BTC’nin kaderi buraya bağlı: Ayı ve boğa savaşı

  Bitcoin opsiyon borsasında vade günü yaklaşırken, boğalar ve ayılar arasındaki rekabet kızışmış durumda. Uzmanlar her iki kanadın da dengeyi korumuş olduğunu belirterek piyasanın geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu…

  2021 yılında muhteşem bir performans ortaya koyan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam ediyor. Ancak son dönemde mum grafiğinde rekor bir aylık kapanış bekleyen yatırımcıların talepleri pek mümkün görünmüyor. Ayın son günleri yaklaşırken BTC’den yeni bir rekor bekleyen yatırımcıların hayal kırıklığı yaşayabileceği belirtiliyor.

  Opsiyon Piyasasında Denge Hakim

  Son dönemde tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar tırmanan BTC, daha sonra sert bir düzeltmeye maruz kalmıştı. Yüzde 27’ye yakın bir düşüş sergileyen lider kripto para biriminde, toplam değeri 9 milyar doları aşan BTC uzun pozisyonların tasfiye olmasına neden oldu. Buna rağmen BTC son günlerde hızlı bir toparlanma ve iyileşme performansı ortaya koydu. 

  Vade günü yaklaşan Bitcoin opsiyon piyasasında boğalar ve ayılar arasında denge oluşmuş gibi görünüyor. Kripto para uzmanları bu alanda incelemelerine devam ederken rekabetin de kızıştığından bahsediyor. Opsiyon piyasası, spot piyasadan farklı olarak BTC boğaları ile BTC ayılarının sert mücadelesine sahne oluyor

  Uzmanlar BTC Opsiyon Piyasasını İnceliyor

  Opsiyon piyasası, sözleşme sahibi primini önceden ödemesi sebebiyle likidasyon riski taşımıyor. Alım opsiyonları, BTC yatırımcılarını yukarı yönlü fiyat hareketlerine karşı korurken, satım opsiyonları da düşüşlerde yatırımcıları koruma altına alıyor. Bu yüzden nötr olanlar ya da piyasada düşüş bekleyenler satım opsiyonlarını tercih ediyor. BTC fiyatında yükseliş bekleyenler de alım opsiyonlarına yoğunlaşıyor.

  Bitcoin boğaları ve ayıları arasında oluşan dengeyi tanımlamak için her işlem fiyatındaki alım ve satım opsiyonlarının boyutları, kripto para uzmanları tarafından kıyaslanıyor. Bitcoin opsiyon piyasasının mevcut görünümünü inceleyen analistler piyasada denge olduğunu vurguladı. BTC alım ve satım opsiyonları arasında 100-150 milyon dolarlık fark olsa da bunun BTC fiyatı üzerinde büyük bir baskı uygulayamayacağından dolayı dengeli gözüküyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle