. Birçok kurumsal firmanın ilk olarak yatırım aracı olarak değerlendirdiği kripto paraları ödeme yöntemi olarak benimseyen firmaların sayısı da günden güne artıyor. Kripto paralar ile ödeme kabul edecek firmalara bir yenisi daha eklendi. Toronto merkezli ipotek komisyonculuğu şirketi Matrix Mortgage Global, artık 4 farklı kripto para birimi ile ödeme alacak.

  Matrix Mortgage Global, bu yeni hamlesi ile şirketin küresel erişimini arttırmayı hedefliyor. Daha geniş bir kesime ulaşmak amacı ile kripto para ödemlerin kabul edecek olan şirket, bu hamlesi ile şeffaf ödeme yöntemini de benimsemiş olacak.

  Dijital ödemeler için BitPay ile anlaşma sağlandı

  Ünlü komisyonculuk firması yaptığı açıklama ile hangi kripto paralar ile yapılan ödemelerin kabul edileceğini de açıkladı. Dijital ödemeler için BitPay ile anlaşma sağlayan Matrix Mortgage Global yeni açıklamasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve XRP ile ödeme kabul edeceklerini açıkladı.

  Şirketin Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto paralarla ödeme kabul edecek olması yatırımcıları şaşırtmazken, XRP’nin ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi ise dikkat çekti. Mahkeme sürecinde son dönemlerde lehine gelişmeler elde eden Ripple şirketi, üreticisi olduğu XRP’yi desteklemeye devam ediyor.

  Matrix Mortgage Global CEO’su küresel değişime önem verdiklerini açıkladı

  Matrix Mortgage Global şirketinin CEO’su Shawn Allen, yapılan yeni hamle ile ilgili açıklamalarda bulundu. Küresel değişimleri dikkatle takip ettiklerini belirten CEO, bu hamle ile ipotek endüstrisinde yenilikçi bir adım attıklarını açıkladı. Dijital paraların küresel olarak benimsenme oranının arttığına dikkat çeken Allen, bu nedenle kripto para ödemelerini kabul etme kararı aldıklarını da belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle