BTC’den 1 milyar dolar kâr eden şirketten şok itiraf!

  İngiliz yatırım yönetim şirketi Ruffer, Bitcoin yatırımlarından 1 milyar dolar kâr etmesiyle adından sık sık söz ettirmişti. Şirket, Bitcoin için “spekülatif bir varlık” yorumunu yaparken, sene sonu yıllık raporunda çarpıcı ifadelere yer verdi…

  Kripto para yatırımı yapan büyük çaplı şirketlerden biri olan Ruffer, sene sonu yıllık raporunu yayınladı. Yönetimi altında milyarlarca dolar varlık bulunan şirket, kasım ayında satın aldığı Bitcoin’leri kademeli olarak satmış ve yüksek kâr oranı elde etmişti. İngiliz yatırım yönetim şirketinin sene sonu raporunda yer alan ifadeler dikkatlerden kaçmadı.

  Bitcoin boğa sezonunun aşırılıkları ve şirketin BTC satışları hakkında itirafların yer aldığı raporda şunlar öne çıktı: “Bitcoin hala potansiyelinin tamamını göstermemiş olabilir ancak piyasa bizim satış yaptığımız dönemde çok fazla aşırılıklar göstermeye başladı. Bir şişme oldu. Perakende yatırımcının spekülatif hareketleri, Coinbase’in halka arz olması, Tom Brady’nin lazer gözleri abartılı durumlar olmaya başladı.

  Bitcoin’leri Zamanında Sattı

  Ruffer, piyasadaki abartılı durumlardan hareketle yönetimi altındaki Bitcoin’leri satmaya başladığını itiraf etti: “Dogecoin ve Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katılması gibi anormal durumlar meydana geldi. En azından kısa vadede Bitcoin, spekülatif varlıkların gösterdiği özelliklere sahip olmaya başlamıştı ve portföylerimizde bu dönemde yer vermeyi düşünmedik.”

  İngiliz şirket ilk olarak Kasım ayında 600 milyon dolarlık Bitcoin alımı yapmasıyla kripto para basınında geniş yankı uyandırmayı başarmıştı. Yatırımlarını arttıran şirket, daha sonra piyasadaki anormal durumlardan hareketle kademeli olarak Bitcoin satmaya başladı. Ruffer’ın son satışı nisan ayında Bitcoin’in fiyatı 50 bin ilâ 65 bin dolar arasındayken gerçekleşti.

  BTC’den Övgüyle Bahsediyordu

  Yönetimi altında milyarlarca dolar varlık bulunan İngiliz şirket Ruffer’ın yönetim kurulu başkanı Jonathan Ruffer, BTC hakkında açıklamalar yapmıştı. Başkan, ocak ayında yaptığı açıklamasında Bitcoin’in altının yerini alabilecek bir süper-para olabileceğini söylemişti. Ocak ayında övgüyle bahsettiği Bitcoin’i nisan ayında tamamen elinden çıkartan Ruffer yatırım şirketinin yöneticisi bu sayede 1 milyar dolar kâr elde etmeyi başardı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle